konut kredisi faiz indirimi 2019

konut kredisi faiz indirimi 2019

Ev sahibi olma hayali kuran birçok vatandaş konut kredisi faiz oranının düşmesiyle bankaların yolunu tutuyor. İşte özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları...

En uygun konut kredisi hangi bankada?

Merkez Bankası’nın aldığı faiz indirimi kararı sonrası ekonomideki olumlu gelişmelerin etkisiyle konut kredisi faiz oranları düşüşe geçti. En uygun konut kredisi hangi bankada?

Ev almak isteyenler dikkat! Güncel faiz oranları!

Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1'in altına düşmesi ve bankaların başlattığı konut kredisi kampanyaları ev almak isteyen vatandaşları harekete geçirdi. Peki güncel faiz oranları ne kadar? 

Konutta kampanyalı satış dönemi!

Konut kredisi faizlerinin düşmesiyle canlanan konut pazarında firmalar da başlattıkları kampanyalarla satışları yeniden hızlandırıyor.

Faizler düştü, konut piyasası canlandı!

27. Dönem 3. Yasama Yılı açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizlerin düşmeye başlamasıyla, konut başta olmak üzere piyasalarda bir canlanma yaşandığını söyledi.

Konutta kampanya fırsatı!

Gayrimenkul sektöründe son yıllarda aynı segmentte üretilen konutlar nedeniyle ciddi bir konut stoku meydana geldi. Yüksek kredi faizleri konut kredisi kullanımını caydırırken, parası olan yatırımcı da yüksek mevduat faizleri nedeniyle birikimlerini mevduatta değerlendirmeyi seçiyor.

İpotekli konut satışları artacak!

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesi Eylül ayı verilerine yansıyacak. İpotekli konut satışlarında ise kayda değer bir yükseliş yaşanması planlanıyor.

Faizlerdeki gerileme inşaat sektörüne güveni artırdı!

TCMB'nin temmuzda faizleri düşürmesiyle konut faizlerinde görülen gerileme inşaat sektöründe güven artışını beraberinde getirdi. Temmuzdan bu yana yüzde 15 artan "İnşaat Sektörü Güven Endeksi", eylülde 60,1 ile 13 ayın zirvesine çıktı. 

Konut kredisini hangi vadede çekmek daha avantajlı?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar faiz oranlarını araştırmaya başladı. En düşük faiz oranları şuan için 0,99 lira. Peki konut kredisi için faiz hesaplama işlemi nasıl yapılıyor? En avantajlı geri ödeme seçenekleri neler?

Faizlerdeki indirim inşaat firmalarına mı yarayacak?

Konut kredisi faizlerindeki düşüş inşaat sektörüne bakışı değiştirdi. Sektör işlerin açılmasını bekliyor. Peki konut kredisi faizindeki indirim en çok inşaat firmalarına mı yarayacak?

Ev sahibi olmak isteyenlere faiz fırsatı!

Faiz oranlarının düşmesi en çok konut sektörüne yaradı. Sektör temsilcileri, düşük faiz ortamının ev sahibi olmak için fırsat yarattığını, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Konut kredisinde doğru vadeyi seçen daha az ödüyor!

Konut kredisinde uzun vadeler toplam borcu daha da artırıyor. Vade seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekiyor. 200 bin liralık krediyi, 15 yıl değil de 10 yıllık çekerseniz 87 bin lira daha az ödersiniz. 

Tükiye'nin ekonomisi konut satışlarıyla güçlenecek!

Tahincioğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, faiz indiriminin kamu bankalarının da eşlik etmesiyle konut satışlarının eski günlerine döneceğini söyledi.

Bu kredi oranlarıyla konut alınır!

Faizler ağustos ayı öncesinde konut satışlarında en büyük engeldi, ağustos ayından beri en büyük destekçi oldu. Faizlerin 1'in altına düşmesi Ağustos ayında konut satışlarını artırdı.

Ev'de kredi kullanımı arttı!

Kamu bankaları tarafından başı çekilen, özel bankaların da katılım sağlamaya başladığı indirimle faizler düşmeye başladı. Faiz indirimleri sonrasında konut sektöründe kredi kullanımı arttı.

Konut kredisi faiz oranlarında Şubat'ın ikinci güncellemesi yapıldı!

Geçtiğimiz senenin Şubat ayına göre daha düşük seviyelerde seyreden konut kredisi faiz oranlarında düşüşün daha da devam edeceği ön görülüyor. Faiz oranlarında Şubat ayının ikinci güncellemesi de yapıldı.

Konut kredisi faiz oranlarında düşüşler devam ediyor!

Konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede güncellendi. Yeni güncellemelere göre kredi faiz oranları bir bankada değişim yaşadı. Yenilenen konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede yüzde 0,87'den başlıyor.

Konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir?

Konut kredisi, diğer kredilere nazaran daha uzun vadeli ve daha düşük faizli oluyor. Peki, konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir? İşte Tüketici Kanunu konut kredisi faiz oranları..

Konut kredisi faiz oranları düşüşte!

Kredi Pazarı konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Faiz oranları düşüşe geçti. 2 gün önceki listede Denizbank'ın ilk sırada yer aldığı kredi oranlarında DD Mortgage ilk sıraya yükseldi.

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı'ndan elde edilen bilgilere göre Denşzbank bu sefer düzenlenen oranlarla yani yüzde 0,90 ile ilk sıraya yükselmeyi başardı. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranlarında değişiklik meydana geldi. Yüzde 0, 91 kredi faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları hesaplama formülü!

Konut finansmanı sözleşmeleri ile bu sözleşmeyi imzalayan tüketicilere uygulanacak faiz oranları hakkında esaslara Tüketici Hakları Kanunu kapsamında yer veriliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl belirlenir? İşte konut kredisi faiz oranları hesap

Konut kredisi faiz oranlarındaki son durum!

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kredi Pazarı verilerine göre 10 yıllık faiz oranlarında Yapı Kredi ve DD Mortgage yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi ile DD Mortgage yüzde 0,91 faiz oranı ile listede ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakiti olmayan kimseler, bankaların sunduğu düşük faizli konut kredileri ile uzun vadede ev sahibi olabiliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarındaki değişiklik durmak bilmiyor. Kredi Pazarı'ndan derlenen verilere göre konut kredisi faiz oranlarında tekrar değişiklik yaşandı. Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi bankasının konut kredisi faiz oranı yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi?

Konut kredisi faiz oranlarının Ekim ayının ortalarına gelindiğinde yüzde 0,90 seviyelerine yeniden yükseldiğini görüyoruz. 5, 7 ve 10 yıl vadede yüzde 0,91 seviyesindeki faiz oranları, vade seçeneği 15 yıla uzadığında yüzde 0,94 olarak güncelleniyor...

konut kredisi faiz indirimi 2019

konut kredisi faiz indirimi 2019 konut kredisi faiz indirimi 2019

Ev sahibi olmak isteyen ancak nakit parası olmayan vatandaşlar uzun zamandır konut kredisi faizlerinin azalması bekleniyor. Vatan Gazetesi'nden Özlem Atila'nın haberine göre; merkez bankasının faiz kararı sonrası önce devlet bankalarından sonra da özel bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

Ağustos ayında Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 0.99 oldu. Daha sonra da Vakıfbank konut kredisi faiz oranını 0.99 geriledi. Sonra ise Halkbank ve Ziraat Katılım konut kredilerini ayını orana çekti. 
 
Devlet bankalarının konut kredisi hamlesinden sonra özel bankalar da faiz oranlarını düşürüyor. Özel bankaların faiz oranlarında yaşanan düşüş eğilimi ise sürüyor.
 
Özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları şöyle:
 
Kuveyt Türk: 1.11
TEB: 1.15
Türkiye Finans: 1.16
Albaraka: 1.16
Yapıkredi: 1.17
İNG:1.17
Akbank: 1.17
İşbankası: 1.17
Garanti:...