21 / 03 / 2023

Konut kredisi faiz oranları ne durumda

Konut kredisi faiz oranları ne durumda

Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında konut kredisi faiz oranlarında beklenen düşüşler henüz başlamadı. Haftalardır düşüş eğiliminde olan konut kredisi faizlerinde indirimler neden yavaşladı?

Konut kredisi faiz oranlarında indirim beklentisi arttı!

Konut kredisi faiz indirimlerinin hızı haftaya düşüşle başlasa da TCMB'nin faiz indirim ihtimalinin yükselmesi ile konut kredisi faiz indirimi beklentileri arttı...

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş hızlanıyor!

İstanbul seçimlerinin oluşturduğu belirsizliğin son bulması ve merkez bankalarının faiz indirim sinyalleri ile hareketlenen piyasa sonucu bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş hızlanıyor...

Hafta kapanışında konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Hafta kapanışında konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu? Hangi bankalar hafta içinde konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı?

İki banka konut kredi faiz oranını düşürdü!

Geçtiğimiz Haftadan itibaren döviz kurunda yaşanan düşüşler bugün iki bankanın konut kredisi faiz oranlarını düşürmesini sağladı. Döviz kurunda yaşanan düşüş devam edecek mi? Konut kredisi faiz oranları ne olur?

Konut kredisi faizleri dövizden nasıl etkilendi?

Döviz kuru Merkez Bankası’nın ek sıkılıştırmaları kaldırması ve ABD ile yaşanan ilişkiler sonucu tekrar yükselişe geçti. Konut kredisi faiz oranları döviz kurundan nasıl etkilendi? Tüm Bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını Kredi Pazarı listeledi.

Konut kredisi faizleri 9 haftadır yükseliş trendinde!

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükseliş sonrasında hangi bankaların konut kredisi faiz oranları yüzde 2’nin altında? 

Seçim sonrası konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Bankaların konut kredisi faiz oranları seçim sonrasında ne oldu? Kamu bankalarının faizleri yükseldi mi?

5 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaklaşık 5 aydır süren yaşanan düşüş hareketi Şubat ayında hız kazandı. Şubat başında yüzde 2.17 olan konut kredisi faiz oranları ortalaması ay sonunda yüzde 1.9’a geriledi. Mart ayı ise kamu bankalarının faiz indirim kampanyası ile başladı...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum Şubat 2019!

18 Şubat’la başlayan haftanın kapanışında hangi bankalar faiz indirimi uyguladı? Konut kredisi faiz oranlarındaki son durum nedir?

Nazmi Durbakayım: Konut kredisi faiz oranları 2016'da düşecek!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım konut sektörünün mevcut durumunu değerlendirdi. Durbakayım, 2015 Eylül’de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,1 daralmasının istisnai bir durum olduğunu söyledi.

Konut kredisi faiz oranları ne olacak?

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yüzde 1,03'ten başlayan konut kredisi faiz oranları bu yıl daha düşük seviyelerden yüzde 0,91'den başlıyor. Kredi faiz oranları Mayıs'taki 3. güncellemesini yaptı...

Konut kredisi faiz oranları Mayıs öncesi son güncellemesini yaptı!

Bankaların konut kredisi faiz oranları Mayıs ayına girmeden son kez güncellendi. 3 banka 120 ay vadelendirme de konut kredisi faiz oranlarında artışa gitti. İş son durum...

Konut kredisi faiz oranları 2 hafta sonra ilk kez güncellendi!

7 Nisan 2015 tarihinden beri güncellenmeyen konut kredisi faiz oranlarında değişim yaşandı. 2014 yılının Nisan ayında yüzde 1,03'ten başlayan faiz oranları şimdi ise yüzde 0,91'den başlangıç gösteriyor.

Konut kredisi faiz oranlarında Nisan'nın ilk güncellemesi yapıldı!

Nisan ayına girişle konut kredisi faiz oranlarında değişim başladı. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında en düşük faiz oranı yüzde 1,03 ila 1,08 arasında değişirken bu yıl yüzde 0,91'lere kadar düştüğü gözlemleniyor.

Konut kredisi faiz oranlarında Şubat'ın ikinci güncellemesi yapıldı!

Geçtiğimiz senenin Şubat ayına göre daha düşük seviyelerde seyreden konut kredisi faiz oranlarında düşüşün daha da devam edeceği ön görülüyor. Faiz oranlarında Şubat ayının ikinci güncellemesi de yapıldı.

Konut kredisi faiz oranlarında düşüşler devam ediyor!

Konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede güncellendi. Yeni güncellemelere göre kredi faiz oranları bir bankada değişim yaşadı. Yenilenen konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede yüzde 0,87'den başlıyor.

Konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir?

Konut kredisi, diğer kredilere nazaran daha uzun vadeli ve daha düşük faizli oluyor. Peki, konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir? İşte Tüketici Kanunu konut kredisi faiz oranları..

Konut kredisi faiz oranları düşüşte!

Kredi Pazarı konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Faiz oranları düşüşe geçti. 2 gün önceki listede Denizbank'ın ilk sırada yer aldığı kredi oranlarında DD Mortgage ilk sıraya yükseldi.

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı'ndan elde edilen bilgilere göre Denşzbank bu sefer düzenlenen oranlarla yani yüzde 0,90 ile ilk sıraya yükselmeyi başardı. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranlarında değişiklik meydana geldi. Yüzde 0, 91 kredi faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları hesaplama formülü!

Konut finansmanı sözleşmeleri ile bu sözleşmeyi imzalayan tüketicilere uygulanacak faiz oranları hakkında esaslara Tüketici Hakları Kanunu kapsamında yer veriliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl belirlenir? İşte konut kredisi faiz oranları hesap

Konut kredisi faiz oranlarındaki son durum!

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kredi Pazarı verilerine göre 10 yıllık faiz oranlarında Yapı Kredi ve DD Mortgage yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi ile DD Mortgage yüzde 0,91 faiz oranı ile listede ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakiti olmayan kimseler, bankaların sunduğu düşük faizli konut kredileri ile uzun vadede ev sahibi olabiliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarındaki değişiklik durmak bilmiyor. Kredi Pazarı'ndan derlenen verilere göre konut kredisi faiz oranlarında tekrar değişiklik yaşandı. Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi bankasının konut kredisi faiz oranı yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi?

Konut kredisi faiz oranlarının Ekim ayının ortalarına gelindiğinde yüzde 0,90 seviyelerine yeniden yükseldiğini görüyoruz. 5, 7 ve 10 yıl vadede yüzde 0,91 seviyesindeki faiz oranları, vade seçeneği 15 yıla uzadığında yüzde 0,94 olarak güncelleniyor...

Konut kredisi faiz oranları ne durumda Haberi

Konut kredisi faiz oranları ne durumda

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaklaşık iki aydır devam eden düşüş trendi yavaşladı. Kredi faiz indirimleri için merakla beklenen Merkez Bankası’nın haftalık repo faizleri de ciddi oranda düşse de indirimler konut kredisi faizlerine yansımadı.  

Döviz kurunun yükseldiği dönemlerde ve 2018 Eylül ayında artan politika faizleri sonrasında hızla yükselen konut kredisi faiz oranları şu an politika faiz indirimi ve döviz kurunda son haftalarda yaşanan gerilemeye rağmen net bir düşüş göstermedi. 

Güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı politika faizlerinde yaşanan 425 puanlık indirimin ardından yüzde 1.47 seviyesine düştü. İndirim öncesinde en düşük konut kredisi seviyesi ise yüzde 1.49 düzeyinde seyrediyordu. Kredi faiz oranlarının ne zaman düşeceği merakla bekleniyor. 

30 Temmuz itibariyle en uygun konut kredisi faiz oranı üzerinden 100.000 TL tutarda...