konut kredisi faizleri son durum

konut kredisi faizleri son durum

Son senelerde kredi genişlemelerinde ilk sırada yer alan sektör konut oldu. Ziraat Bankası'nın eski genel müdür yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, konut kredilerini değerlendirdi.

Ev hayali kuranlar bu haberimiz size!

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Peki en düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankada? İşte banka banka faiz oranları ve vadesine göre konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faizlerinde indirim yapılacak mı?

Ev alacak vatandaşlar genellikle konut kredisi kullanıyor. Geçen sene Haziran'da konut kredisi faizlerinde kampanya yapılmıştı. Faizlerde bu sene de indirim olacak mı? 

Konut kredisi faizlerinde kampanya beklentisi!

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini araştırıyor. 2020 yazında kredi faizlerinde yapılan kampanyaların bu sene de yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi? İşte detaylar...

Konut kredisi faiz oranlarında sert yükseliş!

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faizlerini araştırıyor. Peki bankaların güncel faiz oranları ne oldu? İşte banka banka güncel faiz oranları ve 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi için aylık taksit hesaplama...

Konut kredisi faiz oranlarında indirim sinyali!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yüksek faize kesinlikle karşıyım" açıklamasının ardından uzman isim Doç. Dr. Kadir Tuna, açıklamalarda bulundu. Tuna, faizdeki düşüşün yatırım ortamı oluşmasını sağlayacağını söyledi.

Bir iyi, bir kötü haberimiz var!

Aşının tutması, normal hayata dönülmesinin ardından faizlerin düşmesiyle ipotekli konut satışlarında patlama yaşanması bekleniyor. Bu kapsamda yeni inşaat sayıları artarken, fiyatlarda yeniden yükselişe geçti.

Konut kredisi faizleri yükseldi!

Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımları konut kredisi faiz oranlarını etkiledi. Buna göre konut kredisi faizleri 16 Ekim haftasında önceki haftaya göre 6 baz puan yükselerek 15.10'a ulaştı.

Türkiye'de gayrimenkule talep artıyor!

Türkiye'de yatırım ortamı olmadığı için tasarruflar yatırımlara gitmiyor. Döviz, altın olarak saklanıyor. Yada gayrimenkul talebi artıyor.

Koronavirüs ile emlak seçimleri de değişti!

Emlakjet, kendi işlem hacmi ve veri tabanına dayandırdığı verilerle sektörün nabzını tutuyor. Emlakjet’in ağustos ayı verileri, koronavirüsten önce alışkanlıklarımızın ve gayrimenkul seçimlerinin nasıl değiştiğini göz önünde yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları yeniden arttı!

Düşük faizi görüp fırsatçılıkla konut fiyatlarına zam yapanlar, yükselen faizler sebebiyle talep azalınca, piyasadan çekildi. Fiyatlardaki artış devam ediyor fakat hızı azaldı. Peki bu ortamda konut almak fırsat mı? 

Konut kredisi faizleri Temmuz'un ikinci haftasına nasıl başladı?

Konut kredisi faiz oranlarındaki kampanyayla birlikte konuta talep arttı. Peki konut kredi faiz oranları ne kadar? Bankaların konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

Konutta kampanya atağı!

Uzun zamandır nakitte kalan ve ev talebini erteleyen vatandaşın uygun faiz ve vade seçenekleriyle alıma geçtiğinden bahseden Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Genel olarak bitmeye yakın konutlara talep olduğunu görüyoruz'' dedi.

Emlakta fiyatlar uçtu!

Geçen yıl emlak piyasasında bir durgunluk söz konusuydu ancak bu dönemde hareketlenme başlamışken emlak kredililerinin açıklanmasıyla ev fiyatları da nasibini aldı. 

Faizlerin düşmesiyle emlak fiyatları uçtu!

Kamu bankaları konut kredisi faizini azalttı ancak emlak fiyatlarını yükseltti. Talep artışıyla birlikte yüzde 25’e varan fiyat artışları vatandaşı mağdur etti. Ev alma hayali kuranlar, mağduriyet yaşadı.

Konut kredisi faizleri Eylül'ün ilk haftasında ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyen ve bunun için de konut kredisi kullanacak olan kişiler önce faiz oranlarını, kredi çekme koşullarını ve konut kredisinin nasıl çekildiğini araştırıyor. Peki birçok vatandaş tarafından merak edilen konut kredisi faizleri ne oldu? En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Konut kredisi faizleri Ağustos 2021'de ne oldu?

Konut sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, bankaların konut kredisi faizlerini merak ediyor. Peki bankaların güncel faizleri ne oldu? İşte banka banka konu kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri Nisan'ın ikinci haftasında ne oldu?

Kredi faiz oranları dönem dönem değişiyor. Peki Nisan ayında konut kredisi faizleri ne oldu? En uygun konut kredisi faizi hangi bankada? İşte banka banka güncel kredi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri son 1 yılda ne oldu?

Salgının ilk günlerinde dip yapan kredi faizleri son 19 ayın en yüksek seviyesini gördü. Tüm kalemler arasında en yavaş artış konut kredilerinde yaşandı. Peki konut kredisi faizleri son 1 yılda ne oldu? Düşük faizli krediler geri gelecek mi? İşte merak edilenler...

Konut kredisi faizleri Ocak'ın son haftasında ne oldu?

Ev alacak vatandaşlar bankaların müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. İşte banka banka güncel konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faizleri yüzde 18.71 oldu!

Konut kredisi faizleri 2.5 yılda 3 kez tavan, 2 kez taban çekti. 18 Aralık itibariyle konut kredisi faizi yüzde 18.71 oldu. 

Konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019'dan beri en yüksek seviyesinde!

Türk Lirası mevduat faizi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. İhtiyaç kredisi yıllık faizleri yüzde 22,85'e ulaştı. TL bazlı konut kredi faizleri 39 baz puan artış göstererek yüzde 17,88 oldu ve konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019’dan beri olan en yüksek seviyesini gördü.

Konut kredisi faizleri zirve yaptı!

Bankaların güncel kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberleri geliyor. 2020'nin son aylarına girilmesiyle birlikte konut kredisi faizleri zirve yaptı. İşte bankaların güncel kredi faiz oranları...

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri tırmanışta!

Bankaların güncel kredi faiz oranları ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri olarak gündemde. Konut kredisi faizleri ise Ağustos ayıdan beri artışa geçti. Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte 200 bin TL'lik 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faizleri Kasım'ın ilk haftasında ne oldu?

Konut kredisi faiz oranları Ağustos'tan beri artışta. Ev almak isteyen vatandaşlar güncel konut kredisi faizlerini merak ediyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte güncel konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faizleri yükseldi!

Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımları konut kredisi faiz oranlarını etkiledi. Buna göre konut kredisi faizleri 16 Ekim haftasında önceki haftaya göre 6 baz puan yükselerek 15.10'a ulaştı.

Konut kredisi faizleri tırmanışta!

Mayıs-haziran aylarında dip yapan mevduat ve kredi faizleri her geçen gün yükseliyor. Konut kredisi faiz oranları da her gün artıyor.

Konut kredisi faizleri zirveye koşuyor!

Konut kredisi faiz oranları zirveye koşuyor. Sıfır konut için aylık yüzde 1'in altında faiz teklif eden tek kamu bankası var. Özel bankalarda ise konut kredisi faizleri yüzde 1.15 ile yüzde 1.80 seviyeleri arasında değişiyor.

konut kredisi faizleri son durum Haberi

konut kredisi faizleri son durum

Son senelerde kredi genişlemelerinde ilk sırada yer alan sektör konut oldu. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; konut sektöründeki kredilerde kamu bankalarıyla özel bankalar arasında oluşan fark ön planda.

Ziraat Bankası'nın eski genel müdür yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu tarafından yapılan değerlendirmelerde, 2015'in sonunda 46,6 milyar Türk Lirası olarak belirlenen kamu bankalarının konut kredisi hacmi, 2021 Mayıs'ta 178,9 milyar Türk Lirası'na ulaştı. Beş buçuk senede yaşanan yükseliş yüzde 284 olarak belirlendi. 

Yerli özel bankalarda ise bu süreçte konut kredisi hacmi 50,9 milyar Türk Lirası'ndan 47,9 milyar Türk Lirası'na düştü. Bu durumda yerli özel bankaların konut kredisi hacmi beş buçuk senede yüzde 6 gerileme gösterdi. Enflasyonda hesaba dahil edildiğinde reel düşüş daha çok oldu. 

Yabancı özel bankalarda ise bu süreçte konut...