29 / 06 / 2022

konut mağdurları ne yapmalı

konut mağdurları ne yapmalı

İstanbul'daki yaklaşık 100 bin konut mağduru Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan destek istedi. Dün akşam 'twitter'de saat 20:00'de buluşan ve yüzlerce twit atan konut mağdurları, seçim öncesinde verilen sözlerin tutulmasını istediklerini yazdı...

Konut mağduriyeti çözümsüz kalmayacak!

Zamanında evini teslim alamayıp senet ve kredi ödemeye devam eden konut mağdurlarının derdi sona eriyor. Avukat Kadir Kurtuluş, "Senetler yoluyla oluşan mağduriyetler giderildi. Mahkeme ve Yargıtay kararları ile sabit hale geldi" dedi.

Evim mağdurları faizsiz finansman sisteminden ayrılıyor! Sözleşmeler yenilenmiyor!

Evim mağdurlarının yüzde 60 ile 90'lık kısmının sistemden çıktığına dikkat çekildi. Peki Evim mağdurlarının son durumu ne? İşte ayrıntılar...

Konut mağdurları Esenyurt Belediyesi önünde açıklama yaptı: Mağduriyetlerimiz giderilsin!

Konut mağdurları Esenyurt Belediyesi önünde açıklama yaptı. Mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden vatandaşlar, Esenyurt Belediyes'ne arsanın akıbetini de sordu. 

Evim Mağdurları bir kez daha TMSF önünde! 54 bin Evim Mağduru tek ses tek yürek!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları bugün Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. İşte Evim Mağdurları tarafından yapılan o basın açıklaması...

Evim Mağdurları bugün yeniden TMSF'ye gidiyor!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları bugün Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanıp basın açıklaması yapacak.

Konut mağdurları mecliste!

Ev sahibi olma hayaliyle yola çıkan konut mağdurları yeni çözüm yolları arıyor. Konut mağdurları, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gitti ve bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Evim Mağdurları 24 Ocak'ta yeniden TMSF'de!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları 24 Ocak 2022 tarihinde Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanacak.

Konut mağdurları yeniden meclis gündeminde!

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, konut mağdurlarının yaşadığı sorunları meclis gündemine taşıdı. Mustafa Yeneroğlu, konuyla ilgili soru önergesi verdi.

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde haklarını arıyor!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. İşte mağdurların yaptığı o açıklama...

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak...

Evim Mağdurları AK Parti İl Başkanlıkları önünde eylem yapacak!

21 faizsiz konut şirketinin mağdurları 19 Aralık tarihinde AK Parti İl Başkanlıkları önünde eylem yapacak.

Evim mağdurları AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel'le görüştü!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel'le bir araya geldi.

Evim mağdurları TMSF önünde eylem yaptı!

21 faizsiz konut şirketinin mağdurları, Şişli'deki  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde eylem yaptı. TMSF'den olumlu bir yanıt alamayan mağdurlar geceyi TMSF binası önünde geçirecek.

Bursa Nilüfer'de konut mağdurları mahkemeye başvurdu!

Bursa Nilüfer'de evlerini ve arsalarını iki müteahhide kat karşılığında satan kişilerin evleri teslim edilmedi. Mağdurlar mahkemenin yolunu tuttu.

konut mağdurları ne yapmalı Haberi

konut mağdurları ne yapmalı

İstanbul'daki yaklaşık 100 bin konut mağduru çözüm bekliyor. Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak isteyen mağdurlar artık harekete geçilmesini ve sorunlarınlarının çözülmesini istiyor. Yıllardır teslim edilemeyen evleri için bir çok yola başvuran mağdurlar dün akşam saat 20:00'de "twitter"de #muratkurumnededi hashtag'iyle yüzlerce twit attı. Mağdurlar, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istediklerini yazdı.

#muratkurumnededi hashtagiyle atılan bazı twitler şu şekilde;

Peki gerçekten Muray Kurum ne dedi?

Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin vatandaşın konut mağduru olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sadece Esenyurt'ta bölgesinde 30 bin vatandaşın mağdur olduğunu belirtmişti. 

Kurum, seçim öncesi yaptığı konuşmasında; "Bakanlık olarak irtibat ofisi...