07 / 07 / 2022

Konut mağdurlarının derdi sona eriyor

Konut mağdurlarının derdi sona eriyor

Zamanında evini teslim alamayıp senet ve kredi ödemeye devam eden konut mağdurlarının derdi sona eriyor. Avukat Kadir Kurtuluş, "Senetler yoluyla oluşan mağduriyetler giderildi. Mahkeme ve Yargıtay kararları ile sabit hale geldi" dedi.

Evim mağdurları faizsiz finansman sisteminden ayrılıyor! Sözleşmeler yenilenmiyor!

Evim mağdurlarının yüzde 60 ile 90'lık kısmının sistemden çıktığına dikkat çekildi. Peki Evim mağdurlarının son durumu ne? İşte ayrıntılar...

Konut mağdurları Esenyurt Belediyesi önünde açıklama yaptı: Mağduriyetlerimiz giderilsin!

Konut mağdurları Esenyurt Belediyesi önünde açıklama yaptı. Mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden vatandaşlar, Esenyurt Belediyes'ne arsanın akıbetini de sordu. 

Evim Mağdurları bir kez daha TMSF önünde! 54 bin Evim Mağduru tek ses tek yürek!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları bugün Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. İşte Evim Mağdurları tarafından yapılan o basın açıklaması...

Evim Mağdurları bugün yeniden TMSF'ye gidiyor!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları bugün Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanıp basın açıklaması yapacak.

Konut mağdurları mecliste!

Ev sahibi olma hayaliyle yola çıkan konut mağdurları yeni çözüm yolları arıyor. Konut mağdurları, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gitti ve bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Evim Mağdurları 24 Ocak'ta yeniden TMSF'de!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları 24 Ocak 2022 tarihinde Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanacak.

Konut mağdurları yeniden meclis gündeminde!

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, konut mağdurlarının yaşadığı sorunları meclis gündemine taşıdı. Mustafa Yeneroğlu, konuyla ilgili soru önergesi verdi.

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde haklarını arıyor!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. İşte mağdurların yaptığı o açıklama...

Konut mağdurları Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran konut mağdurları bugün Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak...

Evim Mağdurları AK Parti İl Başkanlıkları önünde eylem yapacak!

21 faizsiz konut şirketinin mağdurları 19 Aralık tarihinde AK Parti İl Başkanlıkları önünde eylem yapacak.

Evim mağdurları TMSF önünde eylem yaptı!

21 faizsiz konut şirketinin mağdurları, Şişli'deki  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde eylem yaptı. TMSF'den olumlu bir yanıt alamayan mağdurlar geceyi TMSF binası önünde geçirecek.

Evim Mağdurları yarın TMSF önünde toplanıyor!

Tasarruf finansman şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları yarın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu önünde toplanacak.

Evim mağdurları yarın Maçka Parkı'nda toplanıyor!

'Evim' isimleriyle bilinen ve tasfiyesine karar verilen tasarruf finansman şirketlerinin mağdurları yarın saat 13:00'te Maçka Parkı'nda toplanıyor...

Konut mağdurlarının derdi sona eriyor Haberi

Konut mağdurlarının derdi sona eriyor

Konut alıcılarının kredi ve sözleşme mağduriyetleri, mahkeme konusu oldu. İzmir'de yaşanan olay, konut sektöründeki vatandaşların mağduriyetini yeniden gündeme getirdi. 


Öğretim görevlisi olan Özge Küçükerdönmez, ev almak için anlaşıp sözleşme yaptığı inşaat şirketin, evi zamanında teslim etmemesi üzerine, şirket ve bankaya karşı 'Satış ve kredi sözleşmesinin feshi' istemiyle dava açtı ve mahkeme, bankaya yapılan kredi ödemelerinin durdurulmasına karar verdi. 


BİNLERCE MAĞDUR VAR


Gayrimenkul Hukuku Uzmanı Avukat Kadir Kurtuluş, son gelişmelerle birlikte faktöring şirketlerine verilen senetler konusunda da dava yoluyla mağduriyetlerin giderildiğini anlattı. Mağdur kimselerin hem dairelerini alamadıklarını hem de alamadıkları dairenin senet ödemelerini yapmaya devam ettiklerini belirten Kadir Kurtuluş, bu şekilde binlerce mağdur olduğunu ifade ederek "Bu konuda açılmış davalarımızda faktöring şirketlerinin müteahhit gibi sorumlu olacağı ve aldıkları senet ödemelerini geri ödemek zorunda...