Konut Satış İstatistikleri

Konut Satış İstatistikleri

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ konut satışları ile ilgili olarak, "Türkiye genelinde, geçen yıl yapılan ilk 3 aydaki konut satışını bu yılın ilk 15 gününde yapmış olduk." dedi

Konut satışını faiz indirimi mi düşürdü?

Gazeteci Alaattin Aktaş, "Faizdeki gerileme konut satmak isteyenlerin iştahını kabarttı ve fiyatlar artma eğilimine girdi. Son  gelen bilgiler konut fiyatlarının yine gerileme eğiliminde olduğu yönünde" diyor...

Konut satışlarını bu yıl ikinci el sırtlıyor!

Yılın 7 ayında Türkiye genelinde yerli ve yabancıya satılan konut adedi 608 bin 32 olurken, bu konutların yüzde 59,7'sini ikinci el oluşturdu...

Konut satışları önümüzdeki aylarda artacak!

Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, TÜİK 2019 Haziran Ayı Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendirdi...

Yabancıya konut satışında en yüksek Nisan rakamları görüldü!

Nisan ayındaki 3 bin 720 adet konut satışı, yabancıya satışta tarihin en iyi Nisan ayı rakamı olarak kayıtlara geçti...

Esenyurt'ta 2019 Ocak'ta 2 bin 213 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları Ocak ayında düştü. Ocak'ta toplam 72 bin 937 adet konut el değiştirdi. En çok konut İstanbul'da satıldı. İstanbul ilçeleri arasında da zirve yine değişmedi. En konut satışı Esenyurt'ta gerçekleşti...

İstanbul'un en çok konut satılan adresi değişmiyor!

Türkiye genelinde 2018 yılının ilk 8 ayında 875 bin 64 adet konut satılırken, bu konutların en çoğu İstanbul'da satıldı. Peki İstanbul'un en çok konut satılan ilçesi hangisi?

Konutta yabancılara satışta tarihi rekor!

Kur artışı, yabancılar ve gurbetçiler için Türkiye’yi cazip hale getirince konutta yabancılara satışta tarihi rekor kırıldı...

10 konuttan birini yabancılar satın aldı!

Türkiye’deki konutlara yabancı ilgisi devam ediyor. Geçen ay Türkiye’de satılan her 10 konuttan birini yabancı yatırımcılar satın aldı. 

Temmuz'da markalı projelerin yüzde 9'u yabancılara satıldı!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre temmuz ayında, markalı konut projelerinin yüzde 9'u yabancı yatırımcılara satıldı. Bu oran, son 6 aylık ortalamanın (yüzde 8) 1 puan üzerinde. 

Konut satışlarını sektör temsilcileri değerlendirdi!

TÜİK, haziran ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde konut satışları 2018 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22,4 oranında artarak 119 413 oldu.  

Konutta reel kayıp dönemi 9 aya çıktı!

Konut fiyatları Mayıs ayında yüzde 10,6 artış kaydetti.

Konut satışları üç ay sonra yükseldi!

TÜİK verilerine göre, mayıs ayında 119 bin 655 konut satıldı. Mayıs’taki artış, önceki üç aydaki düşüşün üzerine geldiği için bir toparlanmaya işaret ediyor…

Teşvikler konut satışlarını canlandırdı!

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, "Teşvikler konut satışlarını canlandırdı ve daha fazla aileyi ev sahibi yaptı" dedi...

Konutta indirim ve teşviklerle birlikte rakamlar yukarı yönlü olacak!

TÜİK'in açıkladığı konut satış istatistiklerini değerlendiren ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Kanal  Direktörü Kadir Tümen, "İndirim ve teşviklerle birlikte rakamlar yukarı yönlü olacak." dedi..

2019'un konut satış röntgenini çektik!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2019 yılı konut satış istatistikleri verilerine göre, Türkiye genelinde 2019 yılında toplam 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Peki en çok konut nerede satıldı? 2019'da kaç sıfır konut satıldı? Yabancılar 2019'da en çok nereden ev aldı? İşte detaylar.

İlk satış ve ikinci el konut satışı nedir?

TÜİK konut Satış İstatistikleri Temmuz 2019 verilerine göre, Ocak ve Temmuz ayı dönemimde toplam 608 bin 32 ilk ve ikinci el konut satışı gerçekleşti. 

İlçe ilçe konut satış istatistikleri Ocak 2018!

TÜİK tarafından açıklanan 2018 Ocak ayına ait konut satış istatistiklerine göre en çok konut İstanbul'da satıldı. Peki İstanbul'da 2018 Ocak ayında en çok nerede konut satıldı? İşte ilçe ilçe konut satış istatistikleri Ocak 2018..

Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018!

Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018, bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. İşte Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018 verileri..

Konut satış istatistikleri Aralık 2017!

Konut Satış İstatistikleri Aralık 2017 dönemine ait veriler bugün TÜİK tarafından açıklandı. Peki 2017 Aralık ayında kaç konut satıldı? diyorsanız işte yanıtı...

İnşaat temsilcileri konut satış rakamlarını değerlendirdi!

TÜİK Kasım 2017 Konut Satış İstatistikleri açıklandı. Konuyla ilgili Okkalar İnşaat, Hasanoğlu İnşaat, Keleş İnşaat ve TESA Yapı'nın patronları yorumlarını paylaştı. 

Konut Satış İstatistikleri Ekim 2017!

Ekim 2017 dönemine ait konut satış istatistikleri, bugün TÜİK tarafından açıklandı. Peki 2017 Ekim ayında kaç konut satıldı? diyorsanız işte yanıtı...

Yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017!

Temmuz ayında yapılan konut satışlara ait istatistikler TÜİK tarafından açıklandı. Peki, yabancılara Temmuz 2017'de ne kadar konut satıldı? İşte yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017..

Ankara konut satış hızında lider!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri rapor halinde yayınladı. Raporda yerli ve yabancı konut alıcısının 2017 yılının ilk 7 ayında Başkent Ankara’yı tercih ettiği görüldü.

Konut satış istatistikleri Mart 2017!

Konut satış istatistikleri Mart 2017 verilerini bugün TÜİK açıkladı. TÜİK verilerine göre Türkiye’de 2017 Mart ayında toplamda 128 bin 923 konut satıldı. İşte diğer veriler..

Konut satış istatistikleri Şubat 2017!

Şubat 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerini TÜİK bugün açıkladı. Açıklanan verilere göre, Türkiye genelinde 2017 Şubat ayında 101 bin 468 konut satıldı..

Konut satış istatistikleri Ocak 2017!

Konut Satış İstatistikleri Ocak 2017 dönemine ait veriler bugün TÜİK tarafından açıklandı. TÜİK verilerine göre, Türkiye’de 2017 Ocak ayında 95 bin 389 konut satıldı.

Konut satış istatistikleri Aralık 2016!

TÜİK, 1 Aralık - 31 Aralık 2016 tarihleri arası konut satış istatistik verilerini açıkladı. İşte konut satış istatistikleri Aralık 2016..

Konut Satış İstatistikleri

Konut Satış İstatistikleri Konut Satış İstatistikleri

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Anadolu Ajansı muhabirine konut satışları ile ilgili açıklama yaptı. Dağ, yaptığı açıklamada, konut kredisindeki faiz düşüşünün bu yıl içerisindeki satışlara ciddi bir artı getireceğini ve özellikle kamu bankalarının birinci elden satışlarının sektöre canlılık katacağını dile getirdi.

Hükümetin konut sektörünün farkında olmasının kendileri için çok ciddi bir artı olduğunu söyleyen Dağ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kendi sektörlerinden olmasının kendilerine ciddi artılar getirdiğini belirtti.

Dağ, 2018-2019 yıllarında ülkenin yaşadığı krizden sağlıklı çıkmasında Maliye ve Hazine Bakanlığı’nın emeğinin görmemezlikten gelinemeyeceğini dile getirerek, faiz oranlarının aşağı çekilmesinin sektöre kan getireceğini söyledi.

Tüketiciye güven getirilmesi gerektiğine de değinen Dağ, “Tüketici şu anda tüketici güvensizlik endeksi içerisinde. Sektöre değil kendisine güvensizliği var. Acaba kriz farklı bir yöne evirilecek mi...