konut satış verileri

konut satış verileri

2020 yılı Ocak ayı konut satışı verilerini değerlendiren Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Ekonomimizdeki düzelme gayrimenkul sektörüne de yansıdı'' dedi.

Konutta ihtiyaç sahibi faizi umursamadı!

2018 yılı konut satışları hakkında değerlendirme yapan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Timur, "Konutta ihtiyaç sahibi faizi umursamadı" diyerek, rakamların kendilerini şaşırttığını ifade etti. 

Yabancılar sadece konuta değil, içine de para harcıyor!

Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır, Kasım ayı yabancılara yapılan konut satışları verilerinin son derece sevindirici olduğunu söyleyerek, “Yabancı yatırımcı sadece konuta değil, içine de ciddi para harcıyor” diye konuştu.

2018’de konut sektörünü Anadolu sırtladı!

Türkiye’de ilk 11 ayda, geçen yıla kıyasla konut satışları yüzde 3 düşüş kaydetti. Büyük şehirlerdeki düşüş oranlarını Anadolu’daki yüzde 8-10’a yakın satış artışları dengeledi.

İpotekli konut satışları azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 Ekim ayında Türkiye’de 146 bin 536 konut satışı gerçekleştirildi. 

Yabancıya konut satışı piyasayı hareketlendirdi!

Megopol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, Türkiye'den 250 bin dolarlık taşınmaz alan yabancılara Türk vatandaşlığı hakkı verilmesinin sektörü canlandırdığını anlattı. 

10 konuttan birini yabancılar satın aldı!

Türkiye’deki konutlara yabancı ilgisi devam ediyor. Geçen ay Türkiye’de satılan her 10 konuttan birini yabancı yatırımcılar satın aldı. 

Kur artışı yabancı konut yatırımcısına yaradı!

Döviz kurunda yaşanan artış yabancıya konut satışına olumlu yansıdı. Yabancı konut yatırımcıları Türkiye'de konut alımına yöneldi.

Konut kampanyaları satışları artırdı!

ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baygan, MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu ve Tüfekçioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Tüfekçioğlu konut satış verilerini değerlendirdi. Sektör temsilcileri, kampanyaların satışlara olumlu yansıdığını söyledi.

Konut satışlarında tasarruf modeli kullanılmalı!

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, yeni ekonomi modeliyle orta ve uzun vadede sorunların üstesinden daha güçlü gelineceğini dile getirdi. 

2017'de her 57 kişiden biri ev aldı!

Türkiye genelinde 2017 yılında gerçekleşen konuş satışları performansları değerlendirdi. Verilere göre, Tükiye'de her 57 kişiden biri ev alırken Bolu ve Yalova'da ise her 12 konuttan bir satıldı.

Konut satışlarına kampanya dopingi!

Haziran ayı boyunca devam eden kampanyanın etkisiyle konut satışlarında 9 ayın en yüksek artışı yaşandı. Konut satışlarında, İstanbul 20 bin 547 adetle ve yüzde 17.2 pay ile zirvede yer aldı. 

En çok konut satışı Mart ayında gerçekleşti!

Emlak piyasasının nabzını tuttuğu sahibindex verilerine göre, 2018’in ilk yarısında en çok konut satılan ay Mart olurken, kiralık dairelerde en yüksek seviyeye Haziran ayında ulaşıldı. 

Haziran'da konut satışları yüzde 22,4 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Haziran ayı konut satışı verileri açıklandı. Türkiye genelinde Haziran'da 119 bin 413 adet konutun satışı gerçekleşti.

Konutta reel kayıp dönemi 9 aya çıktı!

Konut fiyatları Mayıs ayında yüzde 10,6 artış kaydetti.

Türkiye'nin konut satış verileri gayrimenkulde toplanma işareti mi?

Moody’s, kredi görünüm raporunda, Türkiye’nin son konut satış verilerinin gayrimenkul sektöründe toparlanmaya işaret ettiğini ve durumun bankaların kredi notu için pozitif olduğunu belirtti...

2018 yılı konut satış verileri meclis gündeminde!

2018 yılı konut satış verileri meclis gündeminde taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

İnşaat patronları konut satış istatistiklerini değerlendirdi!

Özyurtlar Holding, Omran Holding, Bahaş Holding, Kar Yapı, Y. Gülhan İnşaat, İkiel Grup, Cihan İnşaat ve İnsay Yapı’nın üst düzey yöneticileri TÜİK Mart ayı konut satış rakamlarını değerlendirdi...

İlçe ilçe konut satış istatistikleri Ocak 2018!

TÜİK tarafından açıklanan 2018 Ocak ayına ait konut satış istatistiklerine göre en çok konut İstanbul'da satıldı. Peki İstanbul'da 2018 Ocak ayında en çok nerede konut satıldı? İşte ilçe ilçe konut satış istatistikleri Ocak 2018..

Yabancıya konut satış artışı güvenin en büyük göstergesi!

Konut satış verilerini değerlendiren DKY Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, "Yabancıya konut satış artışı ülkemize duyulan güvenin en büyük göstergesi" dedi. 

İnşaat patronları TÜİK konut satış istatistiklerini değerlendirdi!

TÜİK’in açıkladığı Ocak ayı konut satış rakamlarına göre; Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 artarak 97 bin 019 olarak kaydedildi. 

Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018!

Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018, bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. İşte Konut Satış İstatistikleri Ocak 2018 verileri..

Konut satış fiyatları Ocak 2017'ye göre artış gösterdi!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi ve REIDIN Emlak Endeksi Ocak ayı verileri açıklandı. Konut satış fiyatları Ocak 2017'ye göre artış gösterdi.

Konut satış istatistikleri Aralık 2017!

Konut Satış İstatistikleri Aralık 2017 dönemine ait veriler bugün TÜİK tarafından açıklandı. Peki 2017 Aralık ayında kaç konut satıldı? diyorsanız işte yanıtı...

Ali Coşkun: 2017'yi konut satış rekoru ile kapatacağız!

AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun, TÜİK 2017 Kasım konut satış istatistiklerini değerlendirdi. Coşkun, 2017 yılının rekorla kapatılacağını söyledi.

İnşaat temsilcileri konut satış rakamlarını değerlendirdi!

TÜİK Kasım 2017 Konut Satış İstatistikleri açıklandı. Konuyla ilgili Okkalar İnşaat, Hasanoğlu İnşaat, Keleş İnşaat ve TESA Yapı'nın patronları yorumlarını paylaştı. 

Konut Satış İstatistikleri Ekim 2017!

Ekim 2017 dönemine ait konut satış istatistikleri, bugün TÜİK tarafından açıklandı. Peki 2017 Ekim ayında kaç konut satıldı? diyorsanız işte yanıtı...

2017'nin ilk 9 ayında hangi ilde ne kadar konut satıldı?

Türkiye İstatistik Kurumu, tarafından bugün Eylül ayı konut satış verileri açıklandı. Açıklamaya göre Eylül ayında 140 bin 298 konut satıldı.

konut satış verileri

konut satış verileri konut satış verileri

Türkiye genelinde Ocak ayında 113 bin 615 adet konut satışı gerçekleşti. Konut satışlartında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,8 oranında artış yaşandı. Genel ekonomimizde meydana gelen düzelme toplumun bütün kesimlerine yayılıyor. Bu olumlu hava özellikle 2019’un Ağustos ayından itibaren inşaat sektöründe de net bir şekilde görülüyor. Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut satışı verilerini değerlendirdi....

“Konut satışlarındaki artış ipotekli konut satışlarından kaynaklanıyor”

Genel faiz oranlarının ve konut kredi faiz oranlarının konut satışlarında artışının çok belirleyici olduğunu görüyoruz. Geçen yıl Ocak ayında 6 bin 537 olan ipotekli konut satışlarının bu yıl 42 bini geçtiğini görüyoruz. Yani yüzde 546 artış söz konusu. Dolayısıyla konut satışlarındaki net artış çok net bir şekilde ipotekli konut satışlarından...