Konut satışları artacak mı

Konut satışları artacak mı

Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu yıl, " 2017'de tüm zamanlarda kırılan 1 milyon 409 bin konut satış rakamının geçilerek yeni bir rekora imza atılacağına inanıyoruz" diyen Çetinsaya, konut projelerine de değindi.

11 ayda 1.4 milyon satış!

Kasım 2020 itibari ile konut satışları geçen yılın toplamını aştı. 2020'de rekor konut satış rakamına ulaşılcağı öngörülüyor. Satışlara paralel olarak fiyatlar da artıyor...

Doğrudan yatırımlarda gayrimenkul etkisi!

TÜİK verilerine göre yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,4 arttı ve 4 bin 962 oldu. Ocak-Kasım döneminde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,5 azalarak 36 bin 385 adet oldu.

Yüzde 26.2 arttı! Fiyatlar zirvede!

‘GYODER Gösterge Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020 3. Çeyrek Raporu’na göre, konut satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 49 arttı. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, Kovid-19'un gayrimenkulde tercihleri değiştirdiğini belirtti.

10 ayda yüzde 27 arttı!

Konut satışlarında Türkiye 2020 rekorunu kırmaya hazırlanırken, Avrupa düşüşte. İngiltere, Fransa ve İtalya’da Kovid-19 konut satışlarını da vururken, konut pazarı 10 ayda yüzde 20 küçüldü. 

128 bin satış gerçekleşirse 2017'nin rekoru kırılacak!

2020'de konut satışı rekoru kırılacağı öngörülüyor. Kamu bankalarının Haziran-Ağustos arasındaki faiz indiriminin katkısıyla satışlar 10 ayda 1 milyon 280 bin 852 oldu. 2017'deki tarihi rekorun kırılması için ise iki ayda 128 bin konut satılması yeterli.

2020 konut satışlarında rekor beklentisi!

Koronavirüs salgınının dünyayı tehdit ettiğini belirten Artaş İnşaat’ın patronu Süleyman Çetinsaya, “Hükümetimiz salgını çok iyi yönetti” dedi. Çetinsaya, "2017'de tüm zamanlarda kırılan 1 milyon 409 bin konut satış rakamının geçilerek yeni bir rekora imza atılacağına inanıyorum" dedi.

Yatırımcılar dikkat! Gayrimenkul hala güvenli liman!

Tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs pandemisi nedeniyle yatırım tercihleri değişti. Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gayrimenkulun hala güvenli bir yatırım aracı olduğunu açıkladı.

İnşaat sektöründen güzel haberler geliyor!

Property TR Genel Müdürü Yusuf Boz, 'Türkiye'de Son Zamanlarda Gayrimenkul Sektörü' konulu yazısını kaleme aldı. İşte o yazı...

2020'nin sonunda 1.5 milyon konut satılmış olacak!

Ağustos ayı konut satışları 170 bine ulaştı. Bu durumda yılın tamamında 1.5 milyon konut satılacağı öngörülüyor.

Zeynep Tandoğan: Konuta yüksek talep devam edecek!

Konut satış rakamlarını değerlendiren Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müdürü Zeynep Tandoğan, ''Faiz oranları kabul edilebilir seviyelerde olduğu sürece Ağustos ayında da gördüğümüz gibi yüksek talep devam edecektir'' dedi.

Emlakta Anadolu farkı!

Hürriyet Emlak'ın Ağustos 2020 Emlak Endeksi verilerine göre, bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında Gaziantep, Antalya, Eskişehir, Çorum ve Sakarya geldi.

2020'nin ilk yarısında 624 bin konut satıldı!

‘GYODER Gösterge Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020 2. Çeyrek Raporu’na göre, ekonomide toparlanma işaretleri konut satış rakamlarında gözlemleniyor. 2020 yılının aynı döneminde konut satış rakamları 624 bine ulaştı.

Konut fiyatları en çok o ilde arttı!

Temmuz ayında Türkiye'de rekor konut satışı yapılırken, 229 bin 357 adet satışı gerçekleşti. Temmuz ayında toplam 73,5 milyar TL civarında konut satış işlem hacmi yaşandı.

Konut satışında geçen yıla göre yüzde 23,5’lik artış!

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020-2. Çeyrek Raporu yayınlandı. Rapora göre, konut satışları, 2020 yılının aynı döneminde 624 bin adede ulaşarak yüzde 23,5’lik bir artış sağladı.

Koronavirüs sonrası konut satışları artacak mı?

Gayrimenkul ve inşaat sektörü de koronavirüs salgınından etkilenen sektörlerden oldu. Peki koronavirüs, gayrimenkul ve inşaat sektörünü nasıl etkileyecek? Konut satışları ve konut fiyatları artacak mı? Gülin Coşkun, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu...

Haluk Hasanoğlu: Konut satışları 2020'de artacak!

Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, 2019 yılının ilk 11 aylık konut satışları verilerini değerlendirdi. Hasanoğlu, “Türkiye genelinde 2019 yılının 11 ayında 1 milyon 125 bin 302 konut satıldı. Konut satışlarında, İstanbul 194 bin 290 konut satışı ile ilk sırad

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut satışları daha da artacak!

konut satışlarında tabi faizler düşünce, konut satışları artmaya başladı, daha artacak, ben buna inanıyorum

Konut satışları 2020'de artacak!

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, zaman zaman gayrimenkul sektöründe durgunluk yaşansa da vatandaşların konut ihtiyacının önemli ölçüde sürdüğünü ifade ederek, "Bu yüzden sektörün geleceğinden çok umutluyum. Özellikle 2020'de konut satışları hep yukarı yönlü olacak." dedi.  

Abdülkadir Akkuş: Konut satışları yeni kampanyalarla artacak!

Akkuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Akkuş Kasım ayında konut satışları oranında yaşanan bu azalmanın kampanyaların bitiş ve yeniden başlama sürecine denk gelmesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.Yeni kampanyalar ve düzenlemelerle konut satışlarının artmasını bekliyoruz." dedi..

Konut satışları hız kesmiyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği sektör analizine göre konut satışları geçen yıla kıyasla İstanbul'da %15, İzmir'de %20, Ankara'da %22 artış gösteriyor.

İspanya'da konut satışları Haziran'da yüzde 17 arttı!

İspanya’da konut satışları Haziran'da geçen yıla göre yüzde 17 arttı. Demokrasinin başlangıcından bu yana en büyük ekonomik durgunluktan toparlanan İspanya, bu yükselişle 2014 yılının Mart ayından beri olan en büyük yükselişini kaydetti.

Konut satışları hız kesmiyor! Kim alıyor bu evleri?

2015’te de konut satışları açısından iyi bir dönem geçiriliyor. Hatta son üç yılın artış rekoru kırılmış durumda. Peki kim alıyor bu evleri? Piyasa nereye gidiyor?

Haziran'da ipotekli konut satışları yüzde 36,3 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları 2015 Haziran ayında 110 bin 657 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 36,6 oldu.

İpotekli konut satışları Haziran'da yüzde 26,5 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu.

Haziran'da konut satışları yüzde 19,1 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu. 2014 yılı Haziran ayında 92.936 konut satılmıştı.

2006 yılında İsthanbul Evleri'nde konut satışları başlamış!

2006 yılında Han Yapı Gayrimenkul'ün ilk projesi olan İsthanbul Evleri Beylikdüzü'nde konut satışları başlamış. Depreme karşı yüzde 100 güvence veren, 108 dönüme kurulan projedeki konutların metrekare birim fiyatı bin liradan başlıyormuş.

Şanlıurfa'da konut satışları yüzde 1,18 düştü!

Şanlıurfa'da geçen ay konut satışları 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 1,18 azaldı Emlak ve gayrimenkul piyasasının nabzını tutan araştırma şirketi Reidin-Gyoder'in raporu açıklandı.

Konut satışları artacak mı Haberi

Konut satışları artacak mı

Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Kamu bankalarının faizleri aşağı çekmesiyle başlayan rüzgarın etkisiyle gayrimenkul sektörünün 2020 yılını rekorla kapatacağını söyleyen Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "2021 yılında da ülkemiz; güçlü ekonomisi, güçlü alt yapısı ve yatırımlarıyla inşaat-ihracat başta olmak üzere büyümesini sürdürecektir. Biz de ülkemizin ve milletimizin yararına olan her projede var olma gayretinde olacağız" dedi. Akşam Future ve Trends Dergisi'nde yer alan habere göre; Çetinsaya, Artaş İnşaat'ın projelerine ilişkin de bilgiler verdi. 

Gayrimenkul sektörü pandemiden ne ölçüde etkilendi. Şirketiniz ve sektör 2020 yılını nasıl geçirdi?

Ülkemiz adına 2020 yılı yükseliş trendinde ilerlerken Çin'de aniden ortaya çıkan koronavirüs, kısa sürede salgına dönüştü ve küresel büyümede dünyayı tehdit altına aldı. Salginin tesirleri şüphesiz ekonomiye de yansıdı....