Konut satışları arttı mı

Konut satışları arttı mı

Kamu bankalarının sıfır konut için uyguladığı faiz indirimi satışları arttırdı. Şubatta ilk kez satışa sunulan konutlar bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 arttı. Sıfır konut satışlarının toplam konut satışları içindeki payı yüzde 31,7’ ye yükseldi.

2020 Şubat'ta 118 bin 753 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 51,4 oranında artarak 118 bin 753 oldu.

Konutta çifte rekor!

Ekonominin toparlanması, faizi indirimleri ile emlak piyasası bu yıla rekorla başladı. Ocak ayında yabancıya konut satışında ve toplamda rekor kırıldı...

2020 Ocak'ta 113 bin 615 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,8 oranında artarak 113 bin 615 oldu.

Konut satışında tarihin en iyi ocak ayı başlangıcı!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,8 oranında artış gösterdi.  Geçen yıldan devam eden kampanyalar ve özelikle kamu bankaları öncülüğündeki konut kredi faiz indirimleri beraberinde konut satışlarında rekor artışlar yaşandı...

2020 gayrimenkulde yeni projelerin yılı olacak!

TUİK'in "Konut Satış İstatistikleri" verilerine göre; Kasım 2019'da Türkiye genelinde toplam 138 bin 372 konut satıldı. Gayrimenkul sektörü temsilcileri TUİK Kasım 2019 verilerini değerlendirdi.

Konut sahipleri fiyatı, bankalar faizi düşürsün!

Konut fiyatları Eylül'de yüzde 0.84 arttı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘Hem bankalar faizlerde hem mülk sahipleri fiyatlarda indirime giderse ancak o zaman inşaat sektörü de piyasalar da canlanır’ diye konuştu.

Ev alacaklar dikkat! Konut stokları tükeniyor!

ASAFİO Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal yaptığı açıklamada, "Konut satışları artarak devam edecek, stoklar azalıyor. Konut alıcıları ileriki dönemlerde bu fiyatlara konut bulamayacaklar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut satışları daha da artacak!

konut satışlarında tabi faizler düşünce, konut satışları artmaya başladı, daha artacak, ben buna inanıyorum

Bir ayda 2.3 milyar TL’lik konut kredisi çekildi!

Konut kredisi faizlerinde yaşanan düşüşlerle beraber Ağustos'ta 2.3 milyar TL'lik konut kredisi çekildi. İhtiyaç, konut, taşıt ve ticari kredilerde de faiz oranları Ağustos'tan bu yana 500, yılbaşından itibaren 750 baz puan arasında düşüşler yaşandı.

Konut satışlarındaki rekor sektördeki beklentileri artırdı!

Konut kredi faizlerindeki indirimler sonrası Eylül ayında ipotekli konut satışlarında son 5 yılın rekorunun kırılması sektörü gelecek için umutlandırdı.

Ev'de zirve! Konut pazarı hareketlendi!

Konut kredi faiz oranlarındaki indirim meyvesini verdi. 0.99 faiz fırsatını değerlendiren alıcılar hareketlendi. Ağustos ayında 110 bin 538 kişi ev sahibi oldu.

Faiz indirimleri konut satışlarını artırdı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos ayı konut satış istatistiklerini bugün açıkladı, açıklanan rakamlara göre, faiz indirimlerinin konut satışlarını artırdığı görüldü.

Konut sektörünün 4 yıllık bilançosu!

Konut sektörünün 4 yıllık durgunluk ve düşüş döneminin bilançosu hazırlandı. Verilere göre, düşen fiyatlar yanında düşen faizler ve artmakta olan kredi kullanımı ise konut sektörünü canlandırdı.

Faiz indirimi konut piyasasını canlandırdı!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay yaptığı açıklamada faiz indiriminin konut piyasasını canlandırdığını söyledi.

Faizlerin inmesiyle konut satışları 2 kat arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 Şubat ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Konut kredisi faizlerinin düşmesi ile konut satışları geçen senenin aynı dönemine oranla iki kat arttı.

Van’da konut satışları 2019’da arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019’un konut satış rakamlarını açıkladı. Van’da konut satışları 2019 yılında 2018 yılına göre arttı. Van Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Özdek Van’daki konut satışlarının artmasıyla ilgili değerlemeler yaptı

İzmir’de konut satışları yüzde 42 oranında arttı!

İzmir'de konut satışları yüzde 42 oranında arttı. Buca, bin 313 konut satışı ile İzmir’de en çok konut satışının gerçekleştiği ilçe oldu… 

Muğla'da konut satışları arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019  Eylül ayı Konut Satış İstatistikleri kamuoyu ile paylaşıldı. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgilendirmede göre Muğla'da konut satışları yüzde 13,3 artış gösterdi...

Nazmi Durbakayım: Konut satışları arttı ama tatmin edici değil!

TÜİK Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendiren İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Konut satışları arttı ama tatmin edici değil" dedi...

Adana'da konut satışları yüzde 40 arttı!

Kredi faizlerinin düşmesiyle Adana'da konut satışları yüzde 40 arttı. Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "Fiyatlar şu anda 3 yıl önceki fiyatlara denk" dedi.

ABD askıda konut satışları beklenenden hızlı arttı!

ABD'de askıda konut satışları Mart ayında yüzde 3.8 ile beklenenden daha hızlı arttı. Tahminlere göre, artışın yüzde 1.5 olması bekleniyordu...

İpotekli konut satışları 8 ayın zirvesinde!

Kredi faizlerindeki düşüşün etkisi konut sektörünü olumlu yönde etkilemeye başladı. Ocakta yüzde 25 olan yıllık daralma Mart'ta yüzde 5’e geriledi. Mart ayında konut satışları yüzde 34 arttı.

ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta yüzde 4.9 arttı!

ABD'de yeni konut satışları Şubat ayında beklenen rakamların üzerine çıktı. Ülkede yeni konut satışları Şubat ayında yüzde 4.9 artarak 667 bin rakamına ulaştı.

ABD'de yeni konut satışları Aralık'ta yüzde 3.7 arttı!

ABD Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre, yeni konut satışları Aralık ayında yüzde 3.7 artış kaydederek 621'e ulaştı.

Antalya'da konut satışları yüzde 4.4 arttı!

Antalya'da konut satışları bir önceki yıla oranla yüzde 4.4 artış kaydederek 62 bin 940 oldu. Turizmin başkentinde, yabancılar ise 2018 yılında 7 bin 938 konut satın aldı.

Yabancılar o ile akın etti! Konut satışları yüzde 111,4 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Aralık ayı Konut Satış İstatistikleri'ne göre Muğla'da konut satışları Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 111,4 oranında arttı.

Doğu Karadeniz'de konut satışları Aralık'ta yüzde 19 arttı!

Doğu Karadeniz bölgesinde Aralık 2018'de konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19 artış kaydetti.

Konut satışları arttı mı

Konut satışları arttı mı Konut satışları arttı mı

Konut kredisi faizleri kamu bankaları öncülüğünde yaklaşık üç çeyrektir düşmeye devam ediyor. Faiz indirimlerine öncülük eden Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası Ocak ayında ilk defa satışa sunulan konutlar için faiz oranlarını yüzde 0.79’a indirdi. Söz konusu indirim sonrasında ikinci el satışlarının oldukça altında kalan sıfır konut satışları hareketlendi. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Şubat ayında ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,3 artarak 37 bin 303 oldu. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 31,4 oldu. İlk satışlarda İstanbul 7 bin 326 konut satışı ve yüzde 19,6 ile en yüksek paya sahip olurken, İstanbul'u 3 305 konut satışı ile Ankara ve 2 bin 370 konut satışı...