konut satışları rekor

konut satışları rekor

TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarına göre Nisan ayında Türkiye genelinde toplamda 133 bin 58 konut satıldı. Aremas Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan Nisan ayı konut satış istatistikleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Konut satışları rekor kırdı!

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas Kasım ayı konut satış rakamları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Elmas'ın o açıklamaları...

İnşaat sektörü yılın ikinci yarısından umutlu!

2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen inşaat sektörünün 2021 yılının ikinci yarısında toplanması bekleniyor. 

Gayrimenkulde tüm yılların rekoru kırıldı!

Türkiye'de 2020 yılında 1 milyon 499 bin 316’sı konut olmak üzere toplamda 2 milyon 678 bin 74 satış işlemi yapıldı ve tüm yılların rekoru kırıldı...

Altan Elmas: 2020 yılını rekorla kapattık!

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas 1,5 milyonluk konut satışıyla 2020 rekorla kapatıldığını söyledi.

Konutta tarihi rekora son 1 ay!

Türkiye’de Kasım ayında yapılan konut satışı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.7 azalarak 112 bin 483 oldu. Fakat yılın 11 ayındaki satışlar, 2019 yılının tamamında yapılan satışları geride bıraktı.

Konut satışları tarihi rekora imza attı!

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye genelinde konut satışları 2020 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 125 artarak tarihi bir rekora imza attı" dedi.

Konut satışlarında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı!

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri de bugüne kadar görülen en yüksek ipotekli satış rakamını da getirdi.

Konut satışlarında rekor beklentisi!

Art arda gelen faiz indirimleriyle beraber konut satışlarında da rekor bekleniyor

Konut satışlarındaki rekor sektördeki beklentileri artırdı!

Konut kredi faizlerindeki indirimler sonrası Eylül ayında ipotekli konut satışlarında son 5 yılın rekorunun kırılması sektörü gelecek için umutlandırdı.

Konut satışlarında rekor geliyor!

İlk 11 aydaki konut satışları, geçen yıla göre yüzde 6.5 artış gösterdi. Konuş satışları bu artış ile 1 milyon 276 bine çıktı. 

Eylül ayında dakikada 3 konut satıldı!

2017 yılı Eylül ayında yapılan konut satışlarına ait istatistikler, Türkiye İstatistik Kurumu tararından dün açıklandı. Verilere göre, Eylül ayında dakikada 3 konut satıldı.

Türkiye konuta güveniyor!

Türkiye genelinde kasım ayında 132 bin 655 konut satıldı. Tüm zamanların en yüksek kasım ayı satışı gerçekleşirken aynı zamanda ‘konut kredi’li satışlarda da 48 bin 941 adetle rekor yaşanıyor.

Konut satışlarında 2014'te rekor kırıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgiye göre, yabancılara konut satışı 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 55.6 arttı ve 18 bin 959 adetle tarihi zirvesine ulaştı.

Yıl sonunda satılan toplam konut sayısı 1 milyonu geçecek!

Sabah Gazetesi'nden Seda Tabak'ın haberine göre; Türkiye ekonomisinin amiral gemisi inşaat sektörü, algı operasyonuna rağmen yılı rekorlarla kapatıyor: Satış 1 milyon 150 bin konut....

Konut satışlarında rekor üstüne rekor kırılıyor!

Güvenli yatırım arayışı ve ‘fiyatlar daha da yükselir’ endişesi konut satışlarını hızlandırdı. 2021’in son ayında 226 bin 503 konut satışıyla yılın zirvesine ulaşıldı. Bu seviye aynı zamanda, hem tarihin en yüksek ikinci aylık satışı, hem de tüm zamanların en iyi aralık ayı satış rakamı oldu.

Konut satışları rekor kırdı! İşte nedeni!

Kamu bankalarının faiz indiriminden sonra Kasım 2021'de 179 bin adetle senenin en yüksek konut satış rakamı elde edildi. Sektör temsilcileri konut satışlarındaki rekorun nedenlerini açıkladı. Konut satışları neden rekor kırdı?

Moskova'da elit konut satışlarında rekor bekleniyor!

Moskova'da elit konut satışlarında rekor bekleniyor. Knight Frank temsilcisi bu sene elit konut kategorisinde 1500 civarı satış beklediklerini dile getirdi.

2020 konut satışlarında rekor yılı oldu!

Sanayi üretimi 2020 Kasım'da yüzde 1.3, yıllık yüzde 11 arttı. Pandemi kısıtlamalarına rağmen sanayideki olumlu görünüm, 2020'nin pozitif büyümeyle kapanacağı beklentilerini güçlendirdi. 2020'de konut satışlarında rekor kırıldı

Konut satışlarında rekor sinyali!

Koronavirüs salgını döneminde konut satışlarında düşük faiz kampanyası pandeminin yarattığı olumsuz tabloyu ortadan kaldırdı. Yılın ilk 10 ayında satışların yüzde 27 artması konut satışlarında rekor ihtimalini güçlendirdi.

ABD'de bekleyen konut satışları Ağustos'ta rekor seviyeye yükseldi!

ABD'de, bekleyen konut satışları, Ağustos ayında aylık yüzde 8,8 artarak rekor seviyeye çıktı

Konut satışlarında rekor artış trendi!

Türkiye'de 2020 Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı. İnşaat ve Gayrimenkul sektörünün patronları konut satışlarıyla ilgili değerlendirmeler gerçekleştirdi.

ABD'de ikinci el konut satışları temmuzda rekor tazeledi!

ABD'de ikinci el konut satışları, Temmuz ayında aylık yüzde 24,7 artarak 5,86 milyona yükseldi

Faiz oranlarındaki yükseliş konut satışlarını nasıl etkileyecek?

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin adetle aylık bazda rekor geldi. Faiz oranlarındaki yükselişe değinen İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Sektör yeniden durgunluğa girme eğiliminde” dedi.

Kredili konut satışlarında yeni rekor!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Temmuz'da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 124,3 artarak 229 bin 357 rakamına ulaştı ve tarihi rekor kırıldı. İpotekli (kredili) konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 900,6 artarak 130 bin 721 oldu. 

Berat Albayrak: Konut satışları Temmuz'da tarihi rekor kırdı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, temmuz ayı konut satış istatistiklerine ilişkin olarak "Konut satışları temmuzda tüm zamanların en iyi rakamlarına ulaşarak tarihi rekor kırdı." dedi.

Uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor kırıldı!

Bankalar tarafından sunulan uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor seviyeye ulaşıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye yeni bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.

ABD'de ikinci el konut satışları Haziran ayında rekor seviyede arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 20,7 artarak 4,72 milyona çıktı ve tüm zamanların en yüksek artışını kaydetti.

konut satışları rekor Haberi

konut satışları rekor

Büyük ölçekli konut projelerine satış, pazarlama ve konsept danışmanlığı hizmeti veren Aremas’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan, Nisan ayı konut satış istatistikleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

Yaptığı açıklanan resmi olarak açıklanan rakamların beklentiler doğrultusunda olduğunu kaydeden Vedat Arslan Nisan ayının da Mart gibi hareketli geçtiğini dile getirerek, “Satışlarda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 39’a yakın bir artış oldu.” şeklinde konuştu.

İpotekli satışlar geçen yıla göre arttı mı?

Yaptığı açıklamada ipotekli satışlarda yaşanan yıllık yüzde 82.9’luk artışın sektör açısından şaşırtıcı olduğuna değinen Vedat Arslan, “Bu yönelimin temelinde gayrimenkul geliştiricilerinin vadeliden çok peşin satış yöntemini tercih etmesi yatıyor. Nisan ayında gerçekleşen satışların yüzde 24,1’inin ipotekli olarak gerçekleşti. Markalı konut projelerinde geliştiriciler artan maliyetler karşısında mümkün olduğunca kendi bünyesinde vadeli satmamaya...