konut satışları son durum 2021

konut satışları son durum 2021

Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 artarak 147 bin 143 oldu.

ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı!

Merakla beklenen ABD ikinci el konut satış rakamları açıklandı. Açıklanan son rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı...

Son 6 ayda ipotekli konut satışları ne oldu? 

Konut kredilerinde faiz oranlarının artmasıyla konut satışlarında yarı yarıya azalma yaşandı. Öyle ki ipotekli konut satışlarında yüzde 92 düşüş yaşandı. 

Çin 2020'de konut satışlarıyla büyüdü!

Çin, 2020 yılında ekonomik anlamda son 40 yılın en zayıf büyümesini yaşadı. 2020'de 2.3 büyüme gerçekleştiren Çin'in büyümesine konut satışlarının katkısı oldu. 

ABD'de ikinci el konut satışları Ekim'de yüzde 4,3 arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 yükselerek 6,85 milyona ulaştı ve son 5 aydır gösterdiği yükseliş eğilimine devam etti.

İpotekli konut satışları Temmuz'da 10 kat arttı!

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle konut satışları, Temmuz 2020'de son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Temmuz'da ipotekli konut satışı on kat, ikinci el konut satışları yüzde 174 arttı...

Konut satışlarındaki artış kime yaradı?

Son 2-3 ayda kamu bankaları aracılığıyla konut satışlarında ciddi artışlar sağlandı. Peki bu politika veya uygulama neye yaradı? Kime ne sağladı?

Konut satışlarında son 5 yılın rekoru!

İstanbul’da, Haziran ayında 28 bin 799 konut satışı gerçekleşti. Konut satışlarında, Mayıs ayına göre yüzde 277, bir önceki yılın Haziran ayına göre ise yüzde 186 artış yaşandı.

Konut satışlarının açığı 3 ayda kapanır!

Altan Elmas, 2 yıllık sıkıntılı dönemin ardından konut piyasasında işlerin yoluna girdiğini ifade etti. “Satışlar son 4-5 yılda hiç olmadığı kadar iyi gidiyor” diyen Elmas, “Temmuz, Ağustos da Haziran gibi geçerse, Sur Yapı olarak bu yaz 1000 konutu aşarız” diye konuştu.

Faiz indirimi konut satışlarını hızlandırdı!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini son yılların en düşük seviyelerine indirmesiyle emlak sektöründe hareketlilik yaşanıyor. Faiz indirimi, konut satışlarını hızlandırdı...

Konut satışları geçen yıla göre ne kadar arttı?

Konut satışlarında 2019 yılının ilk iki ayındaki duruma göre belirgin bir şekilde artış görülüyor. Peki son dönemde yaşanılanlar konut satışlarını nasıl etkileyeceği kaygı uyandırıyor...

İkinci el konut satışları artıyor!

Dün açıklanan 4. Çeyrek verisine göre yatırımlar binde 6 oranında geriledi. Peki son iki çeyrekte olumlu bir baz etkisi olmasına rağmen yatırımların küçülüyor olması konut sektörünü nasıl etkiliyor? İkinci el konut satışlarına ilgi nasıl?  İşte merak edilen sorunun cevabı...

İpotekli konut satışlarında 'faiz indirimi rüzgarı'!

İpotekli konut satışlarında yıl sonuna bir ay kala 2018'in toplam rakamı geçildi. Kasım ayında 43 bin 911 ipotekli konut satışı, son üç yılın en yüksek kasım ayı rakamı olarak ortaya çıktı.

Türkiye’de konut satışları en çok Mardin'de arttı!

FuzulEv’in “Gayrimenkulün 10 Yılı” araştırması, Türkiye’de son 10 yılda konut satışlarını en çok artıran şehirleri ortaya çıkardı. Verilere göre, Türkiye’de konut satışları yüzde 2.919 ile en çok Mardin’de artış gösterdi.

konut satışları son durum 2021 Haberi

konut satışları son durum 2021

Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 artarak 147 bin 143 oldu. Konut satışlarında İstanbul 28 bin 229 konut satışı ve yüzde 19,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u 14 bin 218 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile Ankara, 8 bin 806 konut satışı ve yüzde 6,0 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının en az olduğu iller sırasıyla 14 konut ile Hakkari, 41 konut ile Ardahan ve 78 konut ile Şırnak oldu. 

Konut satışları Ocak-Eylül döneminde yüzde 18,3 azaldı

Konut satışları Ocak-Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,3 azalışla 949 bin 138 olarak gerçekleşti.

İpotekli konut satışları 29 bin 759 olarak gerçekleşti

Türkiye genelinde ipotekli...