konut satışları tütkiyede ne durumda

konut satışları tütkiyede ne durumda

Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, Türkiye İstatistik Kurumu’nun bugün yayınladığı konut satış istatistiklerini değerlendirdi. Erol: 'Balon riski yok, konut satışı son çeyrekte artar' dedi.

Yabancılara konut satışları ve Türk vatandaşı olan kişiler mecliste!

Yönetmelik değişikliğinden sonra yabancılara yapılan konut satışları ve Türk vatandaşı olan kişiler meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Konut satışları 9 ayda 1,2 milyona yaklaştı!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,9 azaldı ve 136 bin 744 olarak kaydedildi. Sektör temsilcileri, yıl sonuna kadar 1.4 milyon konut satışı beklediklerini belirtirken, 2021'den umutlu olduklarını kaydetti...

Konut satışları 8 ayda bir milyonu aştı!

Türkiye genelinde ocak-ağustos döneminde gerçekleşen konut satışları başlatılan düşük kredili kampanya sayesinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen 1 milyon 25 bin adede ulaştı.

Konut satışlarında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı!

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri de bugüne kadar görülen en yüksek ipotekli satış rakamını da getirdi.

Berat Albayrak: Konut satışları tarihinin en yüksek Haziran rakamına ulaştı!

Konut satış rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Konut satışları geçen ay yüzde 209,7 artarak 190 bin 12 ile tarihinin en yüksek haziran rakamlarına ulaştı." dedi.

Mersin’de konut satışları yüzde 24,6 düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü'nün yayınladığı verilere göre, Mersin’de konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,6 düştü.

ABD'de bekleyen konut satışları 2001'den bu yana en yüksek düşüşü gösterdi!

ABD'de, bekleyen konut satışları, tüm dünyayı etkisi altına alan koronabirüs salgınının etkisiyle Nisan ayında aylık yüzde 21,8 ve yıllık yüzde 33,8 azalarak rekor seviyede düşüş kaydetti.

Yabancılara konut satışları Mart ayında düştü!

Yabancıya konut satışları yaklaşık bir buçuk sene sonra ilk defa coronavirüs etkisi ile aylık bazda düştü. En çok satış İran vatandaşlarına yapıldı.

Faizler düştü, kredili konut satışları patladı!

Türkiye genelinde 2020 Ocak ayında 113 bin 615 konut satıldı. Kamu bankalarının başlattığı, özel bankaların da dahil olduğu faiz indirimleri kredili konut satışlarını artırdı. Geçtiğimiz ay banka kredili satışlar yüzde 546,1 arttı.

2019’da konut satışları düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) tapu kayıtlarına dayanan verilerine göre, 2019’da konut satışları yüzde 1,9 oranla düştü.

Türkiye’de konut satışları en çok Mardin'de arttı!

FuzulEv’in “Gayrimenkulün 10 Yılı” araştırması, Türkiye’de son 10 yılda konut satışlarını en çok artıran şehirleri ortaya çıkardı. Verilere göre, Türkiye’de konut satışları yüzde 2.919 ile en çok Mardin’de artış gösterdi.

Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa, TUİK 2019 Ekim ayı verilerini değerlendirdi. Verilere göre; Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise artış gösterdi.

Konut satışları faizlerin düşmesiyle yılın en yüksek seviyesine ulaştı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yaptığı faiz indiriminden sonra konut satışlarının yılın en yüksek seviyesine çıktığını ifade etti...

konut satışları tütkiyede ne durumda Haberi

konut satışları tütkiyede ne durumda

Ağustos ayı içerisinde 49 bine yakın konut ilk defa satıldı. Temmuz ayına oranla yüzde 20 ve 2013 ağustos ayına oranla yüzde 26’lık bir artış gözlemliyoruz. Bunun yanı sıra, temmuz ayına oranla yüzde 25’lik bir artış ile 56 bin 796 konut el değiştirdi. 2013 ağustos ayı ile karşılaştırdığında geçen sene Ağustos ayına göre yüzde 25’lik bir artış yaşandı. TUİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu) konut satış istatistiklerini yorumlayan Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, yılın son çeyreğinde de konut satışlarının hız kesmeden devam edeceği öngörüsünde bulundu.


Sağlıklı bir büyüme var


Son dönemde emlak piyasasında sıklıkla gündeme gelen konulardan olan “balon riski” hakkında görüşlerini dile getiren Erol, şöyle konuştu: “Balon oluşması için arz ve talep dengesinin bozulması gerekir. Fiyatları arz-talep belirler. Şu an Türkiye'de...