konut satışlarında son durum

konut satışlarında son durum

Kurdaki dalgalanmalara rağmen konut satışlarındaki talebi gören üretici firmalar harekete geçti. Birçok firma 2022 yılına yeni konut projeleri ile geliyor.

Enflasyona karşı konuta talep artıyor!

Döviz kurundaki dalgalanmalara rağman emlak sektöründe canlılık devam ediyor. TÜİK’in açıkladığı veriler baz alındğında konut satışlarındaki artış göze çarpıyor.

Konut projelerinde senetle satış arttı!

Konut projelerinde kredi kullanımı azalırken senetle ev almada artış yaşandı. Kredi ile ev alım oranı yüzde 30'a inerken senetli satışlar yüzde 44'e yükseldi.

Teslime hazır konutlarda satışlar arttı!

Birçok inşaat firması, yaptığı kampanyalara bitmiş ve hemen teslime hazır konutları da dahil etti. Böylece hemen teslim konutlarda satışlar arttı..

Konut satışları yüzde 11 büyüdü!

Konut satışları hız kesmiyor. İki yılda yüzde 11 büyüme kaydeden satışlar, yılın ilk 9 ayına da damgasını vurdu.

Konut satışları son 2 yılda yüzde 11 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin her sektör analizine göre konut satışları son iki yılda %11 büyüme kaydetti.

Gayrimenkul sektörü Ağustos'ta yüzde 6,5 oranında arttı!

Türkiye istatistik Kurumu TÜİK'in yaptığı açıklamalara göre 2015 yılının Ağustos ayında Türkiye genelinde 112 bin 463 adet konut satışı gerçekleşti. Gayrimenkul sektöründe geçtiğimiz aya oranla yüzde 6,5 oranında artış gözlemlendi.

Temmuz'da konut fiyatları yüzde 16 yükseldi!

Garantinin desteğiyle Reidin ve GYODER emlak endekslerine göre Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde, 1.26, geçen yıla göre yüzde 16.47 oranında artış gerçekleşti.

Haziran ayı konut satış fiyatları hangi bölgelerde arttı?

Reidin.com ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Haziran Raporu yayımlandı.Metrekare başına konut satış fiyatları haziran ayında en fazla Yalova'da arttı

Yabancılara konut satışı azalırken Türlere yüzde 50 artı!

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat'ta bir yıl içerisinde yabancıya yönelik konut satışında yüzde 60,9 düşüş yaşandığını, yerleşik yabancıların ise Türklere konut satışının ise yüzde 50 arttığını belirtti.

Bu yıl konut satışlarında 5 milyar dolar aşılacak!

Gayrimenkul uzmanı Haluk Sur, yabancı yatırımcı çeken en önemli sektörlerin başında gayrimenkul sektörünün geldiğini belirterek, 'kartopu etkisiyle giderek büyüyen bir yapının oluşması risklidir' dedi.

Şerafettin Yörük: Konut satmak gittikçe zorlaşıyor!

50 yıldır Türkiye’ye en lezzetli süt, yoğurt ve peynir ürünlerini Yörsan markası ile sunan YÖRÜK Ailesi, Türkiye’nin en kaliteli ve markalı projelerini üretmek üzere “Yöryapı” adıyla inşaat sektörüne girdi.

1 milyon 165 bin 381 konut el değiştirdi!

Türkiye genelinde satış sonucu el değiştiren konut sayısı, 2014'te bir önceki yıla göre yüzde 0,7 artış ile 1 milyon 165 bin 381 oldu.

Yabancıya konut satışı yüzde 59 arttı!

Yabancıya konut satışı yüzde 59 arttı. Türkiye'de yabancılara konut satışı, yılın 11 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59 artarak 10.740 adetten 17.104'e yükseldi.

Yabancılar ayda bin 500 konut satın aldı!

Yabancılara konut satışı bu yılın ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 66 artarak 15 bini geçti ve ortalama aylık konut satışı bin 500'ü aştı.

Konut satışlarında rekor üstüne rekor kırılıyor!

Güvenli yatırım arayışı ve ‘fiyatlar daha da yükselir’ endişesi konut satışlarını hızlandırdı. 2021’in son ayında 226 bin 503 konut satışıyla yılın zirvesine ulaşıldı. Bu seviye aynı zamanda, hem tarihin en yüksek ikinci aylık satışı, hem de tüm zamanların en iyi aralık ayı satış rakamı oldu.

Moskova'da elit konut satışlarında rekor bekleniyor!

Moskova'da elit konut satışlarında rekor bekleniyor. Knight Frank temsilcisi bu sene elit konut kategorisinde 1500 civarı satış beklediklerini dile getirdi.

Yabancıya konut satışlarında hangi şehirler ilk sırada?

Türkiye'de yabancıya yapılan konut satışları giderek artıyor. İstanbul'dan sonra Antalya yabancıya konut satışında talep gören şehirler arasında yer alıyor.

ABD'de ikinci el konut satışlarında artış!

ABD'de ikinci el konut satışları Haziran ayında aylık yüzde 1,4 artarak 5,86 milyon oldu. 

Konut satışlarında güçlü toparlanma başladı!

Konut satışları Haziran ayında yüksek faiz ve pandemi nedeniyle yüzde 29 azalmasına rağmen önceki aya oranla iki kat artış yaşandı. 

İzmir'in konut satışlarında Buca ilk sırada!

TUİK  Şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; İzmir'de 4 bin 659 konut satıldı. Konut satışlarında il genelinde en çok satış Buca'da gerçekleşti.

Konut satışlarında toparlanma başladı!

Pandemiye rağmen 2020 yılını rekorla kapatan konut satışları 2021 yılına 70 bin satışla başladı. Şubat ayında ise 81 bin 222 konut satışı yapılarak yüzde 15 artış kaydedildi.

Konut satışlarında kadınların payı yüzde 32,2’e yükseldi!

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, 2020'de yapılan 1 milyon 499 bin 316 konut satışından, 483 bin 7’sinin kadınlar adına tescil edildiğini söyleyerek, "Konut satışlarında kadınların payı yüzde 32,2’e yükseldi" şeklinde konuştu.

Son 6 ayda ipotekli konut satışları ne oldu? 

Konut kredilerinde faiz oranlarının artmasıyla konut satışlarında yarı yarıya azalma yaşandı. Öyle ki ipotekli konut satışlarında yüzde 92 düşüş yaşandı. 

2020 konut satışlarında rekor yılı oldu!

Sanayi üretimi 2020 Kasım'da yüzde 1.3, yıllık yüzde 11 arttı. Pandemi kısıtlamalarına rağmen sanayideki olumlu görünüm, 2020'nin pozitif büyümeyle kapanacağı beklentilerini güçlendirdi. 2020'de konut satışlarında rekor kırıldı

Konut satışlarında rekor sinyali!

Koronavirüs salgını döneminde konut satışlarında düşük faiz kampanyası pandeminin yarattığı olumsuz tabloyu ortadan kaldırdı. Yılın ilk 10 ayında satışların yüzde 27 artması konut satışlarında rekor ihtimalini güçlendirdi.

Konut satışlarında en büyük pay İstanbul'un!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,9 azaldı ve 136 bin 744 olarak kaydedildi. Ocak-Eylül döneminde ise satılan konutlar 1.2 milyona yaklaştı.

Konut satışlarında rekor artış trendi!

Türkiye'de 2020 Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı. İnşaat ve Gayrimenkul sektörünün patronları konut satışlarıyla ilgili değerlendirmeler gerçekleştirdi.

konut satışlarında son durum Haberi

konut satışlarında son durum

Yükselen maliyetler ve arz problemine rağmen konuta olan rağbet devamlılığını sürdürüyor. Mİlliyet Gazetesi Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Emlak sektörüne olan güvenin Aralık ayında açıklanan konut satış rakamlarıyla gördük ki konut satışı canlılığını korumaya devam ediyor. Aralık 2021'de 226 bin tane satışla tarihin en çok 2. aylık satışı gerçekleşirken, 2021 yılı genelinde 1 milyon 492 bin satışla yıllık bazda ikinci zirve yaşandı. Konut alıcısının rağbetini gören üreticiler yeni projeler için harekete geçti. 2022 yılı genelinde gayrimenkul sektöründe planlanan birkaç yeni yatırımlar şu şekilde:

İŞTE YENİ PROJELER

-Yeni projelerine son gaz devam eden Emlak Konut GYO, 2022 yılında 20 bin bağımsız bölümü satışını gerçekleştirmeyi planlıyor. Emlak Konut GYO'nun 2022 yılının ilk projesi olan Çınarköy Evleri’nde satışa sunuldu. İstanbul Çekmeköy’de hayata geçirilen projede 1915...