konut satışlarında son durum

konut satışlarında son durum

Konut projelerinde kredi kullanımı azalırken senetle ev almada artış yaşandı. Kredi ile ev alım oranı yüzde 30'a inerken senetli satışlar yüzde 44'e yükseldi.

Teslime hazır konutlarda satışlar arttı!

Birçok inşaat firması, yaptığı kampanyalara bitmiş ve hemen teslime hazır konutları da dahil etti. Böylece hemen teslim konutlarda satışlar arttı..

Konut satışları yüzde 11 büyüdü!

Konut satışları hız kesmiyor. İki yılda yüzde 11 büyüme kaydeden satışlar, yılın ilk 9 ayına da damgasını vurdu.

Konut satışları son 2 yılda yüzde 11 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin her sektör analizine göre konut satışları son iki yılda %11 büyüme kaydetti.

Gayrimenkul sektörü Ağustos'ta yüzde 6,5 oranında arttı!

Türkiye istatistik Kurumu TÜİK'in yaptığı açıklamalara göre 2015 yılının Ağustos ayında Türkiye genelinde 112 bin 463 adet konut satışı gerçekleşti. Gayrimenkul sektöründe geçtiğimiz aya oranla yüzde 6,5 oranında artış gözlemlendi.

Temmuz'da konut fiyatları yüzde 16 yükseldi!

Garantinin desteğiyle Reidin ve GYODER emlak endekslerine göre Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde, 1.26, geçen yıla göre yüzde 16.47 oranında artış gerçekleşti.

Haziran ayı konut satış fiyatları hangi bölgelerde arttı?

Reidin.com ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Haziran Raporu yayımlandı.Metrekare başına konut satış fiyatları haziran ayında en fazla Yalova'da arttı

Yabancılara konut satışı azalırken Türlere yüzde 50 artı!

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat'ta bir yıl içerisinde yabancıya yönelik konut satışında yüzde 60,9 düşüş yaşandığını, yerleşik yabancıların ise Türklere konut satışının ise yüzde 50 arttığını belirtti.

Bu yıl konut satışlarında 5 milyar dolar aşılacak!

Gayrimenkul uzmanı Haluk Sur, yabancı yatırımcı çeken en önemli sektörlerin başında gayrimenkul sektörünün geldiğini belirterek, 'kartopu etkisiyle giderek büyüyen bir yapının oluşması risklidir' dedi.

Şerafettin Yörük: Konut satmak gittikçe zorlaşıyor!

50 yıldır Türkiye’ye en lezzetli süt, yoğurt ve peynir ürünlerini Yörsan markası ile sunan YÖRÜK Ailesi, Türkiye’nin en kaliteli ve markalı projelerini üretmek üzere “Yöryapı” adıyla inşaat sektörüne girdi.

1 milyon 165 bin 381 konut el değiştirdi!

Türkiye genelinde satış sonucu el değiştiren konut sayısı, 2014'te bir önceki yıla göre yüzde 0,7 artış ile 1 milyon 165 bin 381 oldu.

Yabancıya konut satışı yüzde 59 arttı!

Yabancıya konut satışı yüzde 59 arttı. Türkiye'de yabancılara konut satışı, yılın 11 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59 artarak 10.740 adetten 17.104'e yükseldi.

Yabancılar ayda bin 500 konut satın aldı!

Yabancılara konut satışı bu yılın ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 66 artarak 15 bini geçti ve ortalama aylık konut satışı bin 500'ü aştı.

Kredili konut satışları Ekim'de yüzde 30.8 yükseldi!

Türkiye genelinde kredili konut satışları Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30.8'lik artışla 34 bini geçerken, 10 aylık satışlar geçen yılın yüzde 20.0 gerisinde kaldı.

Serdar Yılmaz: Konutlara ihtiyaç olduğu sürece piyasa talebi yaratacaktır!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan İnsay Yapı Serdar Yılmaz konutlara olan ihtiyaçtan ve bunun piyasaya yansımalarından bahsetti...

Konutta online satış trendi!

Konut sektöründe, dış pazarın hareketlenmesiyle birlikte satışlar da arttı. Türkiye'ye konut satışlarında son dönemlerde Rusya ve Ortadoğu'dan ağırlıklı talep geliyor. Ev almak isteyenler Türkiye'ye gelemese de 'online'dan satış işlemlerini gerçekleştiriyor...

Konut kredisi faizleri Ağustos'un son haftasında ne oldu?

Haziran ayı başında konut kredisi faiz oranlarının tarihin en düşük seviyelerine düşürülmesiyle konut satışlarında rekorlar kırıldı. 3 aylık düşük faiz kampanyasından sonra faiz oranları yükselmeye başladı. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte detaylar...

Konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

İhtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşle beraber otomobil ve konut satışlarında adeta bir patlama yaşandı. Peki konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

Hangi bankalar konut kredisi faizlerini artırdı?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle kamu bankaları konut ve taşıt kredilerinde indirime gitmişti. İndirim sonrası özellikle konut satışlarında patlama yaşandı. Fakat kamu bankalarının yaptığı kapmaya sona erdi. Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut satışlarındaki artış kime yaradı?

Son 2-3 ayda kamu bankaları aracılığıyla konut satışlarında ciddi artışlar sağlandı. Peki bu politika veya uygulama neye yaradı? Kime ne sağladı?

Konut satışlarında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı!

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri de bugüne kadar görülen en yüksek ipotekli satış rakamını da getirdi.

Uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor kırıldı!

Bankalar tarafından sunulan uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor seviyeye ulaşıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye yeni bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.

Konut satışlarında son 5 yılın rekoru!

İstanbul’da, Haziran ayında 28 bin 799 konut satışı gerçekleşti. Konut satışlarında, Mayıs ayına göre yüzde 277, bir önceki yılın Haziran ayına göre ise yüzde 186 artış yaşandı.

ABD'de konut satışlarında ılımlı artış!

ABD Merkez Bankası'nın "Bej Kitap" raporunda ticari gayrimenkul faaliyetlerinin düşük seviyelerde kalmasına rağmen konut satışlarında ılımlı bir artış görüldüğü belirtildi.

Konut satışlarında gümüş madalyalı Haziran!

'Sudan ucuz' konut kredisi faiz oranları sebebiyle Haziran 2020'deki konut satışı 190 bine ulaştı. Kredili ve ikinci el konuta talep arttı. Peki sıfır konut satışlarında durum ne oldu? İşte detaylar...

Konut kredisi faizlerinde son durum Temmuz 2020!

Kamu bankaları tarafından başlatılan kredi paketi sonrası rekor seviyede kredi kullanımı gerçekleşti ve konut satışlarında artış yaşandı. Vatandaşlar, bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Peki bankaların güncel kredi faiz oranları ne oldu? İşte detaylar...

Konut satışlarında rekor yaşanabilir!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini tarihin en düşük seviyesine çekmesiyle koronavirüs salgının izlerini yılın ikinci yarısında hızla silebileceği belirtiliyor. Uzmanlar, "Konut satışlarında rekor yaşanabilir" diyor...

TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinde son durum ne?

Kura çekilişi 1 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinden ev almaya hak kazananlar projedeki son durumu merak ediyor. Peki TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinde son durum ne?

konut satışlarında son durum

konut satışlarında son durum konut satışlarında son durum

Sözcü Gazetesi'nde İsmail ŞAHİN'in haberine göre Türkiye'de konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle borçlanmadan ev sahibi olmak her geçen gün zorlaşıyor. 

Düşük maliyetle uzun vade sunan finansal planlamalarla konut satışları hız kazanıyor. 


120 ay vadeyle alınan 100 bin liralık konut kredisi için bankaya ödenecek faiz miktarı 116 bin liraya kadar çıkıyor. Gayrimenkul geliştiricileri, aylık faiz oranının yüzde 1.50'ye kadar yükselmesiyle talepteki düşüşün önüne geçmek için alıcılara düşük peşinatlı – ara ödemeli – vade farksız ödeme planı sunuyor. Bu durum, kredili satışların azalmasına, senetli satışın artmasına yol açıyor.


KREDİ YÜZDE 11 AZALDI

REIDIN'in verilerine göre, kasım ayında markalı konut satışlarında senet kullanım oranı bir önceki aya göre 14 puan artarak yüzde 44'e çıktı. Banka kredisi kullanım oranı ise 11 puan azalarak yüzde 30'a...