Konut satışlarının en fazla olduğu 4. il antalya

Konut satışlarının en fazla olduğu 4. il antalya

Türkiye İstatistik Kurumu, ülke genelinde gerçekleşen konut satışlarının istatistiki değerlendirmesini yazılı bir açıklamayla kamuoyuyla paylaştı. Antalya, Türkiye'de en fazla konutun satıldığı ilk 4 il arasında yer almayı başardı.

İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Narlıdere metro hattı uzatma çalışmaları bölgedeki konut fiyatlarını şimdiden artırdı. Öyle ki bazı konut satışlarında yüzde 100 artış yaşandı. 

Faizlerdeki artış konut satışlarını nasıl etkiledi?

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan 2021 Ocak ayı konut satış rakamlarını değerlendirdi.

Çin 2020'de konut satışlarıyla büyüdü!

Çin, 2020 yılında ekonomik anlamda son 40 yılın en zayıf büyümesini yaşadı. 2020'de 2.3 büyüme gerçekleştiren Çin'in büyümesine konut satışlarının katkısı oldu. 

Suudi boykotu konut satışlarını da etkiledi!

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında Cemal Kaşıkcı cinayeti ile başlayan ve ekim ayından bugüne Türk mallarına uygulanan boykot ile zirveye çıkan gerilim, konut satışlarını da etkiledi. Boykotun başladığı Ekim'den Aralık sonuna kadar Suudilere yapılan konut satışı, geçen yıla göre yüzde 64 azaldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 8.75'i yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Kasım 2020 sonuçlarına göre, Kasım 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 8.75'i yabancılara yapıldı.

Faiz oranları konut satışlarını nasıl etkiledi?

Koronavirüsün etkisiyle Haziran ayında düşen kredi faiz oranlarının, Ağustos'tan itibaren yavaş yavaş yükselmesi ile konut satışları düşüş eğilimine geçti.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ekim 2020 sonuçlarına göre, Ekim 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Eylül 2020 sonuçlarına göre, Eylül 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı.

Konut satışlarının geleceği tasarımdan geçiyor!

Gönye Tasarım, sunduğu deneyim ile fark yaratırken marka imajını yansıtan mekanları başarıya dönüştürmenin tasarım vizyonu ile mümkün olduğuna işaret ediyor ve satışların etkilenmesinde önemli rol oynuyor.

Markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçlarına göre, markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapılırken, Mayıs ayında satışı gerçekleştirilen markalı konutların yüzde 50.08’i bitmemiş konut stoklarından oldu...

Haziran'daki konut satışları bu yılın en iyisi olabilir!

Geçen yılın haziran ayında 61 bin 335 konut satılmıştı ve bu 9 günlük bayram tatilinin de etkisiyle 2019’un en düşük konut satışı olarak kaydedilmişti. Bu Haziran'da ise konut satışlarının yılın en iyi verisi olması bekleniyor...

Faiz indirimi konut satışlarını hızlandırdı!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini son yılların en düşük seviyelerine indirmesiyle emlak sektöründe hareketlilik yaşanıyor. Faiz indirimi, konut satışlarını hızlandırdı...

Destek paketi ve normalleşme süreci konut satışlarını artıracak!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 44,6 azalarak 50 bin 936 oldu. Peki koronavirüs konut satışlarını nasıl etkileyecek? Sektör temsilcilerinin konut satışlarına ilişkin görüşleri neler? İşte detaylar...

Konut satışlarının en fazla olduğu 4. il antalya Haberi

Konut satışlarının en fazla olduğu 4. il antalya

Türkiye İstatistik Kurumu, ülke genelinde gerçekleşen konut satışlarının istatistiki değerlendirmesini yazılı bir açıklamayla kamuoyuyla paylaştı. Yapılan istatistiki çalışmada, bir önceki yılın aynı dönemine göre bir düşüş yaşansa da yine de Antalya, Türkiye'de en fazla konutun satıldığı ilk 4 il arasında yer almayı başardı. 


Antalya'da, 2015 yılı Eylül ayında 4 bin 294 konut yeni sahiplerini buldu. Bu rakam bir önceki yılın Eylül ayında 6 bin 136'ydı. Yaklaşık yüzde 30'luk bir azalma gözlenirken, Türkiye genelinde Eylül ayında 92 bin 483 konut satın alındı. Konut satışlarında İstanbul 15 bin 994 konutla ilk sırayı alırken, 9 bin 810 konutla Ankara ikinci sırada, 5 bin 251 konutla İzmir ise en fazla konutun satıldığı üçüncü il oldu. Eylül ayında Hakkari'de sadece 11 konut satıldı. 


TUİK tarafından yapılan...