Konut sektörü 2017

Konut sektörü 2017

Konut satışlarında yıl sonunda 1.4 milyon rakamlarının görüleceğini söyleyen KONUTDER Başkanı Elmas, yılı yüzde 6 artışla kapatacaklarını belirtti. Sektörde kötüye giden bir şeyin olmadığını vurgulayan Elmas, "Fazlasıyla iyiye gidiyor" dedi.

Emlak yatırımı kazandırır mı?

AVEB Proje Danışmanlık Kurucusu Burçin Çelik, kriz dönemlerinde konut sektöründe ki satış ve pazarlama sorunlarının incelenmesini kaleme aldı. 

Konut sektörü borç batağında mı?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, gayrimenkul sektöründe çok konuşulan "borç" konusunu kaleme aldı...

Gençler kampanyalarla ev alıyor!

Konut projeleri için sunulan ödeme kampanyaları gençlerin ev alma iştahını artırıyor. Müteahhitler evlerin yüzde 70'ini 25-45 yaş arası gençlere sattıklarını söylüyor..

Konut sektöründe beklentiler yüksek!

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Devlet, yerel yönetimler, STK’lar ve geliştiricilerin ortak çalışmaları olur ve belirlenen sorunlara akılcı çözümler getirilirse, Türkiye’deki gayrimenkul sektörü kesinlikle dünyadaki örnekler ile yarışacak potansiyeldedir” dedi

Konut talebi ve yatırımlar hız kesmiyor!

TÜİK, ağustos ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Buna göre; “Türkiye genelinde konut satışlarının 2017 ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 oranında artarak 120 bin 198 oldu.” Sektör temsilcileri konut satışlarını değerlendirdi...

Türkiye'deki konut pazarının dengeleri!

Yenibirlik Gazetesi köşe yazarı olan Yıldıray Gökkaya, bugünkü yazısında Cıtyscapre Global 2017 fuarındaki izlenimleri anlattı. Gökkaya, konut sektöründeki son gelişmeleri de yasında paylaştı.

Gurbetçilere bu yaz ilk kez gayrimenkul satılacak!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Uğur Civelek bugünkü yazısında gurbetçilere bu yaz ilk kez KDV'siz konut ve iş yeri satışı ile ilgili detayları paylaştı. İşte o haber...

Ağustos 2017'de satışa çıkacak konut projeleri!

İstanbul'da yer alan dört yeni proje ve Ankara'da yer alan 1.800 konutluk proje Ağustos ayı içerisinde satışa çıkmaya hazırlanıyor. İşte projelerin detayları...

Konut sektörüne güven tam!

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç, Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Öztürk ve ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay konut satış verilerini değerlendirdi.

Konut satışları 2017’de arttı mı?

2017’nin ilk 5 ayında konut satış rakamları 2016 yılının ilk 5 ayının yüzde 6 üzerinde seyretti. Gayrimenkul temsilcileri satış verileri ile ilgili görüşlerde bulundu.

Müteahhitler yurtdışında iş alanlarını artırmalı!

Müteahhitlerin yurtdışında iş yaptığı alanların daraldığını açıklayan TMB Başkanı Mithat Yenigün, Eximbank’ın sermayesinin arttırılması için çalıştıklarını söyledi.

Şehrin mimarisi psikolojiyi etkiliyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Esin Tümer bugünkü yazısında yapısal yoğunlaşmanın ve şehrin mimarisinin psikoloji üzerindeki etkilerinden bahsetti.

Yabancı yatırımcılar konut satışını artırdı!

TÜİK 2017 Mayıs ayı konut satış verileri açıklandı. Türkiye'de Mayıs ayında en çok konut alan yabancı vatandaşlar ise Suudi Arabistanlılar oldu.

Gayrimenkul sektörü Türkiye'yi büyütüyor!

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, gayrimenkul sektörünün ekonomiye katkılarından bahsetti. Yetgin, “Yatırımlar sektöre ivme kazandırıyor” diye konuştu.

Hakan Bucak: Konut sektörü satış hızını artırdı!

Ağustos 2020 konut satış istatistiklerini yorumlayan Mars Investment Kurucu Genel Müdürü Hakan Bucak, ''Pandemi nedeniyle aslında minimum 3 ay talep kaybı ve resmi işlem kaybı yaşayan konut sektörü satış hızını artırdı'' dedi.

Beyrut'taki havai fişek fabrikası patlamasından en çok konut sektörü etkilendi!

Dünya Bankası'nın Lübnan'daki bakanlıklar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde hızlı hasar ve ihtiyaç değerlendirmesi tamamlandı. Buna göre, Beyrut'taki patlamadan  konut sektörü ağır şekilde etkilendi.

Konut sektörü hızla toparlanıyor!

Konut sektörü hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Düşük faizli konut kredisi kampanyasının başlatılması, sektörü canlandırdı...

Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

Türkiye genelinde konut satışları 2018 yazında gerilemeye başlamış, bir yıl boyunca bu gerileme sürmüştü. Ağustos’tan sonra satışlar tekrar yükselmiş, bu yılın başında baz etkisinin de desteğiyle ciddi bir artış yakalamıştı. Peki Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

Kamunun konut sektörü yatırımlarında 'aslan payı' afet konutlarının!

Kamuda bu yıl konut sektöründe 95 proje için 454 milyon 944 bin liralık yatırım yapılması planlanıyor. Kamunun konut sektörü yatırımlarında "aslan payı" afet konutlarının oldu.

Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı?

Türkiye genelinde konut metrekare ortalama birim fiyatı, 2019 yılı itibarıyla 2 bin 930 liraya yükselerek rekor kırdı. Peki faiz oranı düşünce konut fiyatları arttı mı? Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı? Reidin Genel Müdürü Alp Çapa merak edilen soruları yanıtladı…

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

Konut sektörü 2020’de zirveyi görecek!

Konut sektörü, yılın ilk yarısında zorlansa da yılın ikinci yarısında gelen faiz indirimleri sayesinde toparlandı. Yeni yılda ise satış rekorlarının kırıldığı günlere geri dönme hedefi var.

Faiz indirimi konut sektörü hareketlendirdi!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı hakkında konuşan GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, “Faiz indirimleri sektörü hareketlendirdi, kredili konut satışlarını artırdı” dedi.

Konut kredi faizlerindeki indirimler sektörü yeniden canlandırdı!

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının düşmesi ile konut sektörü yeniden canlandı. Konut satışları hızla yükselirken Eylül ayında inşaat sektörüne güven yüzde 8 oranında arttı...

Konut sektörü canlanacak!

İstanbul’da gayrimenkul piyasasının mevcut durumunu değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Yazıcı, "Konut sektörü canlanacak, uzun vadede kazandıracak" dedi...

2020'de konut sektörü yükselişe geçecek!

Son zamanlarda ekonomide oluşan dalgalanmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan uzmanlar 2020 yılının konut sektörü için altın yıl olacağını belirtiyor. PropertyTR Genel Müdürü Yusuf Boz, 2020 yılında yabancı konut satışları başta olmak üzere tüm konut satışlarında artış yaşanacağını düşünüyor.

Konut sektörü ne zaman canlanacak?

Kurun seyri ve faizlerin düzeyi konut piyasası için can alıcı önem taşıyor, peki konut sektörü ne zaman canlanacak?

Konut sektörü 2017

Konut sektörü 2017 Konut sektörü 2017

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Demeği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kumlu Başkam Altan Elmas gayrimenkul piyasasını değerlendirdi. Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre; her şeye rağmen müteahhitlerin, inşaatçıların işlerine "dört elle sarıldığını belirten Elmas, bugüne kadar sektöre ilişkin olumsuz bir şey duymadıklarım vurguladı. Yılın ilk 10 ayında 2016’mn aynı dönemine göre konut satışlarında yüzde 8,2 yukarıda olduklarım dile getiren Elmas, ocak-ekim döneminde 1 milyon 150 bin konut satıldığını söyledi. Elmas, yıl sonunda 1 milyon 100 bin gibi. bir rakama çıkılacağını kaydederek, “Yani yüzde 6-6,5 gibi yukarıda kapatacağız. Sektörde kötüye giden bir şey yok, fazlasıyla iyiye gidiyor. Karlılıkta bir düşüklük var ve rekabet yoğun ancak sektörün geleceği sağlam” dedi. İstanbul’da bir parça da olsa konut stokunun bulunduğunu vurgulayan Elmas, bunun...