konut sektörü kampanyası

konut sektörü kampanyası

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Özlem Doğaner bugünkü yazısında konut sektörünün turizme olan etkisini değerlendirdi. İşte o haber...

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Hakan Bucak: Konut sektörü satış hızını artırdı!

Ağustos 2020 konut satış istatistiklerini yorumlayan Mars Investment Kurucu Genel Müdürü Hakan Bucak, ''Pandemi nedeniyle aslında minimum 3 ay talep kaybı ve resmi işlem kaybı yaşayan konut sektörü satış hızını artırdı'' dedi.

Beyrut'taki havai fişek fabrikası patlamasından en çok konut sektörü etkilendi!

Dünya Bankası'nın Lübnan'daki bakanlıklar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde hızlı hasar ve ihtiyaç değerlendirmesi tamamlandı. Buna göre, Beyrut'taki patlamadan  konut sektörü ağır şekilde etkilendi.

Konut satışları 2019'u yakalayacak!

Konut sektörü durgun günlerden sonra pandemi döneminde kamu bankalarınca düzenlenen faiz kampanyası sayesinde hareketlendi. Arayışları artıran kampanya ile konut satışlarında geçen yılki seviyenin yakalanması planlanıyor.

Konut sektörü hızla toparlanıyor!

Konut sektörü hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Düşük faizli konut kredisi kampanyasının başlatılması, sektörü canlandırdı...

Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

Türkiye genelinde konut satışları 2018 yazında gerilemeye başlamış, bir yıl boyunca bu gerileme sürmüştü. Ağustos’tan sonra satışlar tekrar yükselmiş, bu yılın başında baz etkisinin de desteğiyle ciddi bir artış yakalamıştı. Peki Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

Kamunun konut sektörü yatırımlarında 'aslan payı' afet konutlarının!

Kamuda bu yıl konut sektöründe 95 proje için 454 milyon 944 bin liralık yatırım yapılması planlanıyor. Kamunun konut sektörü yatırımlarında "aslan payı" afet konutlarının oldu.

Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı?

Türkiye genelinde konut metrekare ortalama birim fiyatı, 2019 yılı itibarıyla 2 bin 930 liraya yükselerek rekor kırdı. Peki faiz oranı düşünce konut fiyatları arttı mı? Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı? Reidin Genel Müdürü Alp Çapa merak edilen soruları yanıtladı…

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

Konut sektörü 2020’de zirveyi görecek!

Konut sektörü, yılın ilk yarısında zorlansa da yılın ikinci yarısında gelen faiz indirimleri sayesinde toparlandı. Yeni yılda ise satış rekorlarının kırıldığı günlere geri dönme hedefi var.

Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün müjdelediği dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlara ucuz konut kredisi kampanyasının detaylarını sizler için araştırdık. İşte Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla...

Faiz indirimi konut sektörü hareketlendirdi!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı hakkında konuşan GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, “Faiz indirimleri sektörü hareketlendirdi, kredili konut satışlarını artırdı” dedi.

HalkBank Hesaplı Evim konut kredisi kampanyası!

HalkBank Hesaplı Evim konut kredisi kampanyası kapsamında %0.99 faiz oranı ile 15 yıl vadeye dek konut kredisi kullandırmaya devam ediyor. Hesaplı Evim Konut Kredisi masrafları ne kadar?

konut sektörü kampanyası

konut sektörü kampanyası konut sektörü kampanyası

Yaşanan terör olayları nedeniyle en çok yara alan sektör şüphesiz turizm oldu. Şimdi yeniden atılım yapmak için çalışmalar hız kazanıyor.

Görünen o ki bu yıl turizmcilerin avantajlarından biri de konut desteği olacak.

Gayrimenkul sektörünün piyasayı canlandıran yeni kampanyası büyük ilgi görüyor. "3 günde 1500 başvuru aldık" diyen firmalar bile var. Bu süreçte 1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapana vatandaşlık hakkı verilmesi ise ilgiyi daha da arttırıyor.

Satışların artması için de yönetmelik bekleniyor.

Sektörün önemli isimleriyle sohbet ettiğimizde ortaya çıkan sonuç acilen yurtdışında tanıtım kampanyalarının başlaması yönünde.

Bu hem konut satışlarına hem de turizme büyük katkı sağlayacak.

15 Temmuz sonrası yurtdışında tanıtım için sektör temsilcileri ortak fon kurmak için hazırlık yaptıklarını söylemişlerdi. Ancak henüz bununla ilgili adım atıldığı söylenemez. Oysa yapılan araştırmalar 300 milyon liralık tanıtım...