konut sektörü son durum ne

konut sektörü son durum ne

Siyasi belirsizliğin sona ermesi gayrimenkul sektörünü harekete geçirdi. Aylardır yeni projelerini satışa sunmak için bekleyen şirketler kayıpları yılın son 2 ayında telafi için çalışacak. Kasım'da 7 bin 500 markalı konutta satış ve ön satış başlayacak.

Gayrimenkul sektörü yeni hükümetten destek istiyor!

2014 yılındaki yerel seçimlerden bu yana gayrimenkul sektörünü ilgilendiren bir karar alınamadığına dikkat çeken sektör yetkilileri, "Kendi imkânlarımızla buraya kadar geldik sonrası için hükümet desteği şart" dedi.

Dövizdeki artış konuta talebi düşürdü!

ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründeki 100 liralık maliyetin döviz kurundaki artış nedeniyle 140 liraya çıktığını, bunun da konut talebini düşürdüğünü söyledi.

Konut sektörü hızla toparlanıyor!

Konut sektörü hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Düşük faizli konut kredisi kampanyasının başlatılması, sektörü canlandırdı...

Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

Türkiye genelinde konut satışları 2018 yazında gerilemeye başlamış, bir yıl boyunca bu gerileme sürmüştü. Ağustos’tan sonra satışlar tekrar yükselmiş, bu yılın başında baz etkisinin de desteğiyle ciddi bir artış yakalamıştı. Peki Kovid-19 sonrası konut sektörü canlanacak mı?

TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinde son durum ne?

Kura çekilişi 1 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinden ev almaya hak kazananlar projedeki son durumu merak ediyor. Peki TOKİ Tuzla 50 bin konut projesinde son durum ne?

Konut fiyatlarında son durum ne oldu? 10 soruda tüm detaylarıyla!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Nisan 2020 sonuçları açıklandı. Peki Yeni konut fiyatlarında son durum ne oldu? Nisan ayında konut alımında banka kredisi kullanımı arttı mı? Nisan ayında konut satışlarının ne kadarı yabancılara yapıldı? İşte merak edilen soruların cevapları...

Konut satışlarında son 8 yılın en iyi ilk çeyrek performansı!

2020 yılının ilk üç ayında satılan 341 bin 38 konut, son 8 senenin en iyi ilk çeyrek performansı olarak kayıtlara geçti.

Konut fiyatlarında son durum ne? 10 soruda tüm detaylarıyla!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Şubat 2020 sonuçları açıklandı. Peki Yeni konut fiyatlarında son durum ne oldu? Konut alımında banka kredisi kullanımı arttı mı? Konut satışlarının ne kadarı yabancılara yapıldı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30 arttı!

Sanayi ve turizm bölgelerine yakınlığı ile dikkat çeken, son yıllarda düzenli göç alan Düzce’nin gayrimenkul değerlerine göre Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30 arttı…

Konut sektörü 2021'den umutlu!

Konut sektöründe son iki ayda, düşen faizlerle hareketlenme başladı. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Daha küçük metrekareli, daha ucuz, çok uzun vadeli finanse edilebilecek C sosyoekonomik grubuna yönelik konut üretme projesi var" dedi...

Kamunun konut sektörü yatırımlarında 'aslan payı' afet konutlarının!

Kamuda bu yıl konut sektöründe 95 proje için 454 milyon 944 bin liralık yatırım yapılması planlanıyor. Kamunun konut sektörü yatırımlarında "aslan payı" afet konutlarının oldu.

Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı?

Türkiye genelinde konut metrekare ortalama birim fiyatı, 2019 yılı itibarıyla 2 bin 930 liraya yükselerek rekor kırdı. Peki faiz oranı düşünce konut fiyatları arttı mı? Konut sektörü 2020 yılına nasıl başladı? Reidin Genel Müdürü Alp Çapa merak edilen soruları yanıtladı…

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

Konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından itibaren hızla düşen konut kredisi faizleri konutta ertelenmiş talebi açığa çıkararak talepte patlama yarattı. Artan konut talebi sonrasında konut kredis faizleri son bir senede ne kadar arttı?

Konut sektörü 2020’de zirveyi görecek!

Konut sektörü, yılın ilk yarısında zorlansa da yılın ikinci yarısında gelen faiz indirimleri sayesinde toparlandı. Yeni yılda ise satış rekorlarının kırıldığı günlere geri dönme hedefi var.

konut sektörü son durum ne

konut sektörü son durum ne konut sektörü son durum ne

Siyasi belirsizliğin sona ermesi gayrimenkul sektörünü harekete geçirdi. Aylardır yeni projelerini satışa sunmak için bekleyen şirketler kayıpları yılın son 2 ayında telafi için çalışacak. Sadece kasım ayında yaklaşık 7 bin 500 markalı konutta satış ve ön satış başlayacak.


YENİ konut ve ofis projelerinin eylül ayında satışa sunulması bekleniyordu ama olmadı. Ülke içindeki siyasi belirsizlik, terör olayları gayrimenkul sektörünün de takvimini etkiledi. 1 Kasım seçimleri sonrası harekete geçen şirketler, yeni projelerini satışa sunmaya başladı. Markalı konut üreticileri kasım ayında yaklaşık 7 bin 500 konutta satış ve ön satışlara başlayacak. Aylardır bekle-gör pozisyonuna geçen yerli ve yabancı konut alıcısını satış ofislerine çekmeyi hedefleyen şirketler, düşük peşinat, uygun faiz oranları ile satışları arttırmayı hedefliyor. Geçen yıl Türkiye genelinde 1 milyon 165 bin konut...