konut sigortası ne kadar

konut sigortası ne kadar

Dünya Gazetesi köşe yazarı Handan Sema Ceylan, bugünkü köşesinde konut sigortasına ve diğer sigortalara olan talebi ve konuyla ilgili Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux tarafından yapılan açıklamayı kaleme aldı. İşte Handan Sema Ceylan'ın o yazısı...

Afetler sonrası konut sigortasına talep patladı!

Son zamanlarda Türkiye genelinde artan doğal afetler nedeniyle konut sigortasına talep arttı. Evini korumak isteyen vatandaşlar 200 ila 450 TL arasında bedel ödeyerek evini sigorta yaptırabilir.  

Konut sigortasına talep arttı!

Son senelerde sık sık yaşanan doğal afetler ile sigortanın önemi daha da çok anlaşıldı. Su baskınları, yangınlar, dolu, deprem gibi doğal afetlerdeki yükselişe ek olarak hasarın boyutlarının da artıması artık daha dikkat çekici bir seviyeye geldi.

Hem yazlıkta hem konutta sigortalılık oranı arttı!

Pandemi süresinin artmasıyla beraber ev sahipleri konutlarını sigortalatmaya başladı. Öyle ki yazlıkların sigortalanmasına ilgi arttı.

Atilla Benli: Deprem 'sigortasız olmaz' gerçeğini hatırlattı!

İzmir'deki deprem sonrasında hasar tespit ve destek çalışmalarına başladıklarını anlatan Türkiye Sigorta İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli, ''Konut, mühendislik ve tekne branşlarında toplam 83 adet hasar dosyası ulaşmıştır'' dedi.

Konut ve iş yeri sigortası neyi kapsıyor?

Türkiye genelinde her dört konuttan biri, her dört araçtan biri sigortalı. İşte konut ve işyerleri için sel sigortasına yönelik tüm bilinmesi gerekenler.

Konut sigortası aramaları 3 kat arttı!

Pandemi sonrası isteğe bağlı sigortalara talep yeniden artmaya başladı. İnternetten yapılan konut sigortası aramaları faiz indirimlerinin de etkisiyle pandemi dönemine kıyasla son bir ayda 3 kat arttı.

Konut sigortasıyla ilgili merak edilen her şey!

Koronavirüs sebebiyle 3-4 ay evlerde kaldık. Normalleşme süreciyle beraber de tatiller ön plana çıktı. Peki biz evde yokken evimiz güvende mi? Konut sigortası ev için ne kadar önemli? İşte konut sigortasının önemi...

Konut sigortası ne kadar?

Konut Sigortasıyla yangından su baskınına, hırsızlıktan depreme kadar geniş kapsamlı teminatlar, tek bir poliçe ile güvence altına alınabiliyor. Peki, konut sigortası ne kadar? İşte yanıtı..

Konut sigortası için hırsız ve yangın en büyük korku!

Yaz nedeniyle evlerimizden tatil beldelerine doğru yol alırken, Aksigorta’nın yaptırdığı bir araştırma, Türk toplumunun yaşadığı mekanları, uzak kaldığı dönemlerde en fazla hırsız ve yangından korumak istediğini ortaya koydu...

Konut sigortası ücreti ne kadardır?

Evinize sigorta yaptırmak istiyorsunuz ancak fiyatlar hakkında bilginiz yoksa haberimizi inceleyebilirsiniz. Konut sigortası ücreti ne kadardır, detayları...

Konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu, değil mi?

Konut satın almak isteyen kimseler bankaların sunduğu kredilere müracaat edebiliyor. Bankalar ise bu süreçte bazı sigortaların yapılmasını talep edebiliyor. Peki, konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu?

Konut sigortasında bunlara dikkat! O hasarlar...

Yaşanan evlerde oluşma olasılığı olan hasarlar konut sigortasıyla teminat altına alabiliyor. Peki konut sigortası nedir, hangi hasarları kapsar hangi zararları kapsamaz? İşte merak edilen ayrıntılar...

Konut sigortasının önemi iklim krizinin neden olduğu felaketlerle arttı!

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konut sigortası, evleri hasarlara karşı koruma altına alıyor. Erdoğan, konut sigortası yaptıranın bir daha vazgeçemediğini belirtti.

Konut fiyatları ne zaman dengelenecek?

Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Peki konut fiyatları ne zaman dengelenecek?

Konut sigortasının karşılamadığı zararlar neler?

Oturulan konutlarda meydana gelme olasılığı bulunan zrarlar konut sigortasıyla teminat altına alınıyor. Peki konut sigortası nedir, hangi zararları kapsar hangi hasarları kapsamaz? İşte merak edilen detaylar...

Konut sigortası ile evlerdeki güven teminat altına alınıyor!

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortası ile evlerdeki huzurun ve güvenin teminat altına alındığını dile getirdi. 

Konut fiyatları ne zaman düşecek?

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Evren Devrim Zelyurt, bugünkü köşesinde konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini kaleme aldı. İşte Evren Devrim Zelyurt'un 'Konut fiyatları ne zaman düşecek?' başlıklı yazısı...

Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasının önemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve “DASK’ın yanında konut sigortası için oturduğunuz evin size ait olması şart değil” diye konuştu.

Konut sigortası ve DASK arasındaki fark ne?

Posta Gazetesi köşe yazarı Can Kantar bugünkü köşesinde DASK ve konut sigortası arasındaki farkı kaleme aldı. İşte Can Kantar'ın 'Sigortasız olmak artık bir lüks' başlıklı yazısı...

Konut sigortasında hangi hasarlar teminat altına alınabilir?

Konut sigortasının ev ve ev içindeki eşyaları, su baskını ve deprem gibi doğal afetlerden, hırsızlık ve yangın gibi çok çeşitli risklere karşı koruma altına alan geniş kapsamlı sigorta çeşidi olduğuna dikkat çeken Av. Elvan Kakıcı Şimşek, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konut sigortasıyla ilgili tüm merak edilenler 5 soruda tüm detaylarıyla!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut sigortası, konut ve içerisinde bulunan eşyaları kapsamlı şekilde korur. İşte Konut sigortasıyla ilgili tüm merak edilen 5 soruda tüm detaylarıyla...

Konut sigortasında hangi hizmetlerden yararlanılabilir?

Konut sigortası bir evde meydana gelebilecek birçok olumsuzluk sonrasında oluşan hasarları giderir. Bu yüzden konut sigortası, Türkiye'de sigorta türlerinde en çok uygulananlar arasında yer alıyor.

Konut sigortasına talep 3 kat arttı!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Handan Sema Ceylan, bugünkü köşesinde konut sigortasına ve diğer sigortalara olan talebi ve konuyla ilgili Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux tarafından yapılan açıklamayı kaleme aldı. İşte Handan Sema Ceylan'ın o yazısı...

konut sigortası ne kadar Haberi

konut sigortası ne kadar

Türkiye dahil 11 ülkeden sorumlu olan Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux, depremlerden sonra konut sigortalarına talebin üç katına çıkatığına dikkat çekti. 

Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux tarafından sigortalarla ilgili yapılan açıklamayı kaleme alan Dünya Gazetesi köşe yazarı Handan Sema Ceylan'ın “Sigortacılık Türkiye’de ortalama büyümeden daha hızlı yükselir” başlıklı yazısı şu şekilde:

Türkiye dahil 11 ülkeden sorumlu olan Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux, depremlerden sonra konut sigortalarına talebin üç katına çıkmasını hatırlatarak, bilinç arttıkça kişilerin ve kurumların risklerini koruma altına alma reflekslerini geliştireceğinin altını çizdi. Péqueux, “Türkiye’de sigorta sektörünün ortalama büyümeden daha hızlı büyüyeceğini öngörüyorum” dedi.

Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux, Türkiye’de sigorta pazarının gidecek çok...