konutta faiz oranları

konutta faiz oranları

Emlak uzmanları, hem konut alıcısında hem de konut üreticisinde heyecan oluşturan konutta düşük vade farkı kampanyasında vatandaşı uyarıyor. Bazı firmaların düşen faiz farklarını zam olarak yansıtabileceği belirtiliyor..

Faiz oranlarının artması ev fiyatlarını düşürür!

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, vatandaşların konut kredisiyle ilgili kafalarında yanlış düşünceler olduğunu aktardı. Güleroğlu, Faiz oranları yukarıda olduğunda ev satışları az ve ev fiyatları da düşük olur” dedi.

Negatif faizler konut fiyatlarında artışa neden oldu!

Taraf Gazetesi köşe yazarı olan Süleyman Yaşar bugünkü yazısında faiz oranlarının konut sektörü üzerindeki etkisini anlattı. Yaşar, negatif faiz oranlarının konut fiyatlarına balon yaptığını belirtti.

Türkiye'de konut yatırımına ilgi artacak!

Siyasi istikrarın, banka faiz oranları ve şartlarının daha avantajlı olacağını gösterdiğini söyleyen West Gate İnşaat Satış Müdürü Elvan Özaydın, konut almak için doğru zaman olduğunu söyledi. Özaydın, konuta ilginin arttığını belirtti.

Konut almak için ayrılan para faize gidiyor!

Bankalara ödenen kredi faizleri dudak uçuklatıyor. Bu yılın ilk 6 ayında sırf konut kredisi için çekilen 13,3 milyar liralık krediye karşılık ödenecek toplam faiz tutarı 9,4 milyar lira olarak hesaplandı.

Konutta faiz oranları Nisan sonrası düşer!

Son yıllarda inşaat sektörünün en hızlı büyüdüğü kent olan Ankara'da proje konutlar üreten Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik konutta faiz oranlarını değerlendirdi.

Cem Çelik: Konutta faiz oranları ilkbaharda düşecek!

Konut üretiminde yüksek faiz oranlarının, İlkbahar ile düşmesi bekleniyor. Cem Çelik, çıtayı her geçen yıl yükseltirken, önlerine çıkan en büyük sorunun aşırı yüksek faizler olduğunu dile getirerdi.

Konutta faiz oranları Nisan sonrası düşer!

Konut üretiminde en büyük sorunlardan biri olan yüksek faiz oranlarının, İlkbahar ile düşmesi bekleniyor. Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik “Piyasalarda şu an bir gerginlik var. Faizlerdeki düşüşün İlkbahar ile yansımasını bekliyoruz” dedi.

Faiz oranları düştü, konut satışlarındaki düşüş hız kesti!

Konut kredilerinin yüzde 1.0'in altına çekilmesiyle, kredili konut satışlarındaki düşüş hız kesti. Türkiye konut sektörü, satışlardaki düşüşlerin yerini artışa bırakacağı umuduyla gözlerini yeni faiz indirimlerine çevirdi.

Konutta imece usulü yaygınlaşıyor

Faiz oranlarının yüksekliği sebebiyle konut kredileriyle ev sahibi olamayanlara yönelik alternatif finans yöntemleri yaygınlaşıyor.

Konutta faiz ortalaması 1.07'ye yükseldi

Aralık ayının son haftasında bankaların konut kredisi faiz oranlarında ciddi bir değişim olmadı

Konutta 20 yıl vade kampanyası faiz oranları!

Emlak Konut önderliğinde başlatılacak olan 20 yıl vade kampanyasına markalı konut üreticileri destek veriyor. İşte, Konutta 20 yıl vade kampanyası faiz oranları... 

Konut kredi faiz oranları üç bankada güncellendi!

Konut kredi faiz oranları üç bankada güncellendi. En son 11 Aralık'ta güncellenen faiz oranlarında, Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Abank, faiz oranlarını değiştirdi...

Katılım bankalarında konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Katılım bankalarında konut kredisi faiz oranları güncellendi. Seçimlerden sonra ilk faiz oranı değişikliği katılım bankalarından geldi. Kuveyt Türk faiz oranlarını aşağı indirirken, Albaraka Türk faizleri yükseltti. İşte son durum...

Konut kredisi faiz oranları 4 ayda yüzde 1.40 seviyelerine ulaştı!

Seçim öncesinde yüzde 0.80 seviyelerinde seyreden konut kredisi faiz oranları 4 ayda yüzde 1.40 seviyelerine kadar yükseldi, 100 bin lira kredi çeken vatandaşa ekstra 20 bin lira külfet yüklendi,

Konut kredisi faiz oranları yüzde 1,15 arttı!

Konut kredisi faiz oranları artışına devam ediyor. Sene başında yüzde 0,89'larda seyreden oranlar yüzde 1,15'e kadar çıktı.

Konut kredi faiz oranları son 9 ayda 300-350 baz puan yükseldi!

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredi faiz oranları yıl başından bu yana 9 aylık dönemde yaklaşık 300-350 baz puan artış gösterdi.

Konut kredisinde faiz oranları iki katı arttı!

Haziran 2013'te dip seviyeleri gören konut kredisi faiz oranları geçen sürede iki kat arttı. Buna rağmen inşaat firmaları faiz oranları cazip gösterici girişimlerine devam ediyor.

Konut kredisi faiz oranları iki yılda iki kat arttı!

Haziran 2013’te dip seviyeleri gören konut kredisi faiz oranları geçen sürede iki kat arttı. Konut kredisi çekip ev almak isteyenler kara kara düşünürken sadece son 6 ayda vatandaşa 30 bin lira ek yük bindi…

Konut kredisi faiz oranları yedi bankada güncellendi!

Yedi bankanın konut kredisi faiz oranları bugün güncellendi. Beş bankanın faiz oranlarında yükseliş yaşanırken, iki banka faiz oranlarını düşürdü. İşte konut faiz oranlarında son durum...

Konut edinme kredisi faiz oranları!

Bir yapının kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilmesi için risk raporunun alınmış olması gerekiyor. Riskli yapı sahiplerine devlet birtakım finansal destekler sağlıyor. İşte, konut edinme kredisi faiz oranları!

İşyeri edinme kredi faiz oranları!

Kentsel dönüşümde faiz desteğinin yapıldığı; güçlendirme, konut ve iş yeri yapım kredilerinin arasına konut ve iş yeri edinme kredileri eklendi. İşte, işyeri edinme kredi faiz oranları!

Konut kredisi faiz oranları seçim öncesine göre yükseldi!

Birçok bankanın konut kredisi faiz oranları seçim öncesine göre yükseldi. Özel bir banka seçim öncesi haftası % 0.95'ten ev kredisi verirken dün bu oranı % 1.00'lara kadar yükseltti.

Kentsel dönüşümde faiz oranları 2015!

Kentsel dönüşümden yararlanan, riskli binaların mal sahiplerine devlet birtakım finansal desteklerde bulunuyor. Bu destek arasında faiz desteği yer alıyor. İşte, kentsel dönüşümde faiz oranları 2015!

konutta faiz oranları

konutta faiz oranları konutta faiz oranları

Bankaların konut kredilerinde faizi yüzde 1,25’lerden 0,98 indirmesi emlak sektörünü hareketlendirdi. Ancak uzmanlar ev alacakları zam hakkında uyarıyor: "Bazı firmalar düşen faiz farklarını zam olarak yansıtabilir. Ev alırken fiyatları iyi kontrol edin, pazarlığınızı ona göre yapın."

Yenişafak Gazetesi'nden Emine Açar'ın haberine göre, geçtiğimiz günlerde konut sektöründe stokların eritilmesi adına birbiri ardına olumlu adımlar atıldı. KDV ve harçlarda yaşanan indirimlerin ardından sektördeki son gelişme bankaların faiz indirimi oldu. Ağırlık olarak yüzde 1,24-1,27 seviyelerinde uygulanan ve bazı bankalarca yüzde 1,40'a kadar tırmandırılan konut kredisi aylık vade farkını 6 banka yüzde 0,98'e indirdi. Bu da yüzde 1,27 ile çekilen her 100 bin liralık kredinin aylık ödemesini 208 lira ucuzlatıyor. Aynı taksit sayısı ve vade farkı oranıyla hesaplama yapıldığında ise 500 bin lirayla alınan...