Konutta indirim kampanyaları

Konutta indirim kampanyaları

TÜİK'in açıkladığı konut satış istatistiklerini değerlendiren ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Kanal  Direktörü Kadir Tümen, "İndirim ve teşviklerle birlikte rakamlar yukarı yönlü olacak." dedi..

Konutta satışlar arttı, stoklar eridi!

Düşük faizli kredi kampanyaları, konutta satışlarla birlikte stok erimesine de hız kazandırdı. Bu yılın sonuna kadar mevcut stokun tüketileceği görüşünde olan sektör temsilcileri, artan talep paralelinde yeni konut projeleri için de harekete geçildiğine dikkat çekiyor. 

Konutta indirim yarışı!

Konut kredisinde faiz indirim hamlesi başlatan bankalardan sonra şimdi de inşaat firmaları yarışa girdi. İşte kampanyalı konut projeleri...

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı!

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı sürüyor. Kamu bankalarının ardından özel bankalarda teker teker konutta yüzde 0.98’e varan oranlar açıklamaya başladı. Merkez Bankası’nın 12 Aralık’taki son indiriminin ardından konut kredisi faizlerinin daha da düşmesi bekleniyor...

Konutta fırsat dönemi başladı!

Bankaların kredi faiz oranları hızla düşmeye devam ederken, konut kredisi faizleri ve kampanyaları da artmaya devam ediyor. Konutta fırsat dönemi başladı...

Konutta indirim üstüne indirim!

Kamu bankalarının konutta kredi faizini 0.99'a çekip, vadeyi de 15 yıla çıkarması, sektörü de harekete geçirdi. Bu ortama daha da canlılık katmak isteyen firmalar birer birer yeni kampanya açıklıyor. Kurban Bayramı kampanyaları da eklenince sektörde birçok fırsat oluştu.

Konutta yaz kampanyaları başladı!

Gayrimenkul sektörü, yaz dönemi kampanyalarına start verdi. Konut projelerine ilgiyi artırmak isteyen konut üreticileri alıcılar için özel kampanyalar sunuyor.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi vatandaşa kazandıracak!

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. İndirim kapsamında, 500 bin liralık bir ev alan vatandaş 90 bin yerine 40 bin lira KDV, 10 bin lira yerine 7 bin 500 lira tapu harcı ödeyecek. Alıcı toplam 52 bin 500 liralık indirimden yararlanacak.

Sur Yapı Almanya'da iki günde 30 milyonluk satış yaptı!

Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı liderliğinde başlatılan konutta indirim kampanyasına destek verdiği 15 projesini Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla biraraya getirdi. 

Teknik Yapı’dan yüzde 25 kazanç fırsatı!

Teknik Yapı, ekonomiyi canlandırmak için iki bakanlığın başlattığı çalışmaları birleştirerek konutta indirim kampanyası başlattı. Kampanya, daire almak isteyenlere yüzde 25 avantaj fırsatı sunuyor.

Konutta indirim kampanyasında son günler!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleriyle başlatılan konut sektörünün uyguladığı yüzde 0.98 faiz oranı sunan Konut Kampanyasında sona yaklaşılıyor. Kampanyanın detayları ve geçerlilik süresini Kredi Pazarı araştırdı…

Konut kampanyasına İzmir’den destek geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hazırlanan konutta indirim kampanyasına, İzmir’deki sektör temsilcilerinden destek geldi.

Konutta indirim kampanyası ile 2,5 günde 50 milyonluk satış!

Türkiye için kazanç vakti kampanyası 29 Ağustos’ta başladı ve 31 Ekim’e kadar devam edecek. Kampanya ile bekle-gör durumundaki vatandaş harekete geçti..

Konutta indirim kampanyası 2018 ne zaman bitecek?

Konutta başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası resmen başladı. Kampanya kapsamında ev sahibi olmak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunuluyor. Peki konutta indirim kampanyası 2018 ne zaman bitecek?

Konutta indirim kampanyaları

Konutta indirim kampanyaları Konutta indirim kampanyaları

Mayıs ayı TÜİK konut satış rakamlarına baktığımızda; Türkiye genelinde konut satışları 2018 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 oranında artış yaşadığını görüyoruz.  KDV ve tapu harcındaki indirimin ardından konut kredi faizi 0.98’e çekilmesiyle birlikte alım kararını bekleten ya da erteleyenler harekete geçerek alım kararı vermiş oldu. Böylelikle yapılan teşviklerin sektöre olan etkilerini mayıs ayı itibariyle görmeye başlamış olduk. Konut satışlarında, İstanbul 20 bin 61 konut satışı ve yüzde 16,8 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 11 bin 919 konut satışı ve yüzde 10 pay ile Ankara, 7 bin 28 konut satışı ve yüzde 5,9 pay ile İzmir izledi. Yani 3 büyük ilimizde satışların zirveye oturduğunu söyleyebiliriz. Buradan yola çıkarak büyük şehirdeki yatırımcılar...