Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet çakıır

Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet çakıır

Seçim kararının alınmasının ardından giderek yavaşlayan konut alım satımlarının, son günlerde yok denecek kadar azaldığı belirtildi.

Emlak sektöründen Koronavirüs tedbirlerine destek!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Türkiye dahil birçok ülkede görülen koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklama yaptı.

Sedat Altınay: Konut sektörü canlanırsa Türk ekonomisi canlanır!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, TÜİK Konya Bölge Müdürlüğü'nün açıkladığı 2020 Şubat ayı konut satışı verilerini değerlendirdi.  

Sedat Altınay: Ev alıp satarken tapuda hacize dikkat!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, konut alacak vatandaşlar için uyarılarda bulundu. Sedat Altınay, konut alım-satım ile ilgili danışacakları ve muhatap olacakları kişilerin, Konya Emlakçılar Odası üyesi olan emlak ofislerini tercih etmelerini kaçak, kurum ve kuruluşların tercih edilmemes

Emlak sektöründen tapu harcı ve KDV indirimi talebi!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, ''Emlak sektörü olarak Hükümetten tapu harcı ve KDV indiriminin 2020 yılında devam etmesini ve ayrıca Kamu bankalarının 0.79 konut kredisinin peni ve eski konutların alım-satımlarında geçerli olmasını talep ediyor ve istiyoruz” dedi.

Faiz indirimi konut piyasasını canlandırdı!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay yaptığı açıklamada faiz indiriminin konut piyasasını canlandırdığını söyledi.

Konyalı emlakçılardan 'konut kredi faizlerinin düşürülmesi' talebi!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Altınay, ekonominin canlanması için konut kredi faizlerinin düşürülmesi gerektiğinin altını çizdi...

Sedat Altınay: Bankalar emlakçılığa soyundu!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; Bankalar emlakçılığa soyunurken, bizde herkes kendi işini yapsın diyoruz. Bankalar ellerinde bulunan gayrimenkulleri bizlere versin bizlerde onların satışı gerçekleştirelim” dedi.

Sedat Altınay: Konut satışları beklenenin altında!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Nisan 2019 ayı TÜİK Konut satış raporlarını değerlendirdi. Altınay, ''Üke genelinde yapılan satışlar beklenenin çok altında gerçekleşiyor'' dedi.

Konya OSB'de 5 yılda 109 fabrika açıldı!

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, "Tahsise açtığımız organize sanayi bölgesindeki 4'üncü ve 5'inci kısım genişleme alanında, son 5 yılda 109 yeni fabrika üretime geçti'' diye konuştu.

Sedat Altınay: Ev almak için en uygun dönem!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, ev alacaklara uyarılarda bulundu. Altınay, ev almak için en uygun dönemin bugünler olduğunu vurguladı.

Sedat Altınay: Kaçak emlakçılarla mücadele ediyoruz!

Konya Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Altınay kayıt dışı çalışan emlakçılar hakkında vatandaşları uyararak, ''Vatandaşımız mağduriyet yaşamak istemiyorsa odamız üyesi olmayan hiç kimseden alışveriş yapmamalı” diye konuştu.

Konya’da 2. konut öneri alanı yeniden yapılandı!

Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay’da Konyalı Emlakçılar ve Vatandaşlara müjdeli haber verdi. Konya’da 2. konut öneri alanı yeniden yapılandı. 

Sedat Altınay'dan tapu harcı indirimi uyarısı!

Gayrimenkul alım satım işlemlerinde uygulanan tapu harcı indiriminde sona yaklaşılıyor. Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet çakıır

Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet çakıır Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet çakıır

Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet Çakır, konut piyasasında son günlerde ciddi bir durgunluk yaşandığını söyledi.

Seçim kararının alınmasının ardından konut alım satımlarının azaldığını
ifade eden Çakır, sektörde giderek yavaşlayan alım satımların son
günlerde yok denecek kadar azaldığını bildirdi. Bu azalmada banka kredi faizlerinin yüksekliğinin de önemli rol oynadığını vurgulayan Çakır, şunları kaydetti:
''Birçok kişi, ileriyi görmeden hareket etmek istemiyor. Seçimden
sonraki gelişmeleri bekliyor. Özellikle siyasi istikrarla banka kredi
faizlerinin düşeceği beklentisi var. Bu yüzden konuta talep ciddi
oranlarda düştü. Türkiye genelinde durum hemen hemen aynı. Hatta bazı büyük kentlerde ev fiyatlarında düşüşler bile yaşanıyor. Konya'da konut fiyatlarında bir gerileme olmadı. Satıcı da alıcı da seçim sonrasındaki ekonomik gelişmelere göre hareket edecek.''
Çakır, seçimden sonra konut piyasasında canlanma yaşanacağını
düşündüklerini belirterek, ev sahibi olmak isteyenlerin, seçim sonrasına
ertelediği hayalini gerçekleştirmek...