06 / 07 / 2022

konyada konut açığı mı vari beyşehir de konut açığı mı var

konyada konut açığı mı vari beyşehir de konut açığı mı var

Beyşehir'de giderek artan konut açığının hayata geçirilecek TOKİ projeleriyle kapatılmasına gayret gösterildiği belirtildi. Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’in hem genç nüfusa sahip hem de nüfusu giderek artan bir ilçe olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş asgari ücrete zam ve ucuz konut açıklaması: 3 farklı seçenek geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon karşısında zayıflayan Türk lirasının alım gücünden ötürü Temmuz'da yapılacak asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Erdoğan, ilk kez konut alacak olanlar için hazırlanan 3 farklı paketin detaylarını da açıkladı.

Aşçıoğlu’ndan ‘En güvenli liman konut’ çağrısı!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen gayrimenkul sektöründe toplamda 55 senedir kaliteli ve konforlu yaşam alanlarının markası haline gelen Selenium markalı projeler hayata geçiren Aşçıoğlu ‘En güvenli liman konut’ çağrısı yaptı.

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken sosyal konut açıklaması! 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tuzla Aydınlık Evler” projesinin hak sahiplerini belirleme kurasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sosyal konut çalışmalarına değinen İmamoğlu, mülk sahiplerine iş birliği çağrısında bulundu.

Emlak Konut GYO'nun konut çağrısına talep yağdı!

Emlak Konut GYO’nun, konut talebinin giderilmesi ve fiyatların baskı altına alınması amacıyla orta ve küçük ölçekli yatırımcıya yaptığı ‘Gel, beraber inşa edelim’ çağrısına yoğun talep geldi. Kamu ile ortak proje geliştirmeyi isteyen 200’ü geçen yatırımcıdan başvuru geldi.

Metal Yapı Konut A.Ş.'nin 170 mülkü icradan satılıyor!

İnşaat sektörünün önemli isimlerinden Metal Yapı Konut A.Ş.'nin bünyesinde yer alan gayrimenkuller için satış kararı çıktı. 

İnşaat sektörü konut açığı için destek bekliyor!

Konutta talep ciddi oranda artmasına rağmen emtia fiyatları ve faiz oranları nedeniyle konut üretiminde hareketlilik durdu. Sektör temsilcileri konut açığı olacağını belirterek destek talep ediyor.

Erhan Coşan Kent Konut A.Ş Genel Müdürü oldu!

Erhan Coşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Akgedik Yunuskent TOKİ 2. Etap'ta 9 konut satışa çıktı!

Manisa Yunusemre Belediyesi’nin dev toplu konut hamlesi 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin bin 500 konutluk 2. etabında yer alan 9 konut açık arttırma yöntemiyle satılıyor.

Süleyman Soylu: Van'da 700 konut ağır hasarlı!

İran'da meydana gelen depremden etkilenen Van'da hasar tespit çalışmaları devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "250 konut ve 300 ahır yıkıldı, 700 konutta da ağır hasar var" dedi...

Elazığ'da 4 bin 474 konut ağır hasar aldı!

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Elazığ'da meydana gelen depremde 4 bin 474 konut ağır, 2 bin 932'si de az hasar aldı.

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut'a 1 milyon 211 bin 518 kişi başvurdu!

TOKİ tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu açıklandı. Kampanyaya en çok başvuru İstanbul'dan geldi...

TOKİ 100 bin konut Ağrı 2020 fiyat ve başvuru bilgileri!

TOKİ 100 bin konut Ağrı 2020 fiyat ve başvuru bilgileri haberimizde yer alıyor. TOKİ 100 bin konut Ağrı 2020 fiyatları ne kadar? TOKİ 100 bin konut Ağrı 2020 başvuru tarihleri ne zaman? 

Mustafa Cengiz'den Emlak Konut açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Emlak Konut ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cengiz, ''Florya, bizim mabedimiz. Gecikmeden kaynaklanan bütün faizleri ödeyeceğiz. Aldığımız 120 milyon TL'yi de geri ödüyoruz. Biz bedel ödeyerek tekrar evimize sahip oluyoruz'' dedi.

konyada konut açığı mı vari beyşehir de konut açığı mı var Haberi

konyada konut açığı mı vari beyşehir de konut açığı mı var

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’in hem genç nüfusa sahip hem de nüfusu giderek artan bir ilçe olduğunu vurgulayarak, “Dolayısıyla nüfusu artan bir şehirde konut açığı da her geçen gün büyüyor. Ama biz bu konut açığını kapatabilmek için belediye olarak da üzerimize düşen her türlü gayreti ortaya koyuyoruz” dedi.

Beyşehir’de konut açığını giderme konusunda müteahhitlerin de ürettikleri konutlarla olağanüstü bir performans sergilediğini ifade eden Özaltun, TOKİ Başkanlığı’nın devreye sokacağı yeni toplu konut hamlelerinin de bu sorunun çözümüne katkı sunacağını söyledi. Beyşehir’de özellikle dar gelirli ailelere hitap eden toplu konut projelerini hayata geçirmek istediklerini dile getiren Başkan Özaltun, bu konuda belediye olarak müracaatta bulundukları TOKİ Başkanlığı’nın da kendilerine olumlu cevap verdiğini ve yeni bir toplu konut projesini hayata geçirmek...