köy gelişim alanları onay

köy gelişim alanları onay

İskan Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle köylerde yapılaşma kolaylaştı. Artık köy gelişim alanlarında 10 ailenin onayıyla konut ve tesisler yapılabilecek. Eski yönetmelik en az 30 ailenin onayını zorunlu tutuluyordu.

İzmir’de 2025’e kadar imara açılacak yerler!

İzmir Bayındır’ın 2025 yılına kadar 65 bin nüfusa ulaşacağı ve mevcut imar alanlarının bu nedenle yeterli olmadığı öngörüldü. Bu nedenle de yeni gelişim alanları önerildi.

Folkart gelişmiş teknolojilerle yeni yaşam alanları kuruyor!

Folkart Yapı Kurumsal Gelişim Ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Emre Reçber, "Folkart olarak, geleneksel kalıplardan farklı, gelişmiş teknolojilerle donanmış yeni yaşam alanları kuruyoruz. Fuar için belirlediğimiz slogan gibi, İzmir için gelecek diyoruz” dedi.

TOKİ Niğde altyapı ve rekreasyon alanları ihalesi bugün!

TOKİ Niğde, Merkez, Efendibey Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim alanı genel altyapı ve rekreasyon alanları yapım inşaatı ihalesi bugün yapılacak.

Samsun Tekkeköy Lojistik Köy projesine Danıştay kararı!

Danıştay 6. Dairesi, Samsun-Tekkeköy'deki tarım arazilerini ve meraları Lojistik Köy Projesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan eden Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurdu.

Köysel dönüşümde kira yardımı!

Köy yerleşim alanları ve diğer kırsal yerleşim birimlerindeki yapı stoğunun güçlendirilmesi ve sağlamlaştırılması için köysel dönüşüm projeleri uygulanıyor. Peki, köysel dönüşümde kira yardımı alınır mı?

3 ilde kentsel dönüşüm proje alanları belli oldu!

Gaziantep Şahinbey ile Oğuzeli ilçesinde, Trabzon Beşikdüzü ilçesinde ve Şanlıurfa Karaköprü ile Eyyübiye ilçesinde ilan edilen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları” 5 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 ilde yeni kentsel dönüşüm alanları belirlendi!

Gaziantep, Trabzon ve Şanlıurfa’da ilan edilen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları” 05 Nisan 2015 tarihli ve 29317 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kentsel dönüşüme giren mahalleler şunlar:

Kırsal dönüşüm alanları nasıl belirlenir?

Kırsal dönüşüm projesi, şehirde yapılan dönüşüm uygulamalarının köy ve kırsal alanlarda uygulanmasını hedefliyor. Bu kapsamda köysel dönüşümün uygulanacağı köyler belirlendi. Peki, kırsal dönüşüm alanları nasıl belirlenir?

Köylerde inşaatlara kolaylık geldi!

İskan Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle köylerde yapılaşma kolaylaştı. Artık köy gelişim alanlarında 10 ailenin onayıyla konut ve tesisler yapılabilecek. Eski yönetmelik en az 30 ailenin onayını zorunlu tutuluyordu.

Avcılar'da Handan Toprak Benli'ye kentsel dönüşüm yetkisi!

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'ye kentsel dönüşüm ve gelişim alanları çalışmaları hakkında yetki verilmesi, dünkü Avcılar Belediye Meclisi toplantısının gündem maddelerinden biriydi. Toplantıda Avcılar Blediyesi'nin taşınmaz satışları da

Avcılar'da kentsel dönüşüm için düğmeye basılıyor!

Avcılar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı Plan ve Proje Müdürlüğü'nce hazırlanan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanları raporu bugünkü meclis toplantısında onaylanırsa Avcılar'da kentsel dönüşümün yol haritası çizilmeye başlanacak.

Zekeriyaköy Köy satılık!

Zekeriyaköy Köy satılık daire alanları 194 metrekare ile 691 metrekare arasında değişiyor. 2016 yılında teslim edilecek olan proje 467 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor.

Siyah Kalem Köy fiyatlar!

Siyah Kalem Köy fiyatlar bilgisi haberimizde yer alıyor. 1 oda 1 salondan, 6 oda 1 salona kadar tüm daire seçeneklerine yer verilen projede daire alanları 194 metrekareden başlıyor. Projede teslimler 2016 yılında gerçekleşecek.

köy gelişim alanları onay

köy gelişim alanları onay köy gelişim alanları onay

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı 2007 yılında çıkarılan İskan Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nde altıncı kez değişiklik yaptı. Resmi Gazete’de dün yayınlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeye göre köylerde devlet eliyle yapılaşmanın önü açılacak. Yapılan düzenlemede “Merkezî yerleşimi geliştirmek amacıyla nakil, toplulaştırma veya kanun kapsamında yapılacak köy gelişme alanı uygulamalarında, en az on ailenin kabul ve taahhüt etmesi şartıyla konut, tarım işletmesi binası, diğer bina ve tesisler Devlet eliyle ihaleli olarak yaptırılarak borçlandırılabilirler” denildi. Daha önceki İskan Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nde 30 ve daha fazla ailenin onayıyla konut ve tesis yapılabiliyordu. Bu rakam yeni düzenlemeyle 10’a düştü.


İSKANLI KONUTUN ÖNÜ AÇILDI 

Yapılan değişiklikle köylerde iskanlı konutların önünün açıldığını belirten Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, “Köylerde zaten konut yapılıyor. Şimdi bunlar iskanlı olacak. Böylece...