01 / 02 / 2023

kredi düzenlemesi resmi gazete

kredi düzenlemesi resmi gazete

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi çerçevesinde sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranı resmen yükseltildi. İşte ayrıntılar...

Araştırma görevlilerine müjdeli haber! Kadro düzenlemesi Meclis’te!

Araştırma görevlileriyle ilgili beklenen haber geldi. 50/d'li araştırma görevlilerine kadro düzenlemesi Meclis’e gönderildi. YÖK'ten yapılan açıklamada, 50/d'li araştırma görevlilerinin 33/a kapsamına alınması çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Asgari ücrette şok öneri! Vergi düzenlemesi ile KDV yüzde 1'e düşmeli!

Asgari ücretlileri yakından ilgilendiren vergi düzenlemesi önerisi geldi. Vergi Hukuku uzmanı Prof. Dr. Funda Başaran Yavaşlar, Asgari ücretli üzerindeki ağır vergi yükünün de dikkate alınması gerektiğini açıkladı.

Otomobil fiyatları düşecek mi? Matrah düzenlemesi hangi araçlarda geçerli?

Matrah düzenlemesi ile otomobil fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merakla araştırılıyor. Vatandaşlar, matrah düzenlemesinin hangi araçları kapsadığını bilmek istiyor. İşte detaylar!

ÖTV matrahı düzenlemesi artışı bıçak gibi kesti! İşte fiyatı düşen otomobiller

Sıfır araba almayı bekleyen vatandaşların merakla beklediği ÖTV matrah düzenlemesi, 24 Kasım itibarıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenleme sonrası vatandaşlar, otomobillerin yeni fiyatlarını merak ediyor. İşte tüm detaylar...

ÖTV matrahı hangi araçlarda geçerli? ÖTV matrah düzenlemesi hangi araçları kapsıyor?

ÖTV matrahına dair, “ÖTV matrahı hangi araçlarda geçerli? ÖTV matrah düzenlemesi hangi araçları kapsıyor?” sorulan soruların yanıtlar!

Matrah düzenlemesi nedir? ÖTV matrah düzenlemesi sonrası araba fiyatları ne kadar oldu? İşte sıfır araba fiyatları...

Matrah düzenlemesi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. ÖTV matrah düzenlemesinden sonra düzenlemenin hangi araçları kapsadığı merak konusu oldu. Peki, ÖTV matrah düzenlemesi hangi araçları kapsıyor? ÖTV matrah düzenlemesi sonrası araba fiyatları ne kadar oldu?

ÖTV matrah düzenlemesi sonrası kalem kalem hesaplandı! İşte model model yeni fiyatlar

Otomobil sektörünün merakla beklediği matrah düzenlemesi Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki düzenleme sonrası araç fiyatları ne kadar inecek? İşte ayrıntılar...

Beklenen ÖTV matrah düzenlemesi resmen yürürlükte! Ekonomi sınıfı otomobil fiyatı 75 bin TL birden düştü!

ÖTV matrah güncellemesi konusundaki karar bir süredir sektörde merakla bekleniyordu. Kararın Aralık ayından itibaren yürürlüğe girmesi beklenirken ÖTV matrah güncellemesi ile ilgili düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe alındı. İşte ayrıntılar...

EYT'de geri sayım başladı! Yaş şartı, BES ve borçlanmaya dikkat! İşte EYT düzenlemesi 8 soruda tüm detaylarıyla...

Milyonlarca sigortalının merakla beklediği EYT düzenlemesi için geri sayım başlamışken, konuya ilişkin bazı soru işaretleri bulunuyor. İşte EYT düzenlemesi ile ilgili en çok merak edilen soruların yanıtları...

Matrah düzenlemesi nasıl olacak? ÖTV matrah düzenlemesi ne zaman?

Matrah düzenlemesi otomobil alacak vatandaşların gündeminde yer alıyor. ÖTV matrah düzenlemesinin ne zaman çıkacağı büyük bir heyecanla bekleniyor. İşte detaylar!

Otomobilde matrah düzenlemesi ne zaman? Otomobil fiyatları ne kadar düşecek?

Sıfır otomobil almak isteyenlerin heyecanla beklediği matrah düzenlemesinde tarih belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, otomobilde matrah düzenlemesi için son aşamaya gelindiğini, uygulamanın 1 Aralık itibarıyla hayata geçirileceğini açıkladı.

Son dakika! Otomobilde ÖTV ve matrah düzenlemesi için yeni adım! Matrah düzenlemesi ne zaman yürürlüğe girecek? 

Son birkaç haftadır, özellikle sosyal medyada otomobilde ÖTV indirimi geleceği ile ilgili haberler gündemde bomba etkisi yarattı. Peki matrah düzenlemesi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte ayrıntılar...

Tüketici kredilerinde yeni dönem! Bankaların keyfi uygulamaları son bulacak

Bankaların kredi kullandırırken tüketiciye yönelik keyfi uygulamalarına son verecek düzenleme Resmi Gazete'de yayınlandı. Düzenlemeyle kredi kullanan aleyhinde uygulamalara son verilecek.

kredi düzenlemesi resmi gazete Haberi

kredi düzenlemesi resmi gazete

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi  çerçevesinde sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranı resmen yükseltildi. 

Resmi Gazete'nin 2 Ekim tarihli sayısında yayımlanan 6306 sayılı kanun kapsamında afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi kapsamında sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde değişikliğe gidildi. 

İşte afet riskli alanlar kanunu kapsamında yapılan o değişiklik...

Dünya'da yer alan habere göre; Resmi Gazete'nin 2 Ekim tarihli sayısında yayımlanan 6306 sayılı kanun çerçevesinde afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi için hak sahiplerinin kullanacakları kredilerdeki faiz desteğiyle ilgili kararda değişiklik yapıldı. 

Bu kararla beraber, hak sahipleri için sağlanacak kredi anapara tutarı üst limiti, güçlendirme kredisi için 240 bin Türk Lirası'na, konut yapım ve edinme kredileri ve iş yeri yapım kredisi için 600 bin Türk...