17 / 08 / 2022

kripto para nedir

kripto para nedir

İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Merhan Mahramian, yakın zamanda ülkenin milli kripto parasının tedavüle gireceğini söyledi. Mahramian, son günlerde bu alanda yaşanan gelişmelerin bir dengeye kavuşacağını belirtti.

Bitcoin geri döndü!

Tesla'nın ve Elon Musk'ın olumsuz sinyalleri ve Çin'den gelen baskılar sebebiyle Bitcoin’deki düşüş yaşanıyordu. 30 bin doların altına düşen Bitcoin, bugün sabah hareketlendi ve 34 bin dolara ulaştı.

Bitci'den yeni adım: Sermayesini artırdı!

Kripto para borsaları BtcTurk ve Paribu'dan sonra Bitci de sermayesini artırdı. Bitci 20 milyon Türk Lirası olan ödenmiş sermayesini 100 milyon Türk Lirası olarak artırdığını açıkladı.

Bitcoin değer kaybediyor!

Bitcoin tekrar gerilemeye başladı. Cuma günü 37 bin dolar seviyesinden işlem yapılan kripto para birimi Bitcoin yeniden 35 bin dolar civarına düştü.

Kripto paralara yatırımcıyı koruyacak düzenleme geliyor!

Son günlerde yaşanan skandallarla gündem olan kripto borsasına yönelik adımlar atılmaya devam ediyor. Yapılacak olan düzenlemelerle yatırımcıların korunması hedefleniyor. 

Kripto para piyasalarını neler bekliyor?

Kripto para piyasalarında dalgası seyirler, değer artışları ve düşüşleri devam ediyor. Peki kripto para piyasalarını neler bekliyor? Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kripto paralar hobi mi, yoksa gerçek mi?

Kripto paralar 2009'da Satoshi Nakamoto takma adlı bir programcı tarafından bulundu. Gündemden düşmeyen kripto para piyasalarına ilişkin birçok soru bulunuyor...

Kripto paralara El Salvador dopingi!

Kripto para piyasaları, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para şeklinde tanımasıyla yeniden hareketlendi. Bitcoin, El Salvador dopingiyle son 24 saatte yüzde 4,06 yükselişle TSİ 10:44’te 35 bin 308 dolar seviyesine çıktı. Ancak kripto para piyasalarına ilişkin yeni bir uyarı da yapıldı...

ABD'de gayrimenkul fiyatları uçtu!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Atılım Murat, bugünkü köşesinde ABD'deki kripto para piyasasını ve gayrimenkul sektörünü kaleme aldı. İşte Atılım Murat'ın 'Kimse yavaşça zengin olmak istemiyor' başlıklı yazısı...

ABD G7'de  kripto para gelişmeleri tartışılacak!

ABD G7 toplantılarında, kripto para birimine yönelik gelişmeleri değerlendirecek.

Prof. Dr. Nuroğlu: Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor!

Türk-Alman Üniversitesi’nde İktisat Bölümü Başkanı olan Prof. Dr. Elif Nuroğlu, kripto para piyasasına yönelik analizlerde bulundu.

Kripto para alacaklar dikkat! Bu 6 soru çok önemli!

Ünlü servet yöneticisi Rick Eling, kripto para piyasalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Rick Eling, kripto para yatırımı yapacak olan herkes için tavsiyelerde bulundu.

Kripto paralarda FUD paniği!

Kripto paralarda son günlerde yaşanan düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Borsada işlemler yapanlar FUD paniği yaşıyor. 

Kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Kripto paralar son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Ülkemizde de yaşanan vurgunlarla gündemde bomba etkisi yaratan Thodex vurgunu, kripto paralardaki düzenleme ihtiyacını yeniden gözler önüne serdi. Peki kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Kripto paralarda dolandırıcılık dava süreçleri!

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Zafer İşeri bugünkü köşe yazısında kripto para ile dolandırıcılık suçlarını kaleme aldı. İşte İşeri'nin o yazısı...

Kripto para borsasında satışlar hızlandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in hızlı düşüş yaşaması diğer kripto paraları da olumsuz etkiledi.  Kripto para piyasalarında sert satışlar yaşanmaya başladı.

Mustafa Elitaş kripto para uzmanlarını dinleyecek!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto para konusunda uzman isimlerle, Meclis'te bir araya geliyor.

Kripto para yasası meclise gelmek için gün sayıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kripto para piyasalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, kripto para yasasının da hazır olduğuna, yakında meclise geleceğine dikkat çekti. 

Donald Trump'tan kripto para açıklaması!

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump kripto para piyasasını çok tehlikeli bulduğunu açıkladı. 

Kripto para dolandırıcılıkları soğuk cüzdana talebi artırdı!

Coinoxs kurucularından Can Azizoğlu, kripto para varlıklarının sıcak cüzdanlarda tutulmasının, güvenliğin kripto para piyasalarına bırakılması anlamını taşıdığını belirtti.

BAE kripto para merkezi olmak için görüşmelere başladı!

Kripto para piyasasının merkezi olmak isteyen  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Asyalı şirketler ile görüşmelere başladı.

Kripto para borsalarının kaptanı ABD mi?

Bitexen CEO'su Yahya Tuğyan Erdem, ABD ve kripto para regülasyonlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdem, Para Dergisi için kaleme aldığı yazıda ABD'nin kripto paralara ilişkin düzenlemelerini anlattı. 

Kripto para piyasaları 2022'de toparlanacak mı?

Bitcoin’de son durum ne? Kripto piyasası 2022’de toparlayabilir mi? İşte kripto para piyasasıyla ilgili beklentiler...

Miami ve New York arasında kripto para yarışı!

Kasım'da bir sonraki maaşını Bitcoin üzerinden alacağını duyuran Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kente yeni kripto para birimi MiamiCoin üzerinden para toplayarak bu konuda lider olmak istiyor.

Hatay'da kripto para operasyonu: 2 gözaltı!

Hatay'da son zamanlarda sık sık gündeme gelen 23 kripto para üretim cihazı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak toplamda 2 kişi gözaltına alındı.

Kripto para saldırıları büyüyecek!

2022 finansal tehdit tahminlerini açıklayan araştırmacılar hedefli kripto para birimi saldırılarının büyüyeceğini belirtti. 

İran milli kripto para çıkarıyor!

İran Merkez Bankası, ülkeye ait kripto para çıkarmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

WhatsApp kripto para transfer özelliğini ABD'de hizmete açtı!

WhatsApp, kripto para transfer özelliğini ABD'de sınırlı sayıda kullanıcısının hizmetine sundu.

kripto para nedir Haberi

kripto para nedir

İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mehran Mahramian, yaptığı açıklamada yakın zamanda ülkenin milli kripto parasının tedavüle gireceğini söyledi.

İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mehran Mahramian, İran’ın milli kripto parası yakın bi tarihte tedavüle çıkacağını bildirdi. HaberTürk'te yer alan habere göre Mahramian, kripto paralar için yeni gözetim, teknolojik, hukuki, yasal, fıkhi ve iktisadi boyutları mutlaka göz önünde bulundurmak gerektiğini belirtti.

Mahramian, kripto para dünya genelinde var olan modellere uymak yada yeni model geliştirmesi istenilen bir fenomen olduğunu belirtti.

Mahramian ayrıca son günlerde bu alanda yaşanmış olan gelişmelerin bir dengeye kavuşacağını, İran’da da bu süreçte iyi çalışmalar yürütüldüğünü ve yakında kendi kripto parasını tedavüle çıkarmayı umduklarını belirtti.

Uluslararası ticarette Bitcoin dönemi: İran ilk adımı...