kripto paralarda neye dikkat edilmeli

kripto paralarda neye dikkat edilmeli

Son günlerde yaşanan vurgunlarla gündeme gelen kripto para piyasalarına yönelik tartışmalar devam ediyor.  Altınbaş Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Çifter, konuya ilişkin konuştu ve  “Portföy yönetiminde bu faktörün dikkate alınması gerekir” dedi...

Uzmanlardan dikkat çeken kripto para uyarısı!

Thodex yöneticisi, 2 milyar doları yurt dışına küçük bir harici disk ile kaçırdı. "Soğuk cüzdan" şeklinde isimlendirilen bu cihaz, kripto paraları muhafaza ediyor, depoluyor ve koruyor. Peki kripto paranın kasası nasıl kullanılıyor? İşte kripto parayla ilgili detaylar...

Kripto para işlemlerinde nelere dikkat edilmeli?

Son günlerde yaşanan vurgunlarla gündeme gelen kripto para piyasalarına yönelik tartışmalar devam ediyor.  Altınbaş Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Çifter, konuya ilişkin konuştu ve  “Portföy yönetiminde bu faktörün dikkate alınması gerekir” dedi...

Dünyanın en genç kripto milyarderi: Vitalik Buterin!

Kripto para piyasalarında her geçen gün yeni milyarderler ortaya çıkarken Ethereum'un kurucusu olan Vitalik Buterin en genç kripto milyarderi unvanı aldı. Buterin'in elinde 1 milyar doları aşan Ethereum'a sahip. 

Kripto para borsaları devlet garantisine alınabilir mi?

Kripto para furyası özellikle son senelerde çok sayıda kişinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Peki son zamanlarda dolandırıcılık olaylarıyla gündeme bomba gibi düşen kripto para piyasaları için devlet garantisi getirilebilir mi?

Kripto para dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu!

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen kripto para dolandırıcıları piyasadaki vatandaşları dolandırmak amacıyla bin bir türlü oyuna başvuruyor.

Kripto paralar için kanun ve ikincil mevzuat çalışması yapılmalı!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Numan Emre Ergin, bugünkü köşesinde kripto para piyasasını kaleme aldı. 

Özgür Demirtaş'tan kripto para uyarısı: Vagona binenlerin canı çok yanacak!

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığının ortaya çıkmasıyla beraber kripto para borsaları tartışmaları alevlendi. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto paralarla ilgili uyarılarda bulundu.

Kripto paralarda hangi riskler bulunuyor?

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Erdal Tanas Karagöl bugünkü köşesinde kripto para piyasasındaki riskleri kaleme aldı. 

Sigortacılar gözünü kripto paralara dikti!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Noyan Doğan bugünkü köşesinde kripto para piyasasındaki son durumu kaleme aldı. 

Kripto paralar fırsat mı yoksa tuzak mı?

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan dijital paralara ilişkin soru işaretleri, milyonlarca dolarlık Thodex vurgunuyla gittikçe arttı. Kripto para, kripto para borsası, coin, Bitcoin, altcoin, veri madenciliği gibi terimler neyi ifade ediyor? Bu paralar aracılığıyla herkes para kazanabilir mi?

Kripto paralara özel çalışma ekibi kuruldu! 

Devlet, kripto para için “çalışma grubu” kurdu. Kripto para özel ekibi bir süredir kripto varlıkları, platformlarını yakından takip ediyor. 

Faizsiz konuta ve kripto paraya yeni düzenleme!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler hakkındaki yönetmelik kapsamına faizsiz konut şirketleri kripto para piyasaları da dahil edildi. Konuya ilişkin düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Thodex sonrası kripto para borsası ne oldu?

Thodex'de yaşanan dolandırıcılık skandalı sonrasında yatırımcılar kripto para borsasında ne olacağını merak ediyor. İşte yaşanan gelişmeler sonrasında borsada yaşananlar. 

Kripto paralarda son durum ne?

Kripto para borsasında Bitcoin'in yeniden yükselmesiyle Ethereum ve Dogecoin de yükseliş trendine girdi.

kripto paralarda neye dikkat edilmeli Haberi

kripto paralarda neye dikkat edilmeli

Son günlerde yaşanan vurgunlarla gündeme gelen kripto para piyasalarına yönelik tartışmalar devam ediyor. Sözcü'den Mehtap Özcan Ertürk'ün haberine göre; piyasaya ilişkin en çok tartışılan konulardan biri de kripto para yatırımlarının güvenli olup olmadığı. 

Piyasanın henüz olgunlaşmaması, regülasyonların bulunmaması sebepleriyle kripto paraların, yatırımcıları zarara uğratmaya çok açık araçlar olduğuna vurgu yapıyor. Merkezi bir yapısı bulunmayan borsalarda risklerin her zaman bulunduğunu dile getiren Altınbaş Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Çifter, sıcak cüzdanda bulundurulan kripto paraların risk teşkil ettiğini dile getirdi. Çifter, konuya ilişkin sorulan soruları şöyle cevapladı:

– Türkiye'de yatırımcının kripto paraya ilgisi hızla arttı. Bunun arkasındaki dinamik nedir?

Pandemi döneminde ABD'nin ve diğer gelişmiş ülkelerin parasal genişlemesi sonucu kripto paraların piyasa değeri 2 trilyon dolar seviyesine ulaştı ve yatırımcılarda...