09 / 08 / 2022

kuleli Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü

kuleli Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü

Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Işık, Kuleli Askeri Lisesi’nin Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edildiğini söyledi.

Buğday krizini çözmek için Milli Savunma Bakanlığı devreye girdi! General görevlendirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Venezuela'da buğday üretileceğini açıklamasının ardından tahıl krizini çözmek için Milli Savunma Bakanlığı da devreye girdi. Rusya, Ukrayna ve Türkiye arasında mutabakat sağlandı. Bir general bu işle görevlendirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’na ait iki arazi Konya Büyükşehir'e devrediliyor!

Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan 47. Mühimmat Bölük Komutanlığı ile 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün arazileri Konya Büyükşehir Belediyesi’ne devrediliyor

Kuleli Askeri Lisesi müzeye dönüştürülecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kuleli Askeri Lisesi'nin Türkiye’nin en büyük müzesine dönüştürüleceğini, bir kısmını ise Milli Savunma Üniversitesi’nin kullanacağını açıkladı. 

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti ne olacak?

Kuleli Askeri Lisesi’nin bahçesi, Milli Savunma Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi. Milli Savunma Bakanlığı müze olarak sadece binayı vermekte diretince, 180 dönümlük bahçenin bir bölümünü de isteyen Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler tıkandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 8 inşaat ihalesi!

Milli Savunma Bakanlığı, Belli istekliler arası 8 yapım işini ihaleye çıkardı. İhale ilanları bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Kuleli Askeri Lisesi rektörlük oluyor!

Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Işık, Kuleli Askeri Lisesi’nin Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edildiğini söyledi.

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kurulan ve Harp Okullarının bağlandığı Milli Savunma Üniversitesi'nin rektörlüğü, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi binası olacak. Harp Okulları, 2017 Şubat'ta yeniden eğitime açılacak.

Milli Savunma Bakanlığı kiraya 242 milyon TL harcadı!

Milli Savunma Bakanlığı, 2004-2015 arasında kiralama gideri olarak 242 milyon liraya yakın harcama yaptı. Bakım ve onarım gideri ise 281,5 milyon lirayı buldu.

Milli Savunma Bakanlığı binası 1.5 yıl içinde taşınacak!

Milli Savunma Bakanlığı halen bulunduğu Genelkurmay kampusu içindeki yerinden 1.5 yıl içinde Eskişehir Yolu’ndaki yeni binasına taşınacak.

Kuleli Askeri Lisesi ne olacak?

Milli Savunma Bakanlığı Kuleli Askeri Lisesi’nin tarihi binasını özel sektöre devretmeyecek. Lise müze olacak ya da Milli Savunma Üniversitesi’ne devredilecek.

Milli Savunma Üniversitesi kuruldu!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Milli Savunma Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı binası taşınacak!

Genelkurmay Başkanlığı yerleşkesinde bulunan Milli Savunma Bakanlığı’ndaki asker ağırlığının azaltılabilmesi için bakanlığın taşınması da gündemde.

Fatma Güldemet Sarı, Milli Savunma Bakanlığı'na vekalet edecek!

Milli Savunma Bakanlığına, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın vekâlet etmesine dair tezkere bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

kuleli Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü Haberi

kuleli Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü


Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Işık, Kuleli Askeri Lisesi’nin Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edildiğini söyledi. FETÖ’nün sağlık sebebiyle uzaklaştırdığı askerlere dönüş yolu açtıklarını belirten Bakan Işık, pilot eksikliğiyle ilgili de “Acil durumda uçacak pilotlarımız var. Zafiyet yok ama eksiğimiz var” dedi. Işık, Hürriyet’teki sohbetinde özetle şu mesajları verdi:GEÇİCİ OLARAK TAHSİS EDİLDİ

“KULELİ şu anda geçici olarak Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Rektörlüğü’ne tahsis edildi. Liselerin eğitim amaçlı kullanılması bizim genel prensibimiz. Geçmişte Milli Savunma Bakanlığı görüntüde vardı, biraz Genelkurmay’ın sekreteryası gibiydi. 15 Temmuz’dan sonraki düzenlemelerle yeniden bir bakanlık kuruyoruz. Bakanlıkta genelde yüzde 60’ı sivil, yüzde 40’ı asker oluyor. Eski sistemde 6’ya 600 falandı. Katı komuta kontrol yapısını dünyada sürdüren...