28 / 11 / 2023

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Gelecek yıl 40. Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda ev sahibi Türkiye. Medeniyetlerin başkenti İstanbul'da toplanacak Komite, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday dosyaları görüşüp karara bağlayacak" dedi.

Ömer Çelik Milli Mensucat Fabrikası binalarını inceledi!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana'da restorasyonu süren ve müzeye dönüştürülecek tarihi Milli Mensucat Fabrikası binalarında inceleme yaptı. Bakan Çelik tarihi yapının Türkiye’nin en büyük müzelerinden birine dönüşeceğini belirtti.

Ömer Çelik, Adana'daki müzeye çevrilecek fabrikayı inceledi!

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da restore edilerek müzeye çevrilecek asırlık fabrika binalarında incelemede bulundu. Bakan Çelik: "Burayı inşallah Türkiye'nin en büyük müzelerinden biri haline getiriyoruz"

Türkiye'deki 10 kültürel varlık UNESCO'da!

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, aralarında Akdamar Kilisesi ve İsmail Fakirullah Türbesi'nin de bulunduğu 10 kültürel ve doğal varlığın, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girdiğini söyledi.

Ömer Çelik: Türkiye'nin turizm kalitesini korumak zorundayız!

Bakan Çelik: "Türkiye'nin bir turizm markası olarak seviyesini ve kalitesini korumak zorundayız. Dolayısıyla herhangi bir kriz söz konusu diye Türkiye'nin turizm markasının standartlarından taviz veremeyiz" dedi.

Ömer Çelik MITT 2015 fuarını ziyaret etti!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, " Bu yıl da bize turist gönderen ülkelerde yaşanan ekonomik kaynaklı krizlerin aşılması için elimizden geleni yapacağız " dedi.

Ankara’nın ilk özel arkeoloji müzesi açıldı!

Ankara'da bir işadamının 50 yılı aşkın bir sürede topladığı tarihi eser koleksiyonlarının yer aldığı Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katıldığı törenle açıldı.

Yabancı turist sayısı yüzde 9 arttı!

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "2015 yılının ilk rakamları, son dönemdeki çevresel faktörlerin Türk turizm sektörünü zora sokacağına ilişkin açıklamaların asılsız olduğunu bir kez de verilerle ortaya koydu" dedi.

Turizmde hedef turist sayısını yüzde 5.5 arttırmak!

Çevre ülkelerde yaşanan bir takım sorunlar, Rusya ve Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz, çeşitli terör olaylarını bahane ederek körüklenmeye çalışılan İslamafobi'ye rağmen Türkiye turizmde yine bir rekora imza attı.

Ayasofya ve Topkapı en fazla ziyaret edilen müzeler oldu!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, müze ve ören yerlerinden elde edilen gelirin bu yıl yüzde 39'luk bir artış ile 435 milyon TL'yi bulduğunu bildirdi.

İstanbul turist rekoru kırdı!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 2014 yılında Türkiye'ye gelen turist sayısının yüzde 5,5 arttığını, İstanbul'un ise yaklaşık 12 milyon ziyaretçiyle rekor kırdığını belirtti.

Ömer Çelik: Turist sayısı ve gelir arttı!

2014'te Türkiye'yi ziyaret eden turist sayısı 36 milyon 837 bin 900 oldu. 9 aylık gelir ise 26 milyar 638 milyon dolar. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 2014'te gelen yabancı turist sayısında önceki seneye göre yüzde 5,5'lik artış kaydedildiğini söyled

Ömer Çelik: Ülkemiz dünyanın en büyük müzesi!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Anavarza'yı yazdı: Söylediklerimin sizde gerçek anlamını bulması için oraya gitmeniz, o mekanın içinde olmanız ve ayrıca tarih kitaplarını bir karıştırmanız gerek ifadelerini kullandı.

Anavarza Antik Kenti turizme kazandırılacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Anadolu'nun en büyük antik kenti olmaya aday olan Anavarza'nın tam kapasite çalışıp kültür ve turizme kazandırılması için bütçe arttırımı yapacağız" dedi.

Antalya'ya film stüdyoları ve film parkları kurulacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Los Angeles temaslarında, Antalya’ya kurulması planlanan film stüdyoları ve film parkları projesi için görüşmelerde bulundu. Çelik, Tema Park'ta incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşı personel alacak! Son tarih 16 Ekim! Acele edin!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere 30 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların 16 Ekim’e kadar devam edeceği öğrenilirken, başvuruya ilişkin tüm detaylar da belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 450 sözleşmeli personel alacağını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, farklı şehirlerde bulunan birimlerine, sözleşmeli sanatçı alımı yapacaktır. Bu alım, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilecek olup bazı şehirler ve branşlarda belirlenen sayıda sanatçıya ihtiyaç duyulmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan son dakika 235 adet personel alımı! Açık kadrolar ve alım yapılacak iller belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere 235 personel alımı yapacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanan ilan kapsamında başvuru koşulları, son başvuru tarihi ve açık kadrolar ve alım yapılacak tek tek belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 47 Memur personel alımı yapacak: Başvuru şartları neler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bünyesinde görevlendirmek üzere 47 memur personel alımı yapma kararı almıştır. Bu alımlar, en az lise mezunu adaylar arasından yapılacaktır ve KPSS puanı da değerlendirilecektir. Belirli şartlar ve kanun kapsamında yapılacak olan alımların detayları haberde...

Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 sözleşmeli personel alıyor! Aman başvuruları kaçırmayın! Şimdi şartlara bakın! 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 235 sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan yayımlandı. Peki Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman? Şartlar neler? İşte merak edilenler...

Kültür ve Turizm Bakanlığı iki ilde 86 personel alacak! Açık kadrolar peş peşe paylaşıldı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı’ndan yayımladığı ilan kapsamında 86 adet personel alacağını duyurdu. İstihdam edilecek personellerin hangi kadrolara alınacağını da paylaşan Kültür ve Turizm Bakanlığı, son başvuru tarihinin 28 Ağustos olduğunu aktardı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS puanıyla personel alıyor! Başvurular başladı! Hemen şartlara bakın!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, personel alımı yapılacağını açıkladı. Peki Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve tarihleri neler? İşte merak edilenler...

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! Şartlar açıklandı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanan ilan kapsamında başvuru şartları ve son başvuru tarihi paylaşıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak! Açık kadrolar tek tek belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanan ilan kapsamında başvuru şartları ve son başvuru tarihi de paylaşıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: ‘Bu yıl hedefimiz 56 milyar dolar!’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde 2023 hedefinin sürdüğünü söyledi. Deprem ve seçim sürecine karşın, 60 milyon turist ve 56 milyar dolar gelir hedefinde sapma olmadığını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan birçok kadro için personel alacak! Kadrolar bir bir belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı öğrenildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek adayların en az lise, ön lisans ve lisans mezunu olması gerektiği duyuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan sürpriz personel alımı! Birçok kadro için personel alınacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı duyuruldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek adayların en az lise, ön lisans ve lisans mezunu olması gerektiği öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı çok sayıda personel alacak! KPSS şartı yok!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık bünyesine alımlar ön lisans ve lisans mezunu olarak belirlenirken, başvuru yapacak adaylarda KPSS şartı aranmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Haberi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 40. Dünya Miras Komitesi Toplantısı'na, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağını bildirdi. 


Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Almanya'nın Bonn kentinde düzenlenen 39. Dünya Miras Komitesi Toplantısı'ndan, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri ile Efes'in Dünya Miras Listesi'ne alınmasının ardından bir güzel haber daha geldiğini belirtti.


Gelecek yılki toplantının Türkiye'de yapılacağının duyurulduğunu kaydeden Çelik, "2016'da 40. Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda ev sahibi Türkiye. Medeniyetlerin başkenti İstanbul'da toplanacak Komite, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday dosyaları görüşüp karara bağlayacak" ifadesini kullandı.  


Dünya Miras Komitesinin işleyişi gereği toplantıların başkanlığını Türkiye'nin yürüteceğini bildiren Çelik, "Dünya Miras Listesi'nin seneye İstanbul'da belirlenecek olması ülkemiz adına önemli bir gelişme" değerlendirmesinde...