Kuzey Kore lideri Kim Jong-un İnşaat hakkında eleştiride bulundu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un İnşaat hakkında eleştiride bulundu

Kuzey Kore lideri Kim Young-un başkent Pyongyang'da devam eden havaalanı inşaatı hakkında eleştiride bulundu. Bazı değişiklikler yapılmasını emreden lider, binanın tasarımını 'yabancı bir binanın kopyası' olarak değerlendirdi.

Kuzey Hwanghae'deki selde 179 sosyal konut hasar gördü!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kuzey Hwanghae vilayetindeki bir şehri ziyaret etti. Şehirde en az 179 sosyal konut hasar gördü..

Kuzey Kore Yangdok Kaplıca Kültürel Dinlenme Merkezi açıldı!

Kuzey Kore’nin Yangdok bölgesinde inşa edilen Yangdok Kaplıca Kültürel Dinlenme Merkezi açıldı.

Kuzey Kore'deki ütopik şehir Samjiyon resmen açıldı!

Kuzey Kore'de senelerdir merakla beklenen "ütopik şehir" Samjiyon resmen açıldı... Kuzey Kore lideri Kim Jong-un rejiminin en önemli yatırımları arasında yer alan Samjiyon'da 4 bin konut ve 380 kamu binası inşa edildi.

Güney Kore, Kuzey Kore'nin yıkmak istediği tesisleri denetlemek istiyor!

Güney Kore, Kuzey Kore'nin Kumgang Dağı'nda inşa ettiği fakat Pyongyang yönetiminin yıkmak istediği otel ve turistik tesisleri tetkik için heyet gönderme önerisinde bulundu...

Kuzey Kore'den Kumgang Dağı'ndaki tesislerin yıkılması talebi!

Kuzey Kore, Kumgang Dağı bölgesindeki Elmas Dağı tatil beldesinde Güney Kore tarafından inşa edilen otel ve turistik tesislerin yıkılması için Güney ile görüşme talebinde bulundu...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un evi!

ABD Başkanı Donald Trump'la 12 Haziran'da tarihi bir buluşmaya hazırlanan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yaşadığı ev ilk kez görüntülendi.

Kuzey Kore sahilindeki inşaatlar turizme kazandırılacak!

Kuzey Kore’nin resmi haber ajansı KCNA, Pasifik Okyanusu kıyısındaki sahil şeridinin fotoğraflarını yayınladı. Onlarca inşaatın turizme kazandırılması planlanıyor.

39 Kuzey Koreli'nin mal varlığı donduruldu!

Kuzey Kore uyruklu 39 kişinin mal varlığının dondurulması ve seyahat yasağı uygulanması kararlaştırıldı.

Kuzey Kore füze fırlatmak için 3 yapay ada inşa ediyor!

ABD'li gazete Los Angeles Times'ın ortaya attığı iddiaya göre Kuzey Kore, füze fırlatmak için kullanılacak 3 yapay ada inşa ediyor.

Kuzey Kore'deki Lionrock tayfununda 35 bin 500 yapı hasar gördü!

Kuzey Kore'de etkili olan Lionrock tayfunun yol açtığı sel felaketinde 133 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından seferberlik ilan edildi.

Kuzey Kore'de Mallima Speed yükseliyor!

Mallima Speed isimli gökdelen projesi ismini mitolojik bir kanatlı attan alıyor. Efsaneye göre bu at çok uzak mesafeleri olağanüstü bir hızla kat edebiliyor.

Kuzey Kore'deki Pyongyang Halk Köyü yıkılacak!

Kuzey Kore'deki binaların minyatür versiyonlarının bulunduğu model şehir Pyongyang Halk Köyü Devlet Başkanı Kim Jong-un'un öldürttüğü amcasını hatırlattığı için yıkılacak.

Kuzey Kore'de lüks terminal binası açıldı!

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki havaalanının yeni terminal binası resmi törenle açıldı. Demir yumrukla yönetilen ülkenin yeni terminalinde hiçbir lüksten kaçınılmaması dikkat çekti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un İnşaat hakkında eleştiride bulundu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un İnşaat hakkında eleştiride bulundu Kuzey Kore lideri Kim Jong-un İnşaat hakkında eleştiride bulundu

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da devam eden havaalanı inşaatını ziyaret eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, İnşaat hakkında eleştiride bulundu. İnşaatı 'yabancı bir binanın kopyası' olarak değerlendirdi.


"Bir bina yaparken dahi bunu kendi kimliğimizi ve ulusal benliğimizi koruyarak yapmalıyız" şeklinde konuşan Kim Jong-un, yetkililere havaalanının inşaatına bu şekilde devam edilmesini emretti. 


Diğer yandan Güney Kore, 20 binden fazla akıllı telefonu hedef alan siber saldirinin Kuzey Kore tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti....