29 / 06 / 2022

kyk yurt

kyk yurt

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Manisa Alaşehir'e 300 kişilik yurt inşa edecek. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yurdun Alaşehir ilçesi ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Üniversite öğrencileri için 167 yeni yurt!

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, bu yıl sonuna kadar teslim aldıkları ve alacakları 31 yurt bulunduğunu belirterek, "Önümüzdeki yıl 65, 2018 yılında 26 ve 2019 yılında da 45 yurt olmak üzere toplam 167 yurdumuzun yaptırılmasını planlıyoruz." dedi.

Gerede’de KYK'nın yurt inşaatı yükseliyor!

Gerede’de inşaatı devam eden 300 kişilik yeni KYK yurdunda çalışmalar hızlanıyor.

KYK bünyesindeki yurt sayısı mecliste!

KYK bünyesinde bulunan yurt sayısı ve yurtların kapasitesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

ODTÜ Mezunları Birliği'nden yurt inşaatı açıklaması!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunları Birliği Vakfı'ndan, ODTÜ'de KYK yurdu yapılmasına yönelik plana destek geldi. Vakıf, ''Yurt inşa edilmek istenen alan kesilmek üzere dikilmiş kavak ağaçlarından oluşuyor'' açıklamasında bulundu.

ODTÜ yönetimi yurt inşaatını gözden geçirmeye karar verdi!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yönetim Kurulu, kavaklık alana yapılması planlanan KYK yurt inşaatının gözden geçirileceğini duyurdu...

Türkiye'nin en büyük yurt projesi KYK'ya devredildi!

Türkiye'nin tek seferde inşa edilen ve en büyük yurt projesi olan 10 bin kişi kapasitesine sahip Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü'ne devredildi.

KYK'dan Sivas'a 10 bin kişilik yurt müjdesi!

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sivas Tanıtım Günleri’nde öğrencilerle buluşan Sivas Valisi Davut Gül, 10 bin kişilik yurt inşaatının devam ettiğini belirtti.

ODTÜ arazisi 49 yıllığına KYK'ya devredildi!

ODTÜ kampüsü içerisinde yer alan 40 dönüm arazi, yurt yapımı için 49 yıllığına Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) tahsis edildi. 

KYK 200 bin yatak kapasiteli yurt inşa ediyor!

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, KYK yurt başvurularıyla ve yurt inşaatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Aksu, 200 bin yatak kapasiteli yurt inşaatının devam ettiğini söyledi.

KYK'nın yeni yurtları üniversitelerde inşa ediliyor!

KYK yurt bvaşvurularının 3 Eylül'de başladığını açıklayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, yeni yurtların proje ve inşaat faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. 

KYK yurt binalarına ilişkin 6 sorun mecliste!

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Deprem performans kriterlerini sağlamayan KYK yurt binalarını Gençlik Ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'a sordu..

KYK'dan Manisa Alaşehir'e 300 kişilik yurt!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Manisa Alaşehir'e 300 kişilik yurt inşa edecek. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yurdun Alaşehir ilçesi ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Konya Sarayönü'ne 500 kişilik KYK yurdu geliyor!

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ilçeye kız ve erkek olmak üzere toplam 500 öğrenci kapasiteli iki yurt yapılacağını söyledi.

Muratpaşa KYK Yurdu açıldı!

KYK Antalya Müdürü Mustafa Ak, 4,5 ayda inşaatı tamamlanan yurt bloklarına öğrencileri yerleştirdiklerini, inşaatı devam eden blokların ise etrafının tel örgülerle kapatılarak güvenliğinin sağlandığını belirtti.

kyk yurt Haberi

kyk yurt

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun, 2017 yatırım planına Manisa'nın Alaşehir ilçesine 300 kişilik yurt yapım işini aldığını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, yurdun Alaşehir ilçesi ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Daha önceden yapılan yurtların restore edildiğini açıklayan Özdağ, "Eski binaların yerine öğrenci kapasitesi arttırılmış şekilde yeni yurt binaları kazandırılıyor. Bu doğrultuda Kredi Yurtlar Kurumumuza bağlı 300 kişilik modern bir öğrenci yurdunu daha Alaşehir ilçemize kazandırıyoruz. 2017 yılı yatırım programına inşa edilecek yeni yurdun 3 kişilik odalarında içerisinde lavabo ve banyosu ve mini buzdolabı olan modern sistem olacak. Alaşehir yurdunun modern yeni binasının proje bedeli ise 30 milyon lira" diye konuştu. Alaşehir ilçesindeki mevcut yurdun 210 öğrenci kapasiteli olduğunu belirten Özdağ, "Bu...