Limak İnşaat ukrayna yatırımları

Limak İnşaat ukrayna yatırımları

Limak İnşaat, Ukrayna'nın Dnepropetrovsk kenti metro inşaatı için anlaşma imzaladı.İhale bedeli 224 milyon euro olan inşaatın 5 yılda tamamlanması planlanıyor.

Ebru Özdemir: İnşaat sektörü istihdam açısından önemli!

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Türkiye Finans'ın Fast Company Türkiye iş birliğiyle düzenlediği "Üretime Dönüş - Holdinglerin Yeni Ajandası" isimli webinarda inşaat sektörünün önemine dair açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Türk inşaat firmasına teşekkür!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İvano-Frankivsk şehrini ziyareti sırasında selden zarar gören bölgeye yardım eden Türk inşaat firmasına teşekkür etti.

İnşaat şirketleri kritik eşiği aştı!

Uzun yıllar Türk şirketleri için 1 milyar en kritik eşikti. Limak İnşaat, enka İnşaat gibi şirketler bu kritik eşiği geçti...

İnşaat sektöründe Afrika yeni pazar olacak!

Limak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, inşaat sektöründe Afrika'nın yeni pazar olacağını belirtti.

Limak İnşaat dünyanın en büyük 61'nci müteahitlik şirketi oldu!

Limak İnşaat, Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record'un (ENR) hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” 2020 listesinde 2019 yılına kıyasla 6 basamak birden artarak 61’inci sıraya yerleşti.

NZD İnşaat'tan Ukrayna'da dev anlaşma!

İnşaat sektörünün öncü firmalarından NZD İnşaat tarafından Ukrayna'da çok ses getirecek bir projenin anlaşması imzalandı.

Türk inşaat firmaları Ukrayna’da 7 milyar dolarlık proje hayata geçirdi!

Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan yaptığı açıklamada, Türk inşaat ve yapı şirketlerinin Ukrayna'daki güçlü varlığını sürdürdüğünü belirtti.

Limak İnşaat'ın Kuveyt'teki projeleri tam gaz!

Limak İnşaat, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tüm önemleri alarak Kuveyt'teki projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Limak İnşaat'tan Ukrayna'ya koronavirüsle mücadele desteği!

Limak İnşaat, Ukrayna-Türkiye Parlamento Dostluk Grubunun faaliyetlerini güçlendirmek için Ukrayna'ya destek sağlayacak...

Limak İnşaat Ukrayna’da köprü ve yollar inşa edecek!

Limak İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında, Ukrayna’da hayata geçirilen çeşitli projelerin inşa edilmesi için iş birliği anlaşmasına imza atıldı.

Ukrayna Dinyeper Köprüsü'nü Onur Taahhüt inşa edecek!

Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ülkenin güneydoğusuna bağlayacak olan Dinyeper Köprüsü’nün inşaat ihalesini Onur Taahhüt kazandı.

Ukrayna’da Büyük İnşaat Projesi başladı!

Ukrayna’da, sosyal altyapı tesisi ve 4 bin kilometrelik yolların yapımını içeren Büyük İnşaat projesi kapsamında 300’den fazla tesisin eş zamanlı olarak inşaat çalışmalarına başlandı...

Cengiz İnşaat Ukrayna’da 2.3 milyar liralık iş aldı!

Cengiz İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Limak İnşaat ukrayna yatırımları

Limak İnşaat ukrayna yatırımları Limak İnşaat ukrayna yatırımları

Limak İnşaat, Ukrayna’nın Dnepropetrovsk şehrinde ihale bedeli 224 milyon euro olan metro inşaatı kontratı imzaladı.  Limak’tan yapılan açıklamaya göre, şartname kapsamında inşaatın 5 yılda tamamlanması öngörülüyor.  Yeni metro hattının toplam uzunluğu 4.5 kilometre olacak ve üç istasyondan oluşacak.


Proje kapsamında sadece inşaatın değil, dizayn ve elektromekanik işlerinin de Limak tarafından yapılacağını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bacaksız, “Şirketimiz açısından önemli bir dönüm noktası olacak. Bu iş bitirme ile dünyanın pek çok başka yerinde metro inşaatı ihalelerine katılmayı hedefliyoruz” dedi.


Açıklamaya göre, finansmanı tamamen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından sağlanacak olan metro hattı ihalesine 30'dan fazla uluslararası inşaat firması katılmıştı.  Açıklamada yer alan bilgiye göre; Limak Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve bugüne...