Londrayı Budapeşteye

Londrayı Budapeşteye

Berlin'e Prusya sarayının yeniden inşası, Londra'yı Budapeşte'ye bağlayacak hızlı tren hattı gibi pahalı inşaat projeleri kriz nedeniyle durduruldu

Yılbaşında yurtdışı turlarına gidenler Londra'yı tercih ediyor!

İngiltere’nin Başkenti Londra son 3 yıldır Dünya çapında yılbaşı haftası ve gününün en eğlenceli kutlandığı şehir olarak seçiliyor, Londra bu yıl da 2015 yılbaşı gecesine hazırlanırken yurtdışı turlarına gidenler Londrayı tercih ediyor.

Londrayı Budapeşteye

Londrayı Budapeşteye Londrayı Budapeşteye

Avrupa´nın Berlin´de bir Prusya sarayını yeniden inşası, Lizbon´u Berlin´e bağlayacak hızlı tren hattı, Britanya´nın en önemli tarihi mekânlarından Stonehenge´e yapılacak yeni ziyaretçi merkezi gibi önemli projeler devletlerin borç krizinin kurbanı oldu. Yıllardır ayaklarını yorganlarına göre uzatmayıp milyarlarca avroluk borç yükü altında ezilen Avrupa ülkeleri şimdi pahalı inşaat projelerinden ve hızlı tren yatırımlarından vazgeçiyor.

Gündemden düştüler

Artık Avrupa´yı bir uçtan bir uca hızlı tren hatlarıyla bağlama projeleri hayal oldu. Demiryolu vizyonerlerinin yıllarca ön gündeme getirdiği ve Fransa ve Almanya´nın mevcut hızlı tren hatlarından da yararlanarak Lizbon´u Kiev´e, Londra´yı Budapeşte´ye bağlamaya yönelik projeler gündemden çoktan düştü.
Portekiz ise kamuda inşaat yatırımlarını durdurdu. Macaristan´a yeni demiryolu yatırımları yapmak bir yana başladıklarından da vazgeçiyor. Fransa´nın ünlü hızlı tren üreticisi Alstom artık Avrupa´da değil...