Malatya Arena Stadı inşaatı son durum

Malatya Arena Stadı inşaatı son durum

Yapım aşaması kör topal ilerleyen ve durumu yılan hikayesine dönen Malatya Arena Stadı ile ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) son kararını verdi.

Malatya Arena Stadı'nda son durum ne?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye'ye FİFA ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadı'nda kaba inşaatın tamamlandığı açıklandı.

Malatya Arena Stadı'nın yüzde 65'i tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakarılığı'yla TOKİ iş birliğinde, yapımına önceki yıl başlanan 25 bin seyirci kapasiteli statta, betonarme inşaatı tamamlandı.

Malatya Arena Stadı'nda betonarme inşaatı tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ aracılığıyla yaptırılan Malatya Arena Stadı'nda betonarme inşaatı tamamlandı. Betonarme inşaatı tamamlanan Malatya Arena Stadı'nda çelik imalatı yüzde 70 oranında gerçekleşti.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği Malatya İnönü Stadı'nın millet bahçesi olması kararının ardından çalışmalar başlatıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki gösterdi.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkım ihalesi yapıldı!

Malatya İnönü Stadı, millet bahçesine dönüştürülmesi için yıkılacak. Stadın ihalesi gerçekleşti. ihaleyi 2 milyon 200 bin TL teklif veren Gülten Alagaş kazandı.

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın yüzde 35 'i tamamlandı!

Giresun Çotanak Arena Stadı yükselmeye devam ediyor. Stadyumun yaklaşık yüzde 35’lik kısmı tamamlanmış durumda...

Malatya İnönü Stadı bu yıl yıkılacak!

1970 yılında kullanılmaya başlanan Malatya İnönü Stadı müsabakalara veda etti. Stadın bu yıl içinde yıkılması planlanıyor.

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın yüzde 15'i bitti!

Giresun Valisi Hasan Karahan, bölgede inşaatı süren Giresun Çotanak Arena Stadı ve bin kişilik Olimpik Yüzme Havuzu'nu inceledi. Stadın inşaatının yüzde 15'inin tamamlandığı belirtildi.

Malatya İnönü Stadı kapatıldı!

TFF heyeti, Malatya İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu. Heyetiin, statta Nisan ayına kadar futbol oynanamayacağı yönünde rapor vermesi üzerine, Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi de iç saha maçları için İstanbul’da stat aramaya başladı.

Nevşehir'e Kapadokya Arena Stadı geliyor!

Nevşehir Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer, ilçeye yeni kazandırılacak 15 bin kişilik yeni stadın müjdesini verdi. Stadın ismi Kapadokya Arena stadı olacak.

Hatay Arena Stadı Eylül 2018’de açılacak!

Hatay’da TOKİ tarafından yapımı devam eden Hatay Arena Stadı’nın Eylül 2018’de hizmete açılacağı bildirildi.

Akhisar Arena Stadı inşaatına ilişkin 8 soru TBMM gündeminde!

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Akhisar Arena Stadı inşaatına ve Akhisar Belediyesi ile Bakanlık arasındaki protokole ilişkin soru önergesi hazırladı..

Malatya Arena Stadı'nın açılışı uzayacak!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yol ve kavşak gibi çalışmalardan dolayı yeni stadın açılışının Nisan ya da Mayıs ayını bulabileceğini söyledi.

Akhisar Arena Stadı ihalesine ilişkin 26 soru mecliste!

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Akhisar Arena Stadı ihalesiyle ilgili bazı hususlara ilişkin iki ayrı soru önergesi hazırladı. Biçer iki önergede toplamda 26 soru sordu.

Malatya Arena Stadı’nda sona doğru!

Sosyal ve sportif tesislerin değişim dönüşümü kapsamında 2012 yılında yapımına başlanan Malatya Arena Stadı’nın çimleri serilmeye başlandı.

Malatya Arena Stadı'nda koltuk montajı yapılıyor!

Malatya Arena Stadının tribünlerine koltuk monte edilmesine başladı. Rengi gri, sarı ve kırmızı olarak belirlendikten sonra siparişi verilen ve dün Malatya’ya ulaşan koltukların Arena Stadının tribünlerine monte edilmesi işlemi başladı.

Malatya Arena Stadı inşaatı son durum Haberi

Malatya Arena Stadı inşaatı son durum

Yapım aşaması kör topal ilerleyen ve durumu yılan hikayesine dönen Malatya Arena Stadı ile ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) son kararını verdi. Pazartesi günü TOKİ'den gelen yetkililer tarafından yapılan inceleme neticesinde heyet Çarşamba günü kararını verdi ve yüklenici firma ile yollar ayrıldı. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan ve Malatya'nın en büyük sportif yatırımı olma özelliğini taşıyan Malatya Arena Stadı'nda sessiz bekleyiş sona erdi. TOKİ'den gelen heyet, Malatya Arena Stadı'nda yaptığı inceleme sonrası hazırladığı raporu, yüklenici firma ile paylaştı ve karşılıklı olarak yollar ayrıldı. 


Yeni Bir Süreç Başlayacak TOKİ'nin yüklenici firma ile feshi gerçekleştirdikten sonra statla ilgili yeni bir süreç başlayacak. 

Uzun zamandır yapım çalışmaları yılan hikayesine dönen statla ilgili yeni bir ihale yapılacak ve yeni bir yüklenici firma ile...