Malatya Arena Stadı inşaatı

Malatya Arena Stadı inşaatı

Yapımına büyük bir hızla devam edilen Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Malatya Arena Stadı'nda son durum!

25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı'nın tamamlama ihalesini alan Biser Yapı-Mektek Yapı ortaklığı, çelik işinin ardından stattaki diğer yarım kalan işlere de başladı.

Malatya Arena Stadı 2017'de tamamlanacak!

Malatya'da müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım bırakılan 25 bin seyirci kapasiteli Arena Stadı'nın yeni ihale tarihi 9 Aralık olarak açıklandı. Stadın 2017 yılında bitmesi planlanıyor.

Malatya Arena Stadı inşaatı durduruldu mu?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Malatya Arena Stadı yüklenici firması İlci İnşaat ile yaptığı sözleşmeyi fesih edince, firma stattaki şantiyesini kaldırdı.

Malatya Arena Stadı ne zaman açılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye'ye FİFA ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadında kaba inşaatın tamamlandığı açıklandı.

Malatya Arena Stadı'nda son durum ne?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye'ye FİFA ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadı'nda kaba inşaatın tamamlandığı açıklandı.

İşte Malatya Arena Stadı'nın inşaatında son durum!

Malatya’da yapımı devam eden Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar sürerken, stadın havadan çekilmiş fotoğrafları yayınlandı. Yüklenici firma, Malatya Arena’nın en geç 2015 yılı sonunda hizmete gireceğini açıklamıştı.

Malatya Arena Stadı'nın yüzde 65'i tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakarılığı'yla TOKİ iş birliğinde, yapımına önceki yıl başlanan 25 bin seyirci kapasiteli statta, betonarme inşaatı tamamlandı.

Malatya Arena Stadı'nda betonarme inşaatı tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ aracılığıyla yaptırılan Malatya Arena Stadı'nda betonarme inşaatı tamamlandı. Betonarme inşaatı tamamlanan Malatya Arena Stadı'nda çelik imalatı yüzde 70 oranında gerçekleşti.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği Malatya İnönü Stadı'nın millet bahçesi olması kararının ardından çalışmalar başlatıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki gösterdi.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkım ihalesi yapıldı!

Malatya İnönü Stadı, millet bahçesine dönüştürülmesi için yıkılacak. Stadın ihalesi gerçekleşti. ihaleyi 2 milyon 200 bin TL teklif veren Gülten Alagaş kazandı.

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın yüzde 35 'i tamamlandı!

Giresun Çotanak Arena Stadı yükselmeye devam ediyor. Stadyumun yaklaşık yüzde 35’lik kısmı tamamlanmış durumda...

Malatya İnönü Stadı bu yıl yıkılacak!

1970 yılında kullanılmaya başlanan Malatya İnönü Stadı müsabakalara veda etti. Stadın bu yıl içinde yıkılması planlanıyor.

Giresun Çotanak Arena Stadı'nın yüzde 15'i bitti!

Giresun Valisi Hasan Karahan, bölgede inşaatı süren Giresun Çotanak Arena Stadı ve bin kişilik Olimpik Yüzme Havuzu'nu inceledi. Stadın inşaatının yüzde 15'inin tamamlandığı belirtildi.

Malatya İnönü Stadı kapatıldı!

TFF heyeti, Malatya İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu. Heyetiin, statta Nisan ayına kadar futbol oynanamayacağı yönünde rapor vermesi üzerine, Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi de iç saha maçları için İstanbul’da stat aramaya başladı.

Nevşehir'e Kapadokya Arena Stadı geliyor!

Nevşehir Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer, ilçeye yeni kazandırılacak 15 bin kişilik yeni stadın müjdesini verdi. Stadın ismi Kapadokya Arena stadı olacak.

Hatay Arena Stadı Eylül 2018’de açılacak!

Hatay’da TOKİ tarafından yapımı devam eden Hatay Arena Stadı’nın Eylül 2018’de hizmete açılacağı bildirildi.

Akhisar Arena Stadı inşaatına ilişkin 8 soru TBMM gündeminde!

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Akhisar Arena Stadı inşaatına ve Akhisar Belediyesi ile Bakanlık arasındaki protokole ilişkin soru önergesi hazırladı..

Malatya Arena Stadı'nın açılışı uzayacak!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yol ve kavşak gibi çalışmalardan dolayı yeni stadın açılışının Nisan ya da Mayıs ayını bulabileceğini söyledi.

Akhisar Arena Stadı ihalesine ilişkin 26 soru mecliste!

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Akhisar Arena Stadı ihalesiyle ilgili bazı hususlara ilişkin iki ayrı soru önergesi hazırladı. Biçer iki önergede toplamda 26 soru sordu.

Malatya Arena Stadı’nda sona doğru!

Sosyal ve sportif tesislerin değişim dönüşümü kapsamında 2012 yılında yapımına başlanan Malatya Arena Stadı’nın çimleri serilmeye başlandı.

Malatya Arena Stadı'nda koltuk montajı yapılıyor!

Malatya Arena Stadının tribünlerine koltuk monte edilmesine başladı. Rengi gri, sarı ve kırmızı olarak belirlendikten sonra siparişi verilen ve dün Malatya’ya ulaşan koltukların Arena Stadının tribünlerine monte edilmesi işlemi başladı.

Malatya Arena Stadı inşaatı Haberi

Malatya Arena Stadı inşaatı


Yapımına büyük bir hızla devam edilen Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor. Kaplama işinde yüzde yüze yaklaşan yüklenici firma kotluk montajı ve çim serim işinde de bir hayli mesafe kat etti. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Biser İnşaat Sorumlusu Erdoğan Büber stadı normal sürenin öncesinde teslim edeceklerini açıkladı. Malatya Arena Stadı’nın ligin ikinci yarısına yetiştirilmesi için yapılan yoğun çalışmalar devam ediyor. Adeta zamanla yarışan yüklenici firma stat kaplama işini büyük oranda tamamladı. Çim serim ve koltuk montaj işine geçen firma, stadın iç bölümlerindeki eksiklikleri de büyük bir hızla gidererek, her türlü elektrik, ses, ısı, su, internet ve diğer bağlantıların alt yapılarını bitirdi.


“Son yıllarda yapılan statlar içerisinde en güzel projelerden biri bu diyebilirim”

Statta gelinen son durum ile ilgili bilgiler veren Biser...