malatya esnafa kira yardımı

malatya esnafa kira yardımı

Pandemi nedeniyle zor zamanlar yaşayan Malatya esnafı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında 457 bin TL kira desteği aldı.

Veli Ağbaba: Esnafa kira desteği yetersiz!

CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba, 1000 esnafın katılım sağladığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ağbaba anket sonuçlarına göre esnafın kira desteğinin yetersiz bulduğunu dile getirdi. 

Malatya'da esnafa 457 bin TL kira yardımı yapıldı!

Pandemi nedeniyle zor zamanlar yaşayan Malatya esnafı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında 457 bin TL kira desteği aldı.

Esnafa şubat ayı kira desteği ödemeleri başladı!

Pandemi nedeniyle sıkıntı zamanlardan geçen esnaf için şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri başladı. 

KKTC'de küçük esnafa kredi ve kira yardımı desteği müjdesi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner yaptığı açıklamada bin küçük esnafa 100 milyon lira kredi ve 20 milyon lira kira desteği verileceğini müjdeledi...

Samsun Büyükşehir'den COVID-19'dan etkilenen esnafa kira yardımı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden etkilenen ve mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerine kira desteği verecek.

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, başvuru yapan esnafların gündeminde. Başvuru süreci 31 Mart 2021'e kadar uzatılan gelir kaybı desteği ve kira yardımı, değerlendirmelerin bitirilmesiyle beraber ödenecek.

Lüleburgaz Belediyesi'nden yüzde 80'e varan kira indirimi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Lüleburgaz Belediyesi, belediyeye ait işyerlerinde faaliyet gösteren ve kısıtlamalardan yoğun şekilde etkilenen esnafa 80'e varan kira indirimi yaptı.

Ruhsar Pekcan: Kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlamıştır!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira yardımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa kira desteği açıklaması!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa doğrudan esnaf desteği ve kira desteği ödemeleri kapsamında, 3 ay süreyle aylık 1000 TL esnaf desteği; büyükşehirlerde 750, diğer illerde 500 TL kira desteği ödemesi yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Esnafa kira desteğinde yeni fırsat!

Kovid-19 salgını sebebiyle zor günler yaşayan esnaf için destek başvurularında son gün 31 Mart 2021 olarak açıklandı. 

Kira desteği başvuru sonuçları 2021!

Esnafa yapılacak olan kira desteği ve gelir kaybı için başvurular devam ediyor. Peki kira desteği başvuruları bitti mi? İşte Kira desteği başvuru sonuçları 2021...

Kira desteği başvuru 2021!

Esnafa yapılacak olan kira desteği ve gelir kaybı için başvurular başladı. Peki kira desteği başvuruları ne zaman bitecek? İşte kira desteği başvuru 2021...

Erzurum Büyükşehir'den esnafa kira desteği!

Kovid-19 salgını sebebiyle zor günler yaşayan esnafa Erzurum Büyükşehir Belediyesinden yardım destek paketi geldi. Belediyeye ait tüm iş yerlerinde meclis kararı ile indirim yapılmasına karar verildi.

malatya esnafa kira yardımı Haberi

malatya esnafa kira yardımı

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında uygulamaya konulan Esnaf Destek Paketi, salgından olumsuz etkilenen Malatya esnafın yaralarını sarmaya devam ediyor.

Sabah'tan Tahir Özçelik'in haberine göre; AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Ticaret Bakanlığı tarafından Malatya'da sağlanan kira desteklerle ilgili açıklamada bulundu.

Hakan Kahtalı, 3 ay süreyle ödenmek üzere aylık bin TL olarak sağlanan gelir kaybı desteğinden  Malatya'da 11 bin 359 esnafın yararlandığını belirterek, toplamda 11 milyon 103 bin lira ödeme yapıldığını söyledi. Kahtalı, "İlimizde, aylık 750 TL olarak sağlanan kira desteğinden faydalanan esnafa da toplamda 457 bin lira destek verdik" dedi.

Milletvekili Kahtalı, TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi'ne lisanslı depo kira ücreti desteği kapsamında bugüne kadar toplam 2.960,83 TL kira desteği verildiğini de sözlerine ekledi.

Samsun Büyükşehir'den COVID-19'dan etkilenen esnafa...