Malatya İnşaat sektörü

Malatya İnşaat sektörü

İnşaat sektörünü değerlendiren Yeşilyurt Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Habip Ahmet Şahin, Malatya’nın konuta doymuş bir kent olmadığını vurgulayarak, sektörle ilgili açıklamalarda bulundu.

Malatya'da inşaat sektörünün nabzı ölçüldü!

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MİMDER Başkanı Mustafa Duyar’ı ve yönetimine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında inşaat sektörünün sorunları ele alındı.

Malatya'da emlak satışları hareketlendi!

Malatya'da emlakçılar, emlak satışlarında hareketlenmenin yaşandığını bunun nedeninin bankaların kredi faizlerinin düşmesiyle yaşandığını söyledi.

Malatya'da müteahhit sorunları ele alındı!

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından müteahhitlerle istişare toplantısı düzenlendi.Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Bizim temel amacımız Malatya’nın sağlıklı gelişebilmesini sağlamak. Bunun için biz gerekli her türlü adımı atıyoruz” dedi.

Malatya'daki inşaat sektörü en iyi yerde olacak!

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mustafa Kırteke ve beraberindekiler. Yapı Denetim Müdürü M. Emin Dursun ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Mehmet Savaş'ı ziyaret etti.

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısı yapıldı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısının bu ay ki konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat oldu. Toplantıda Yeşilyurt ilçesinde devam eden projeler ve öne çıkan sorunlar görüşüldü.

Malatya'daki inşaat sektörü en iyi yerde olacak!

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mustafa Kırteke ve beraberindekiler. Yapı Denetim Müdürü M. Emin Dursun ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Mehmet Savaş'ı ziyaret etti.

İnşaat sektörü temsilcileri çocukları unutmadı!

İnşaat sektörü temsilcileri, geleceğin teminatı çocukları unutmadı. Ankara'da önemli projelere imza atan firmalar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çok sayıda etkinlik hazırlığında.

İnşaat sektörü rotasını yurtdışına çeviriyor!

Türk inşaat sektörü, yurtiçinde yaptığı markalı konutların yanı sıra yurtdışını da ihmal etmiyor. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Artık yönümüzü yurtdışına çeviriyoruz. Dışarıda çok büyük bir potansiyel var” dedi..

Körfez yatırımcısı Türk inşaat sektörü için önemli!

Beyttürk İnşaat, 9-11 Nisan tarihleri arasında Kuveyt’te düzenlenen Ria – Exhibition’da Körfez yatırımcısına 75 daire sattı. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “ Körfez yatırımcısı, Türk inşaat sektörü için kritik öneme sahip'' dedi.

Mahmut Hiçyılmaz: Kayseri'de inşaat sektörü çok dinamik!

Kayseri Ticaret Odası'nda (KTO) düzenlenen inşaat sektörü genişletilmiş komite toplantısı yapıldı. Toplantıda inşaat sektörünün sıkıntıları ve sektörden talep edilen konular görüşüldü.

İnşaat sektörü canlılığını artırıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Tevfik Güngör, bugün ki köşe yazısında 'İnşaat sektörü ağırlığını koruyor' başlığını ele aldı. İşte, Tevfik Güngör'ün köşe yazısı;

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

Terme'de inşaat sektörü durma noktasına geldi!

Terme'de durma noktasına gelen inşaat sektörü, hareketlenmeyi beklerken, sektörde beklentiler boşa çıkacağa benziyor. Alim Kunt "İnşaat sektöründe sıkıntılı bir piyasa oluştu. " dedi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne duyulan güven düşüş gösterirken, sektör temsilcileri kullanılan malzeme kalitesinin alıcının güvenini kazanmakta önemli rol oynadığını kaydediyor. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı.

Mahmut Hiçyılmaz: İnşaat sektörü ekonominin can damarıdır!

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, inşaat sektörünü lokomotif sektör olarak niteleyip, " İnşaat sektörü kendisine bağlı olan birçok sektöre canlılık veren çok önemli bir sektördür." değerlendirmesinde bulundu...

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 1.6 azaldı!

Mart'ta mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0.4, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 1.6 azaldı.

Malatya'da inşaat sektörü sorunları ele alındı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Malatya'daki İnşaat sektörü ile alakalı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda Malatya'da son zamanlarda öne çıkan sorunlar değerlendirildi.

1989 yılında inşaat sektörü krizin eşiğindeymiş!

1989 yılında demir-çelik işçilerinin grevde olması yüzünden inşaat sektörü zor günler yaşamaya başlamış. Karaborsada demir bulamayan birçok küçük firma iflasın eşiğine gelmiş. Büyük firmalar ise ithal yoluna başvurmuşlar.

Malatya İnşaat sektörü

Malatya İnşaat sektörü Malatya İnşaat sektörü

Mimarlar Odası Malatya Şubesi eski Yönetim Kurulu Başkanı, Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediyesi meclis üyesi aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi imar komisyonu üyesi ve Yeşilyurt Belediyesi imar komisyonu başkanı Habip Ahmet Şahin inşaat sektörünü değerlendirdi.

Malatya Sonsöz Gazetesi'nde yer alan habere göre; önemli açıklamalarda bulunan Şahin: “İnşaat sektörü denince en önemli emtiyalar arasında zaten demir gelmektedir. İnşaatı oluşturan unsurların içinde demir, çimento, tuğla, kum vardır ve bunlar inşaatın bel kemiğini oluşturmakta.  Dolayısıyla 2017’ de inşaat sektörü demir ile ilgili bir kriz yaşamıştı. Hızla emtiya fiyatları artarak demir de çok ciddi miktarlara ulaştı dolayısıyla inşaatçı müteahhittin iş yapmasına olanak sağlayan durumların ortadan kalmasına sebep olan durumlar söz konusu oldu. Demir fiyatları 2017’ de tırmanmaya geçti ve şuanda demir fiyatları Türkiye’de zirve seviyesine ulaşmış...