21 / 03 / 2023

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi yapılandırma

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi yapılandırma

Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulunuyor. "Toplam 77,6 milyar TL alacak yapılandırıldı" diyen Ağbal şöyle devam etti:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den son dakika EYT açıklaması! Rahatız, bütçede kaynağını oluşturduk...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den son dakika EYT açıklaması. Bakan Nebati EYT için bütçede kaynağını oluşturduklarını ve rahat olduklarını belirterek bütçe performansımız beklenenden iyi olacak dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den kritik EYT açıklaması! O konu problem olacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gündeme dair açıklamalar yaptı. Bakan Nebati’nin hazinedeki yükü nedeniyle problem doğurabileceği tartışılan EYT ile ilgili rahatlatan bir açıklama yaptı.

Altında rekor göründü! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati duyurdu! Tam 13,5 ton altın!

Enflasyon rakamları ile ilgili son dakika açıklaması yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Darphane'nin attığı adımlarla toplam 13 ton 513 kilogram altın toplandığını duyurarak bunun rekor olduğunu belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, dünyanın önde gelen yatırımcılarıyla ABD'de görüştü!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, J.P. Morgan'ın düzenlediği Yatırımcı Semineri'nde dünyanın önde gelen yatırımcılarıyla bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına yeni zam açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 8 Temmuz'da hesaplara zamlı olarak yatırılacağı açıklanan memur ve emeklilerine ilişkin artışlarla ilgili güncel açıklamalar yaptı. Bakan Nebati, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmek istenen hedeflerini de bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati müjde dedi! Kaç personelin işe alınacağını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gelir uzman yardımcılığı alımı yapacaklarını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den mesaj: Türkiye faiz kıskacından çıktı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur korumalı TL mevduat (KKM) hesabı ile döviz kurları için stabilizasyon sağlandığını ve  döviz kurlarında stabilizasyonun en iyi şekilde yürüdüğünü söyledi.

Ömer Faruk Akbal'dan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye tebrik mesajı!

Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye tebrik mesajı iletti.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Yüzde 8'in üzerinde büyüme bekliyoruz!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Kocaeli İş Dünyası Buluşması programında çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Elvan, "2021 yılı için yüzde 8'in üzerinde bir büyüme bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan duyurdu: O süre uzatıldı!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: '' Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresi uzatıldı.'' ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan esnafa müjdeli haber!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Salgından olumsuz etkilenen sektörlerimizi desteklemek amacıyla; konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uyguladığımız KDV oran indirimlerinin süresini 2 ay daha uzatıyoruz." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan açıkladı: Bu ülkenin ihtiyacı düşük enflasyon ve kur istikrarı!

Ekonomideki sorunun enflasyon ve döviz kurundaki oynaklıktan kaynaklı olduğunu aktaran Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bu ülkenin ihtiyacı düşük enflasyon ve kur istikrarı. Fiyat istikrarı olmaksızın, sürdürülebilir bir büyüme ve refah artışından bahsedemeyiz" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan önemli döviz kuru mesajı!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, döviz kuruna yönelik "Kur istikrarının sağlanması ve enflasyonda düşüşle sermaye girişi hızlanacak, TL varlıklara giriş artacak" dedi. Elvan, "Enflasyonla mücadele, tüm politikalarımızın merkezinde yer alıyor" ifadesini kullandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi yapılandırma Haberi

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi yapılandırma

Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulunuyor. "Toplam 77,6 milyar TL alacak yapılandırıldı" diyen Ağbal şöyle devam etti:


"Bir önceki yapılandırmaya göre başvurularda yüzde 64,2, yapılandırılan tutarda yüzde 96,3 artış meydana geldi.


90 milyar TL vergi alacağının yaklaşık yüzde 51'i olan 46 milyar TL yapılandırıldı."


Milliyet/Uzmanpara


Haber Takvim'de şu şekilde yer aldı


Kamuya olan borçlar için getirilen yeniden yapılandırma imkanına, rekor başvuru geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmadan yararlanmak için 8 milyon 527 bin 452 başvuru dilekçesi alındığını belirterek, "Yapılandırılan toplam tutar 77.6 milyar lira. 6111 sayılı Kanun'la mukayese edildiğinde başvuru adedinde yüzde 64.2, yapılandırılan tutarda yüzde 96.3 artış kaydedildi" dedi. Ağbal, şunları kaydetti:


* Kesinleşmiş kamu alacakları için 4 milyon 850 bin 430 mükelleften 7 milyon 502 bin 657 adet başvuru dilekçesi alındı....