25 / 06 / 2022

Manisa dönüşüm projeleri

Manisa dönüşüm projeleri

Manisa'da kentsel dönüşüm projeleri hızlanıyor. Manisa'nın 5 mahallesinde kentsel dönüşüm başlıyor. 

Şehzadeler'de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in katılımıyla gerçekleştirilen meclis toplantısında 17 kentsel dönüşüm maddesi kabul edildi.

Önder Gürcan: İnşaat sektörünün mevcut yapısal sorunları belirlenmeli!

Manisa Haber Gazetesi köşe yazarı olan Önder Gürcan bugünkü yazısında, şehir planlaması ve Manisa'ya toplu bakışı ele aldı. İşte Gürcan'ın o yazısı...

Mehdi Hasanzade: Manisa'nın yüzde 40'ı dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Mehdi Hasanzade, yasanın çok kapsamlı olduğunu, Manisa merkezdeki yapıların yüzde 40'ının kentsel dönüşüm kapsamma girebileceğini söyledi...

Samsun kentsel dönüşüm projeleri, şehrin gelişimine önemli katkı sağlayacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, altyapı projelerine 456 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Kentsel dönüşüm projeleri Türkiye için fırsat olabilir!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas yaptığı açıklamada "Kentsel dönüşüm projeleri, depremsellik, yapı stokumuzun eskimiş olması ülke için bir taraftan tehdit olabilirken tersine fırsat da olabilir. İnşaata dayalı güçlü bir sanayimiz var." dedi.

81 vilayetimizde kentsel dönüşüm projeleri başlattık!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "TOKİ vasıtasıyla 81 vilayetimizin tamamında kentsel dönüşüm projeleri başlattık" dedi.

İzmir Örnekköy 2.Etap ve 3. Etap kentsel dönüşüm projeleri ihaleye çıkıyor!

İzmir Karşıyaka Örnekköy Mahallesi 2. Etap ve 3. Etap kentsel dönüşüm projeleri için ihale tarihi belli oldu. İhalelerin toplam bedeli 349 milyon 890 bin 967 TL olarak belirlendi.

Hakkari'nin gündeminde kentsel dönüşüm projeleri var!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Hakkari'mize 11 milyar liralık yatırım yaptık ve bu yatırımların bir kısmı bitti, bir kısmı da devam eden yatırımlar. Artık gündemimizde yeni parklar, bahçeler, kentsel dönüşüm projeleri var" dedi.

Erzurum'um kentsel dönüşüm projeleri masaya yatırıldı!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıda Erzurum'un kentsel dönüşüm projeleri masaya yatırıldı.

2019'da kentsel dönüşüm projeleri için kullanılan banka kredileri TBMM'de!

2019 yılında kentsel dönüşüm projeleri için kullanılan banka kredilerine ve kira yardımları meclis gündemine taşındı. CHP'li Taşdoğan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Sivas'ın kentsel dönüşüm projeleri masaya yatırıldı!

Sivas'ta düzenlenen Altyapı, Çevre ve Şehircilik Çalıştayı'nda, Sivas'ın şehir kimliği, şehirde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ve tarihi binalarda yapılan çalışmalar konuşuldu...

Adana'daki kentsel dönüşüm projeleri mecliste!

Ülke genelinde ve Adana ilinde yürütülen kentsel dönüşüm projeleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Şevkin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şanlıurfa'da kentsel dönüşüm projeleri belirlendi!

Projeler için Urfa'ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Şanlıurfa'ya müjdeleri verdi Bakan Kurum'un Urfa'da yapılacak kentsel dönüşüm projeleri, tapu sorunlarının çözümü, Büyükşehir'e yapılacak yeni hizmet binası ile birçok yenilik hakkında açıklamalar yaptı...

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik!

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 30829 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Manisa Yunusemre'de kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirildi!

Manisa Yunusemre Belediye Başkan Adayı Çerçi, ''Başta TOKİ çalışmalarımız olmak üzere kentsel dönüşüm, yeni sanayi sitesi projemiz olmak üzere önemli mesafeler aldık'' diyerek hayata geçirdiği projeleri anlattı.

Yenimahalle'nin dönüşüm projeleri yurt dışında ses getirdi!

İlçedeki çalışmalara devam eden Yenimahalle Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projeleri yurt dışında ses getirdi.

Manisa dönüşüm projeleri Haberi

Manisa dönüşüm projeleri

Manisa'da kentsel dönüşüm projelerine hız verildi. Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'ndeki Gediz, Kocatepe, Bayındırlık, İshakçelebi ve Dilşikar mahallelerindeki 360 dönümlük alan üzerinde TOKİ aracılığıyla yerinde kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. 

Şehzadeler Belediyesi çarpık kentleşmenin yoğun olduğu Gediz, Kocatepe, Bayındırlık, İshakçelebi ve Dilşikar mahallelerinde kentsel dönüşüme başlıyor. 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Manisa'nın 5 mahllesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamalar da bulundu. 

Çelik projeler hakkında şu şekilde konuştu; "Oradaki yerinden dönüşümü TOKİ ile yapacağız. Ön protokolü imzaladık. TOKİ çalışmalarını yapacak, ön fizibilitesini hazırlayacak. Biz de proje ihalesine başlıyoruz. Zemin etüdünden, evlerin değerlemesine kadar eş zamanlı olarak yapacağız. TOKİ de kendi çalışmasını yapacak. Ardından ana protokolü de imzalayacağız. Daha sonra vatandaşlarla görüşme etabına geçeceğiz. Etap etap inşaatlara başlamayı planlıyoruz. Hedefimiz 1 yıl içerisinde bu...