manisa gördes barajı

manisa gördes barajı

DEVLET Su İşleri, 2009 yılında açılışı yapılan, 2011 yılında İzmir’e içme suyu vermeye başlanan Manisa’daki Gördes Barajı’nda imalat hatası iddialarına yol açan su sızıntısını önleyemeyince, onarım için barajdaki suyu boşalttı.

Manisa Gördes Barajı'na beton atılacak!

Manisa ve İzmir için büyük önem taşıyan Gördes Barajı'ndan yer altına su sızmasını önlemek amacıyla membran (su geçirmez malzeme) ve beton kaplama yapılacak

Gördes Barajı'na beton kaplama yapılacak!

Manisa ve İzmir için büyük önem taşıyan Gördes Barajı'ndan yer altına su sızmasını önlemek amacıyla membran (su geçirmez malzeme) ve beton kaplama yapılacak.

Gördes- İzmir boru hattına ek ödenek!

İzmir'in su ihtiyacını karşılayan Manisa Gördes Barajı'ndan gelen suyun Bornova ve Buca'ya götürülmesini sağlayan boru hattı çalışmalarında yaşanan sorunla ilgili Devlet Su İşleri'nden (DSİ) açıklama geldi.

Veysel Eroğlu Manisa'da açılış törenine katıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi ziyaret ve açılış töreni için geldiği Manisa'da Saruhanlı ve Gölmarmara ilçelerini ziyaret etti. Eroğlu Manisa'ya 11 yılda çok büyük yatırımlar yapıldığını kaydetti...

Manisa'daki 87 gayrimenkul satışa çıkıyor!

Manisa İli Gördes Belediye Başkanlığı, Manisa'da yer alan 87 adet gayrimenkulü satışa çıkardı.

Manisa Gördes için acele kamulaştırma kararı!

Manisa ili Gördes ilçesi sınırları içerisindeki bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOKİ Manisa Gördes Projesi inşaatı ihalesi yarın!

Manisa Akhisar Gördes Projesi (Gördes Sağ Sahil Sulaması İkmali) İnşaatı (E-İHALE) ihalesi yarın saat 10:00'da yapılacak.

Manisa Gördes'in çehresi yeni yatırımlarla değişecek!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı ve Gördes Belediyesi işbirliğiyle ilçede inşaatına başlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Aquapark ve Çevre Düzenlemesi projesini son sürat sürdürüyor.

Manisa Gördes Kapalı Yüzme Havuzu'nun inşaatı tam gaz!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol Gördes için önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

TOKİ Manisa Gördes alt gelir başvuruları başladı!

TOKİ Manisa Gördes projesinde yer alan 2 adet konut bugün itibariyle satışa çıktı. Projede 2 oda 1 salon konutlar bulunuyor.

TOKİ Manisa Gördes 200 konut ihalesi yarın!

Manisa İli Gördes İlçesi Atatürk Mahallesi 200 Adet Konut, 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi yarın saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ Manisa Gördes 200 konut ihalesi 9 Ocak'ta!

Manisa İli Gördes İlçesi Atatürk Mahallesi 200 Adet Konut, 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi 9 Ocak 2019 tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Manisa Gördes'e 200 konut!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Manisa Gördes'te 200 adet konut inşa etmek için düğmeye bastı.

Manisa Karayağcı Barajı'nın inşaatı hızlandı!

Manisa'nın Gördes ilçesinde 2 bin dekar araziyi modern sulamayla tanıştıracak Karayağcı Barajı’nın inşaatı hızla devam ediyor. Projede gövde dolgusunun yüzde 80’lik kısmı tamamlandı.

Manisa Kılavuzlar Barajı'nın yüzde 88'i tamamlandı!

Manisa'nın Demirci ilçesinde yapımı devam eden Kılavuzlar Barajı'nda sona yaklaşılıyor. 1540 dekar araziye can suyu verecek Kılavuzlar Barajı'nın 2019 yılında açılması planlanıyor.

Gördes-Köprübaşı karayolu inşaatı meclis gündeminde!

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Gördes-Köprübaşı karayolu inşaatının tamamlanma tarihine ilişkin soru önergesinde hazırladı..

Manisa Kılavuzlar Barajı'nın yüzde 40'ı tamamlandı!

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü, Manisa Demirci'de 6 baraj ve 4 gölet inşaatını aynı anda sürdürürken, Kılavuzlar Barajı'nın inşaatının yüzde 40'ını tamamladı

manisa gördes barajı Haberi

manisa gördes barajı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu 2009 yılında açılışını yaptığı, İzmir’e 2011 yılından itibaren su verilmeye başlanan Gördes Barajı’ndaki su, Şubat 2015 tarihinden itibaren kademeli olarak boşaltılmaya başlandı. DSİ baraj göl alanının sağ sahilinde jeolojik formasyonun karstik kireç taşı ve mermer ardalanmasından oluşan doğal zeminin zafiyetinden kaynaklı bir kısım su sızıntısı olduğunu açıkladı. Baraj gölünün sahil bölümünün zeminindeki su geçirgenliği önlenemedi. Su, barajı gövdesini aşarak başka yerlerden çıktı. DSİ, barajın ilk su tutmaya başladığı dönemden farkına varılan kaçağı 2013 yılında alınan bazı tedbirlere karşın önleyemedi.


KAÇAĞI ÖNLEMEK İÇİN İHALE YAPILDI


DSİ 2’nci Bölge Müdürlüğü 2015 yılı başında Gördes barajında su tutma işleminin başlanmasını müteakip baraj gövdesi ile ilişkisi olmayan, baraj göl alanının sağ sahilinde jeolojik formasyonun karstik kireç taşı ve mermer...