30 / 06 / 2022

manisa imar planı son durum

manisa imar planı son durum

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Dernek Başkanı Yılmaz, Manisa’nın acil imara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Manisa’nın 100 binlik Çevre Düzeni Planları onaylandı!

Manisa’nın 1989 yılından beri yapılmayan ve kentin gelişimine büyük ket vuran imar planı ile ilgili çalışmalarını son sürat sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın onayını aldı

Manisalı Muhtarlar Cengiz Ergün'e imar çağrısı yaptı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Adnan Menderes, Akpınar, Kazım Karabekir, Nurlupınar ve Turgut Özal Mahalle Muhtarlarını makamında konuk etti. Tek tek söz alarak konuşan muhtarlar imar isteğinde bulundu...

Osman Yıldırım: Manisa'daki imar sorunu çözülürse ev fiyatları düşer!

Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği (MAGİD) Başkanı Osman Yıldırım, büyükşehir olan kentte imar sıkıntısının had safhaya ulaştığını belirterek, müteahhitlerin isyan ettiğini söyledi. Yıldırım, "İnşaat sektörü sıkıntıya girdi" dedi

Cengiz Ergün: Manisa için yeni imar planı hazırlanmalı!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısının üçüncü oturumunu yaptı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğini söyledi. Teklif; AK Partili. MHP'li ve CHP'li meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi

Manisa’nın imar planına Şehir Plancıları Odası'ndan itiraz!

MHP'li Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan ve Şehzadeler ile Yunusemre ilçelerini kapsayan 1/500 ölçekli revizyon imar planının askı süreci biterken, plana ilişkin itirazlar sürüyor.

Manisa Nurlupınar'da imar planı isyanı!

Manisa'da yıllar boyunca imar planı bekleyen Nurlupınar mahallesi halkı isyan etti. Siyasetçiler yıllar boyunca bu mahalleye bir tek çivi bile çakmadı.

Manisa Turgutlu'nun yeni imar planına 'fay hattı' kriteri!

'Turgutlu'nun Fay Hatları ve Deprem' konferansında konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu'nun imar planının fay hattı dikkate alınarak yapılacağını söyledi.

Manisa’nın imar planı için yoğun mesai!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret ederek imar planı hakkında görüş alışverişi yaptı.

Manisa'nın imar planı için yoğun mesai!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, imar planı çalışmalarında yapılan son durumla ilgili görüş alışverişi yapmak için Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile buluştu.

Manisa için imar planı çağrısı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaşanan afeti, alınan önlemleri ve bundan sonraki süreçte yapılması gerekenleri anlattı. Ergün, imar planı çağrısı yaptı.

Şehzadeler'in imar planı ve mimari projeleri halka tanıtılacak!

Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 15 Aralık'tan sonra geniş bir katılımla imar planı ve mimari projelerin halka tanıtılacağını açıkladı.

Manisa imar planı çalışmalarına valilikten destek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi imar planı çalışmalarının hızlandırılması hususunda Valilik Makamının desteği istedi.

Manisa Ulupark imar plan değişikliği kabul edildi!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Ulupark’taki mevcut otoparkın yerine yapılacak katlı otoparkla ilgili imar plan değişikliği konuşuldu. 

Manisa'da revizyon imar planı hazırlığı!

Posta Manisa Gazetesi köşe yazarı olan Mustafa Pala bugünkü yazısında, Manisa'nın imar planını ve yapılaşmasını değerlendirdi. İşte o haber...

Muradiye'nin 1/1000'lik imar planı yapma yetkisi Büyükşehir'de!

Yunusemre Belediye Meclisi Muradiye’de 1/1000’lik imar planı yapma yetkisini Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devretti.

Yunusemre Muradiye 1/5000’lik imar planı kabul edildi!

Yunusemre Muradiye 1/5000’lik imar planı, gerçekleştirilen Mart Ayı Manisa Büyükşehir Meclis Toplantısında oybirliğiyle kabul edildi.

Manisa imar planı çalışmaları bu yıl tamamlanacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'daki imar planı çalışmalarını değerlendirdi. Manisa'nın imar planı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını söyleyen Ergün, 2017 yılı sonuna kadar imar planlarını hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

manisa imar planı son durum Haberi

manisa imar planı son durum


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Müteahhitler olarak dört gözle imar planı beklediklerini belirten Dernek Başkanı Yılmaz, Manisa’nın acil imara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği (MAGİD) Başkanı Aslan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ziyarette bulundu. Yönetim olarak geçtiğimiz aylarda göreve geldiklerini dile getiren Dernek Başkanı Aslan Yılmaz, “İlk olarak sizleri ziyaret etmek istedik. Biz Müteahhitler Derneği olarak, sektör olarak dört gözle Manisa’nın ihtiyacına cevap verebilecek bir imar planı bekliyoruz. Bunu yeni beklemeye başlamadık. Manisa’nın buna 4-5 yıldır buna ihtiyacı var. Biz buradan dernek olarak Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyeleri olarak birlikte Manisa’nın kazanacağı, herkesin mutabık kalacağı bir...