manisa kula evleri restorasyon

manisa kula evleri restorasyon

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Kula'daki tarihi evler, otel olarak kullanılması için Kula Belediyesi'ne tahsis edildi. 

Manisa Rahmi Erdil Evi restore ediliyor!

Kula’da tarihi dokuyu yeniden tekrar canlandırmak için çalışmalar yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Zeynep Onbaşı Evi’nden sonra, Rahmi Erdil Evi’nin de restorasyonunu yürütüyor.

Kula Zühtü Bey Konağı açıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Kula evlerini restore etmesi, girişimcilere örnek teşkil etti. Bu kapsamda, Kula’da girişimci bir aile tarafından restore edilen ve kafeterya olarak hizmet vermeye başlayan Zühtü Bey Konağı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Kula Evleri restore ediliyor!

Kula tarihi evlerinin restorasyonuna büyük önem verdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Kula evlerini kültür turizmine kazandıracakları için mutlu olduklarını dile getirdi...

Manisa Kula'daki restorasyon projesine 2 ev daha eklendi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula evlerinde başlattığı restorasyon çalışmalarına 2 ev daha satın alarak devam etti. Belediye, Kula ilçesinde eskiden hastane olarak da kullanılmış olan karakteristik evi satın aldı.

Manisa'daki Tarihi Kula Çarşısı'nın restorasyon çalışmaları başladı!

Manisa Kula'daki Tarihi Kula Çarşısı'nın restorasyon çalışmalarının başladığı belirtildi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, restorasyonun 10 ayda tamamlanmasının planlandığını dile getirdi.

Manisa Kula'daki tarihi evler otel oluyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Kula'daki tarihi evler, otel olarak kullanılması için Kula Belediyesi'ne tahsis edildi. 

Manisa Kula'nın tarihi evleri yıkılma tehlikesi altında!

Manisa'nın Kula ilçesinde bulunan tarihi Osmanlı ve Rum evleri yıkılma tehlikesi altıda.

Manisa Kula Devlet Hastanesi'nin inşaatı yeniden başladı!

Yaklaşık 1 yıl önce müteahhitten kaynaklı sebeplerden dolayı inşaat çalışmalarına ara verilen Kula Devlet Hastanesi'nin yeni hizmet binasının yapımına yeniden başlandı.

TOKİ, Manisa Kula'da 304 konutun inşaatına başladı!

TOKİ tarafından Manisa'ın Kula ilçesinde inşa edilmesi planlanan 304 konutun inşaatına yeniden başlandı. Depreme karşı dayanıklı olacak şekilde inşa edilecek konutların 400 günde tamamlanması planlanıyor.

TOKİ'den Manisa'ya 304 yeni konut!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Manisa Kula'da 304 yeni konut inşa edecek.

TOKİ Manisa Kula kura sonucu 27 Temmuz 2+1 ve 3+1 listesi!

TOKİ Manisa Kula kura sonucu 27 Temmuz 2+1 ve 3+1 listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Manisa Kula kura sonucu 27 Temmuz 2+1 ve 3+1 listesi ve TOKİ Manisa Kula kura sonucu 2020 listesi...

TOKİ Manisa Kula kuraları bugün çekiliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Manisa Kula 100 bin konut projesinde yer alan 300 adet konutun kura çekimi bugün saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

Manisa Kula’daki ortaokul için yıkım kararı!

Manisa’da kamu ve eğitim binalarında deprem soruşturma raporu hazırlandı. Bu kapsamda Kula'daki 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulu için yıkım kararı alındı.

TOKİ Manisa Kula 2020 başvuru detayları ve fiyatları!

TOKİ Manisa Kula 2020 başvuru detayları ve fiyatları haberimizde yer alıyor. TOKİ TOKİ Manisa Kula 2020 fiyatları ne kadar? TOKİ Manisa Kula 2020 başvuru tarihleri ne zaman? İşte merak edilen soruların cevapları...

Tarihi Kula Evleri restore ediliyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kula Evleri’ni restore ediyor.

Manisa Kula evlerine Japon turist ilgisi!

Manisa'nın Kula ilçesinde 18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin bu zamana kadar bozulmadan gelen evleri, Japon belgeseline konu olacak.Yabancı turistin uğrak noktası olan tarihi evler tanıtacak.

Manisa Kula'daki Dr. Aristi Evi yeniden ayağa kaldırıldı!

Manisa Kula’da yer alan “Dr. Aristi Evi” Manisa Büyükşehir ve Kula Belediyesi’nin ortak çalışmaları kapsamında yeniden ayağa kaldırıldı.

manisa kula evleri restorasyon Haberi

manisa kula evleri restorasyon

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ederek Kula turizmine kazandırılan tarihi 4 Kula evi, Kula Belediyesi’ne tahsis edildi. 

Milliyet'te yer alan habere göre; Zeynep Onbaşı Evi, Rahmi Erdil Evi, Dr. Aristi Evi ve Ali Kutlu Evi, otel olarak kullanılmak üzere 5 yıl süreyle bedelsiz olarak Kula Belediyesi’ne verildi. Protokole, Manisa Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün ile Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun imza attı. Başkan Ergün, “Dışarıdan Kula’ya gelecek olan hem yerli hem yabancı konuklar burada ağırlanacak” dedi.
 

Manisa Kula'nın tarihi evleri yıkılma tehlikesi...