26 / 06 / 2022

meb özel okullara gideceklere destek verecek

meb özel okullara gideceklere destek verecek

2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okula devam edecek 250 bin öğrenciye 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişecek eğitim-öğretim desteği verilmesi kararlaştırıldı.

Özel okul zammına MEB dur dedi!

Bir milyon aileyi yakından ilgilendiren özel okullardaki zamlara yönelik 2022 fiyatları belli oldu. Yeni tarifeye göre en fazla yüzde 36.73 oranında zam yapılabilecek.

Pandemi sonrası kolejlere yakın evlerin fiyatı arttı!

Koronavirüs salgını nedeniyle tatil bölgelerine göç artınca özel okullara ve kolejlere talep arttı. Hal böyle olunca bu bölgelerde kolejlere yakın evlerin fiyatları ve kiraları yükseldi.

MEB, 81 ilde özel eğitim anaokulları kuracak!

MEB, bu yılın sonu itibarıyla 81 ilde, engeli olan çocuklar için özel eğitim anaokulları kuracak. Buna göre, 2020'nin sonuna kadar özel eğitim anaokulu olmayan 53 ilde de anaokulu açılacak.

Özel okula dönüşen dershanelere arsa ve bina desteği geliyor!

Özel okula dönüşen dershanelere arsa ve bina desteği verilecek. MEB yetkililerinin verdiği bilgiye göre, dönüşüm programındaki 1.534 kurum ihalelere girme yeterliliğine sahip.

Garanti Mortgage'den ilkokul öğretmenlerine özel fırsatlar!

Mortgage Uzmanı Garanti, İLKSAN ile üye ilkokul öğretmenlerinin ve MEB çalışanlarının çok özel koşullarda ev sahibi olabilmesi amacıyla bir protokol imzaladı.

Katar'daki ilk Türk okulu açıldı!

Katar'daki ilk Türk okulu açıldı. Karatosun, Türk Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği gözetiminde faaliyet gösterecek Türk Okulu'nun diğer özel okullara kıyasla daha ucuz olduğunu belirtti.

41 okul yıkılıp yeniden yapılmalı!

Özel okullara, kreşlere terör polisiyle baskın yapıp tabela ve merdivenleri bile ölçen Milli Eğitim Bakanlığı, depremde yıkılma riski taşıyan okullarda eğitim veriyor.

MEB'den özel yetenekli öğrencilere merkezi sınav!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, özel yetenekli öğrencileri belirlemek amacıyla, 22 Mart Pazar günü Türkiye genelinde ilk kez yapılacak imtihanda; 228 bin genç ter dökecek .

Özel okula teşvik başvuruları yarın başlıyor!

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, MEB ile Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre, 250 bin öğrenciye verilecek eğitim-öğretim desteğine ilişkin detayları AA muhabirine anlattı.

MEB okula dönüşecek dershanelere arsa verecek!

Gündemdeki konu dershaneler, mağduriyet yaşamayacak. MEB, özel okula dönüşecek dershanelere arsa bulacak. Okullaşacak dershaneye kredi verilecek. Öğrenci sıkıntısı da bursların artırılıp devlet tarafından karşılanmasıyla çözülecek....

İl Özel İdaresi 24 yeni okul inşa etti!

İl Özel İdaresi 24 yeni okul inşa etti. Yeni eğitim döneminde 24 yeni okulu daha İstanbulluların hizmetine sunan İstanbul İl Özel İdaresi, okullara 12 milyon 623 bin liralık donatım malzemesi dağıttı...

Okullara bir senede 43 Z-Kütüphane kuruldu!

MEB tarafından okullara geçen yıldan itibaren 43 Z-kütüphane kuruldu

The Woo'dan çocuklara özel mobilyalar!

The WOO, çocukların dünyasına özel farklı tasarımlı ürünleri sizlerle buluşturuyor

meb özel okullara gideceklere destek verecek Haberi

meb özel okullara gideceklere destek verecek

2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okula devam edecek 250 bin öğrenciye eğitim-öğretim desteği verilmesi kararlaştırıldı. 


Öğrenci başına verilecek destekler, 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişecek. Okul öncesi kurumlarına gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin TL, özel ortaokul ve liselere gideceklere de yıllık 3 bin 500 TL ödeme yapılacak. Dershanelerden özel okula dönüşecek temel liselere devam edeceklere de verilecek eğitim öğretim desteği 3 bin TL olarak belirlendi. 


MEB ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan "2014-2015 eğitim ve öğretim yılında özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. 


Tebliğe göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılında özel okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarına devam eden...