megsis tapu sorgulamalası dökümanı

megsis tapu sorgulamalası dökümanı

Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Peki, tapu sorgulama nasıl yapılır?

Tapu ve parsel sorgulama işlemleri MEGSİS ile cepte!

Akıllı cep telefonu olanlar için tapu ve parsel sorgulama işlemlerini kolaylaştıran bir uygulama hazırlandı. Uygulamayı telefonlarına indirenler, parsel konumu, tapu alanı ve pafta bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşılabilecek.

MEGSİS parsel sorgulama!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün uygulaması olan Mekânsal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile adres bulma sayfasına giriş yapılarak tapu sorgulama yapılabiliyor. İşte, MEGSİS parsel sorgulama işlemi..

Megsis tapu sorguları!

Mekânsal Gayrimenkul Sistemi (MEGSIS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri Tapu ve Kadastro tarafından yapılıyor. Peki, megsis tapu sorguları nasıl yapılır?

Tapu sorgulama nasıl yapılır?

Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Peki, tapu sorgulama nasıl yapılır?

MEGSİS nedir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Mekansal Gayrimenkul Sistemi olan MEGSİS uygulamasını vatandaşın kullanımına açtı. Peki, MEGSİS nedir? Mekansal Gayrimenkul Sistemi olan MEGSİS sistemi nasıl kullanılır?

Tapu ve kadastro bilgileri internete taşınıyor!

Tapu ve Kadastro Müdürlügü 'nün MEGSİS sistemi, kadastro bilgilerini internete taşıyarak yatırımcılara sunuyor. Yeni çıkan MEGSİS sayesinde yatırım yapılacak arazinin zemin ve imar bilgilerine ulaşılabilecek.

Fabrika arazi bilgileri tapu kayıtları elektronik ortama taşınıyor!

TAPU ve Kadastro Genel Müdürlüğü' nün yürüttüğü Mekansal Gayrimenkul Sistemi ( MEGSİS ), tapu kayıtlarını elektronik ortama taşırken, kadastro parsel bilgilerini de yatırımcının bilgisine sunuyor...

Tapu işlemleri hızlanınca, Hazine kasasına 4,6 milyar TL girdi!

2012 yılında Tapu Kadastro Bilgi Sistemi'nin devrip, tapu dairelerindeki İşlemlerin hızlanmasıyla satışlar arttı. 6,2 milyon işlemden elde edilen 4,6 milyar TL harç geliri Hazine kasasına girdi...

Tapu Mevzuatına Giriş eğitimi Lal Akademi tarafından düzenlendi!

Lal Akademi tarafından düzenlenen “Tapu Mevzuatına Giriş” eğitimi, sektör temsilcilerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi

KİPTAŞ'ın 2013 yılı itibariyle tapu verilen projeleri hangileri?

Kiptaş internet sitesinde yaptığı açıklamayla 2013 yılı itibariyle tapu verilmeye başlanan bölge ve projelerini açıkladı...

Lal Akademi Ankara'da tapu mevzuatına giriş eğitimi verdi!

Lal Akademi tarafından düzenlenen “Tapu Mevzuatına Giriş” eğitimi, sektör temsilcilerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi...

Adapazarı Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet iddiasına yönelik soruşturma!

Adapazarı Tapu Müdürlüğü'nde ''rüşvet'' iddiasına yönelik soruşturma kapsamında tapu müdürü tutuklandı, 2 kamu görevlisi 20'şer bin lira kefaletle serbest bırakıldı

Adapazarı Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet belgelendi!

Adapazarı Tapu Müdürlüğü'nde yaşanan rüşvet, kameraya kaydedildi. Belgelenen rüşvet sonucunda 3'ü kamu görevlisi 7 kişiyi gözaltına alındı...

megsis tapu sorgulamalası dökümanı

megsis tapu sorgulamalası dökümanı megsis tapu sorgulamalası dökümanı

Tapu sorgulama nasıl yapılır?

Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyor.


Bu uygulama ile MEGSİS kapsamında tapu verileri ile uyumlaştırılması tamamlanmış kadastro bilgilerine ait temel bilgiler sunuluyor.


Sorgulama sonucu sunulan görüntüler bilgilendirme amaçlı olup, başka bir amaç için kullanılamıyor. Peki tapu sorgulama nasıl yapılır?


MEGSİS Tapu sorgulamaları.. 

Taşınmaz alım satım sürecinde alıcılar, elindeki tapu örneği ile sorgulama yaparak; kendisine gösterilen yer ile tapu üzerinde yazan bilgilerin aynı olup olmadığını tespit edebiliyor.


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün uygulaması olan MEGSİS ile adres bulma sayfasına giriş yapılarak tapu sorgulama yapılabiliyor.


Online tapu bilgileri ile yer bulma işlemi için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Coğrafi Bilgi Sistemleri web sitesine giriş yapılması gerekiyor. (cbs.tkgm.gov.tr/parselsorgu.aspx)


Sayfaya giriş yapılması halinde...