Mehmet Ergün Turan kim

Mehmet Ergün Turan kim

TOKİ Başkanı ve Mühendis Mehmet Ergün Turan'ın, 2019 yerel seçimlerinde İstanbul İli Fatih İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor. Peki, Mehmet Ergün Turan kimdir?

TOKİ ile yenilenen şehirler!

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ’nin Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği projelerden ve kampanyaları anlattı…

Ergün Turan: Yüksek katlı binalarla ideal kent olmaz!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Başbakanlık Tanıtma Fonu ile Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ASIAD) düzenlediği Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi'nin açılış konuşmasını yaptı. Turan, ''Şehirler manevi boyuta göre inşa edilmeli'' dedi.

TOKİ son 13 yılda 120 milyar liralık yatırım yaptı!

Akşam Gazetesi köşe yazarı olan Mehmet Ali Ergün bugünkü yazısında TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın ''TOKİ ekonomiye ve istihdama sağladı'' sözlerine dikkat çekti. Turan, 400-450 bin vatandaşı konut sahibi yaptıklarını belirtti.

Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar hızlanmalı!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesi Çalışmalarını İnceledi. Turan, firma yetkililerine daha hızlı tempoyla çalışmalarını ve personel sayısını artırmalarını istedi.

Mehmet Ergün Turan'dan TOKİ İkinci Bahar projesinin detayları!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, emeklilere 250 lira taksitle konut projesinin detaylarını anlattı. Kadraj programına katılan Turan, "Emekliyi, kira öder gibi ev sahibi yapmayı amaçlıyoruz" dedi.

TOKİ mahalle kültürünü içeren şehirler kuracak!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, gayrimenkul sektöründeki iş adamlarına yeni stratejilerini İTO'da açıkladı. Turan, kentleşmedeki politikalarını, "Yatay mimariye uygun, yöresel öğeler ve mahalle kültürünü de içeren şehirler kurmak" şeklinde özetledi.

Mehmet Ergün Turan: TOKİ dolandırıcılarına dikkat!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) adını kullanan bazı dernekler vatandaşlara uygun fiyatla ev sahibi yapma sözü vererek binlerce üye kaydıyla para toplamaya başladı.

Mehmet Ergün Turan Kocaeli'de emeklilerle bir araya gelecek!

TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın Çarşamba günü Karabük’e geleceğini ve aynı gün saat 11:00’de Tüccarlar Kooperatifi Düğün salonunda bir toplantı düzenleneceğini açıkladı.

Mehmet Ergün Turan: Binlerce konutluk yeni projeler hazırlıyoruz!

TOKİ Başkanı Turan, Anadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendirdiklerini açıkladı.

TOKİ Antalya'da 70 bin konut inşa etmeyi hedefliyor!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, gelecek yıl asgari 60-70 bin konut inşa etmeyi hedeflediklerini bildirdi. Turan, yaptığı açıklamada, konut sahibi olamayacak binlerce kişiyi konut sahibi yapan TOKİ'yi "dost eli" olarak niteledi.

Mehmet Ergün Turan Antalya'daki yeni stadyumu inceledi!

Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, yapımı tamamlanan Antalya'daki yeni stadyumda incelemelerde bulundu.

Mehmet Ergün Turan: Uşak’ın vizyonunu değiştireceğiz!

UŞAK’ta yapımı süren Kentsel Dönüşüm Projesi şantiyesini yerinde inceleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Kentsel Dönüşüm’de Türkiye’nin örnek projesini beklenilenden önce bitirerek Uşak’ın vizyonunu değiştireceğiz" dedi.

TOKİ'nin 2015 konut hedefi 50 bin!

Toplu Konut İdaresi Başkanı Turan, "2015 yılında 50 bin konut hedefimiz var. TOKİ'yi kentsel dönüşümde de öncü kuruluş haline getirme hedefiyle çalışıyoruz" dedi..

Mehmet Ergün Turan: Türkiye'de 5,3 milyon konutun dönüşümünün yapılması lazım!

TOKİ Başkanı Turan, "2015 yılında 50 bin konut hedefimiz var. Türkiye'de 20 yıl içinde 5,3 milyon konutun dönüşümünün yapılması lazım. TOKİ'nin kentsel dönüşümde de öncü kuruluş haline getirme hedefiyle çalışıyoruz" dedi.

Mehmet Ergün Turan, Fatih Belediye Başkanı oldu!

Fatih'de belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Mehmet Ergün Turan kazandı. Turan, yaklaşık 5 yıl TOKİ'nin başkanlığını yaptı...

Ergün Turan ile İsmet Yıldırım belediye başkanlığı için yarışacak!

Gayrimenkul sektörüne emeği geçen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, AK Parti’nin adayları olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakipleriyle yarışacak. 

Ergün Turan, AKP Fatih Belediye Başkan Adayı oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ'nin eski başkanı Mehmet Ergün Turan'ı Fatih Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi...

Ergün Turan'dan teşekkür!

Toplu Konut İdaresi eski başkanı Mehmet Ergün Turan görevini Ömer Bulut’a devretti. Turan, mesai arkadaşları, sektör temsilcileri ve meslektaşlarına "Teşekkür" etti...

TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın babası Enver Turan vefat etti!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın babası Enver Turan vefat etti. Enver Turan'ın cenazesi yarın Yenibosna Merkez Camii’nden defnedilecek.

Ergün Turan, yarın AA Finans Masası'na konuk olacak!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan yarın Anadolu Ajansı Finans Masası'na konuk olacak. Toplantı, yarın saat 10.30'da başlayacak.

Mehmet Ergün Turan: Türkiye yatırım cazibesini koruyor!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin yaşanan sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu belirterek, "Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye'nin, İstanbul'un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor" diye konuştu.

Ergün Turan, Uşak Tabakhane dönüşüm projesini inceledi!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak Tabakhane Bölgesi'nde gerçekleştirilen dönüşüm projesini inceledi.

Ergün Turan Akgedik TOKİ projesini inceledi!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve beraberindeki heyet, Yunusemre Belediyesi’nin Akgedik bölgesinde hayata geçireceği Yunuskent alanında incelemede bulundu.

Mehmet Ergün Turan: Yatırımlar artarak devam ediyor!

"15 Temmuz destanını yazan aziz milletimizin, bu kahramanlık hikâyesi ilelebet yaşayacak” diyen TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Ülke olarak yatırımlarımız artarak devam etti ve halen sürüyor” dedi.

Ergün Turan: Kentsel dönüşüm bir zorunluluk!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "17 Ağustos Marmara Depremi'nde yaşadığımız bu ağır tabloyu tekrar yaşamamak adına, 286 bin 500 konutluk 191 kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz." dedi.

Ergün Turan, Karaman'daki inşaatları inceledi!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Karaman’da yapımı devam konut projelerinde incelemelerde bulundu.

Ergün Turan, Konya inşaatlarında incelemeler yaptı!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Konya’da yapımı devam konut ve hastane projelerinde incelemelerde bulundu.

Mehmet Ergün Turan kim

Mehmet Ergün Turan kim Mehmet Ergün Turan kim

Mehmet Ergün Turan kimdir?

Mehmet Ergün Turan, 1967 yılında Bakırköy’de doğdu. İlk, orta, lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 

Mehmet Ergün Turan, 1999-2004 ve 2009 Yerel Seçimlerine Güngören ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 

Bu süreçte Güngören Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, İBB İmar Komisyon Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği, İBB Meclis 2.Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 

2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 1989 yılından beri inşaat ve dış ticaret işiyle iştigal etmektedir.

18 Nisan 2014 tarihinde;

Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarındaki atama kararları Resmi Gazete' de yayımlandı. Buna göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Mehmet Ergün Turan atandı.

TOKİ Başkanı ve Mühendis Mehmet Ergün...