Mehmet Şimşek kimdir

Mehmet Şimşek kimdir

Teymur Otel'de düzenlenen Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışına Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılım gösterdi. Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. 

İlk 5 ayda 4.8 milyar dolarlık yatırım geldi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ilk beş ayda gerçekleşecek yatırımları değerlendirdi. Şimşek, "Yılın ilk beş ayında 4.8 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım geldi'' şeklinde konuştu.

Mehmet Şimşek: Yeni dönemde yatırıma odaklanacağız!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni dönemde yatırıma odaklanacaklarını açıkladı. Şimşek, ''Daha çok yatırıma, katma değere ve istihdam sağlamaya odaklanacağız'' diye konuştu.

Yeni kredi garanti mekanizması için çalışmalar tamam!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Hazinenin ihracatçıya yüzde 100, KOBİ'lere ise yüzde 85 kefalet sağlayacak reform niteliğindeki yeni kredi garanti mekanizmasına ilişkin çalışmaları tamamlandı." dedi.

Küresel yatırımcılar Türkiye'ye yatırım yapıyor!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, uluslararası finans çevrelerinden FETÖ'nün başarısız darbe girişimiyle ilgili çok fazla soru gelmediğini belirterek, ''Küresel yatırımcılar tarafından Türk piyasasına net para girişi var'' dedi.

Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın evi restore edildi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın Nizip’te restore edilen evinde incelemelerde bulundu.

İnşaat sektörünün beklediği mevzuat sadeleştirmesi tamamlandı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün uzun zamandır beklediği mevzuat sadeleştirme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Aralık'ta hayata geçirilecek düzenleme ile sektördeki gri alanları ortadan kaldıracaklarını söyledi.

İnşaat sektöründeki gri alanlar ortadan kalkacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün uzun zamandır beklediği mevzuat sadeleştirme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Aralık ayında hayata geçirilecek düzenleme ile sektördeki gri alanları ortadan kaldıracaklarını söyledi.

İnşaatta gri alanlar ortadan kalkacak!

İnşaat sektöründe vergilerin net bir şekilde belirlenerek düzenli ödemelerin arttırılmasını sağlayacak, mevzuat sadeleştirme çalışmaları tamamlandı. Şimşek, “Aralık ayında hayata geçecek düzenlemelerle sektörde gri alanlar ortadan kalkacak” dedi.

Gayrimenkul satışı piyasa değerinin üzerinde olmalı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Habertürk TV'de gündeme dair açıklamalarda bulunuyor Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Habertürk Tv'de gazete Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım'ın gündeme dair sorularını yanıtlıyor.

Tapuda satış piyasa değeri üzerinde olmalı!

Konut piyasasını değerlendiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tapuda satışın piyasa değeri üzerinden olması gerektiğini belirterek emlakta vergi artışının sinyalini verdi.

İnşaat sektörünün 2023 hedefleri açıklandı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, beraberinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği'ni (GAİMDER) ziyaret etti.

Mehmet Şimşek: İnşaat sektörü lokomotif değil!

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün Türk ekonomisinin lokomotif sektörü olmadığını söyledi.

Türk müteahhitlerin yurtdışı projeleri 2023'te 100 milyar dolara ulaşacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk müteahhitlik firmalarının yurt dışında yaptıkları projelerdeki hedefinin 2023'te 100 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

Mehmet Şimşek: Küresel büyüme yavaşlamaya devam ediyor!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde, gelişmekte olan ülkelerde stresin biraz daha devam edebileceğini belirterek, "Ama Fed'in faiz artırması muhtemelen gecikecek, öyle görünüyor" dedi.

Ahmet Şimşek kimdir, ne iş yapar?

Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları'nın sahibi olan Ahmet Şimşek kimdir? Ahmet Şimşek daha önce hangi görevlerde bulundu?

Mehmet Şimşek Fed'in faiz artırımını değerlendirdi!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırım kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Mehmet Şimşek: Irak'ı yeniden inşa edeceğiz!

Teymur Otel'de düzenlenen Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışına Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılım gösterdi. Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. 

Mehmet Şimşek: Türkiye'deki inşaat firmaları süreci çok iyi yönetti!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İnşaat sektöründe arka arkaya iflaslar yaşanabileceğine dair haberlerin anımsatılması üzerine, yaşanan şoklara rağmen Türkiye'deki firmaların süreci çok iyi yönettiklerini söyledi.

Atatürk Havalimanı kararına Mehmet Şimşek'ten ilk yorum!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın, Atatürk Havalimanı'nın imara açılmayacağı fuar alanı olacağı konusunda yaptığı açıklamaya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten destek geldi. Şimşek, konu ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Mehmet Şimşek: Yeni dönemde yatırıma odaklanacağız!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni dönemde yatırıma odaklanacaklarını açıkladı. Şimşek, ''Daha çok yatırıma, katma değere ve istihdam sağlamaya odaklanacağız'' diye konuştu.

Mehmet Şimşek: FED'in faiz artışı gelişen ülkeler için olumsuz!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımı beklentisine ilişkin açıklamada bulundu. Şimşek; " Faiz artışı hızlanarak devam ederse,Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için tabii ki olumsuz olur." diye konuştu.

Mehmet Şimşek'ten yatırımcılara 'Türkiye'nin önü açık' mesajı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 47. Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak üzere gittiği Davos'ta, yatırımcılara Türkiye'nin hızlı bir şekilde yapısal gündemine odaklanacağını ve 2013 yılının ortasından itibaren yoğunlaşan saldırıların yoğun olduğu dönemi geride bırakacağını söyledi.

Mehmet Şimşek: Ekonomideki daralma için tedbir aldık!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TÜİK tarafından açıklanan bu yıla ilişkin 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Şimşek, "Ekonomide yaşanan bu daralmanın geçici olması için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek'ten faiz kararı açıklaması!

Merkez Bankası'nın faiz kararına hükümet kanadından ilk tepki geldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 'Gerekli tedbirleri alıyoruz' dedi.

Mehmet Şimşek'ten Moody's kararı değerlendirmesi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, rating kuruluşlarına verilecek en iyi cevabın yapısal reformları daha da hızlandırmak, mali disiplini korumak olduğunu belirterek, "Durmak yok reformlara devam. Türkiye'nin temelleri sağlam" dedi.

Mehmet Şimşek: Apple Türkiye'ye taşınmalı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada AB'den 13 milyar euro ceza alan Apple'ı Türkiye'ye davet etti.

Mehmet Şimşek: Türkiye ekonomisi bu yıl yüzde 4 büyüyecek!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Tokyo'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şimşek, Türkiye'nin 2016'da yüzde 3.5-4 büyüme kaydedebileceğini aktardı.

Mehmet Şimşek kimdir Haberi

Mehmet Şimşek kimdir

Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışı Teymur Otel'de gerçekleştirildi. Açılışa Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldı ve önemli açıklamalar yaptı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Iraklı kardeşlerimizle beraber inşallah Irak'ı yeniden inşa edeceğiz. Irak'ın o muhteşem medeniyet dönemine geri gelmesi için iş birliği yapacağız" diye açıklamalar yaptı. 

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şimşek açıklamalarında bölgenin geleceğini inşa etmeyi konuşmaktan memnuniyet duyduklarını da söyledi. 

"Çok yakında yeniden inşaayı konuşmak istiyoruz"
Dünyada en iyi ve büyük 250 müteahhitlik firması incelendiğinde Türkiye'nin ikinci sırada bulunduğuna sözlerine ekleyen Şimşek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bu aslında Irak için de fırsattır. Irak'ın yeniden inşaası konusunda bu alanda yapılacak çalışmaların önünü açacağız. Bunun yaparken elimizden geldiğince kendi kaynaklarımızı kullanmaya hazırız. Yeter ki belirli alanlarda alt yapı hazırlansın. Çok...