Mehmet Şimşek kimdir

Mehmet Şimşek kimdir

Teymur Otel'de düzenlenen Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışına Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılım gösterdi. Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. 

İlk 5 ayda 4.8 milyar dolarlık yatırım geldi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ilk beş ayda gerçekleşecek yatırımları değerlendirdi. Şimşek, "Yılın ilk beş ayında 4.8 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım geldi'' şeklinde konuştu.

Mehmet Şimşek: Yeni dönemde yatırıma odaklanacağız!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni dönemde yatırıma odaklanacaklarını açıkladı. Şimşek, ''Daha çok yatırıma, katma değere ve istihdam sağlamaya odaklanacağız'' diye konuştu.

Yeni kredi garanti mekanizması için çalışmalar tamam!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Hazinenin ihracatçıya yüzde 100, KOBİ'lere ise yüzde 85 kefalet sağlayacak reform niteliğindeki yeni kredi garanti mekanizmasına ilişkin çalışmaları tamamlandı." dedi.

Küresel yatırımcılar Türkiye'ye yatırım yapıyor!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, uluslararası finans çevrelerinden FETÖ'nün başarısız darbe girişimiyle ilgili çok fazla soru gelmediğini belirterek, ''Küresel yatırımcılar tarafından Türk piyasasına net para girişi var'' dedi.

Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın evi restore edildi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın Nizip’te restore edilen evinde incelemelerde bulundu.

İnşaat sektörünün beklediği mevzuat sadeleştirmesi tamamlandı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün uzun zamandır beklediği mevzuat sadeleştirme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Aralık'ta hayata geçirilecek düzenleme ile sektördeki gri alanları ortadan kaldıracaklarını söyledi.

İnşaat sektöründeki gri alanlar ortadan kalkacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün uzun zamandır beklediği mevzuat sadeleştirme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Aralık ayında hayata geçirilecek düzenleme ile sektördeki gri alanları ortadan kaldıracaklarını söyledi.

İnşaatta gri alanlar ortadan kalkacak!

İnşaat sektöründe vergilerin net bir şekilde belirlenerek düzenli ödemelerin arttırılmasını sağlayacak, mevzuat sadeleştirme çalışmaları tamamlandı. Şimşek, “Aralık ayında hayata geçecek düzenlemelerle sektörde gri alanlar ortadan kalkacak” dedi.

Gayrimenkul satışı piyasa değerinin üzerinde olmalı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Habertürk TV'de gündeme dair açıklamalarda bulunuyor Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Habertürk Tv'de gazete Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım'ın gündeme dair sorularını yanıtlıyor.

Tapuda satış piyasa değeri üzerinde olmalı!

Konut piyasasını değerlendiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tapuda satışın piyasa değeri üzerinden olması gerektiğini belirterek emlakta vergi artışının sinyalini verdi.

İnşaat sektörünün 2023 hedefleri açıklandı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, beraberinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği'ni (GAİMDER) ziyaret etti.

Mehmet Şimşek: İnşaat sektörü lokomotif değil!

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün Türk ekonomisinin lokomotif sektörü olmadığını söyledi.

Türk müteahhitlerin yurtdışı projeleri 2023'te 100 milyar dolara ulaşacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk müteahhitlik firmalarının yurt dışında yaptıkları projelerdeki hedefinin 2023'te 100 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

Mehmet Şimşek: Küresel büyüme yavaşlamaya devam ediyor!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde, gelişmekte olan ülkelerde stresin biraz daha devam edebileceğini belirterek, "Ama Fed'in faiz artırması muhtemelen gecikecek, öyle görünüyor" dedi.

Mehmet Şimşek: Küresel büyüme yavaşlamaya devam ediyor!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde, gelişmekte olan ülkelerde stresin biraz daha devam edebileceğini belirterek, "Ama Fed'in faiz artırması muhtemelen gecikecek, öyle görünüyor" dedi.

Mehmet Şimşek: Gaziantep'in konut sorunu çözülecek!

Ak Parti Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılacak toplu konutlarla, Gaziantep'in konut sorununun kökten çözüleceğini söyledi.

Mehmet Şimşek: Konut çok önemli bir sorun!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şahinbey Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mavikent Konutları 4’üncü etabının kura çekimine katılarak, ev sahibi olan dar gelirli ailelere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Mehmet Şahkulubey kimdir?

Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı görevinde olan Mehmet Şahkulubey 21 Ağustos 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı ile tekrar Yüksek Fen Kurulu Başkanlığına atandı. Peki, Mehmet Şahkulubey kimdir?

Mehmet Şengel kimdir?

İnşaat Mühendisleri Odası Üyesi İnşaat Mühendisi Mehmet Şengel kimdir? Mehmet Şengel, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mehmet Şengel, bugün hangi firmada çalışmalarına devam ediyor? İşte İnşaat Mühendisi Mehmet Şengel...

Mehmet Şimşek'ten borsadaki sermaye şirketlerine indirim müjdesi!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Borsada işlem gören sermaye şirketleri, halka açıklık oranına göre nakdi sermaye artırımları üzerinden hesaplanacak tutarın tamamına kadarını kurumlar vergisi matrahından indirebilecek" dedi.

Mehmet Şencan kimdir?

İNTES Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Şencan kimdir? Mehmet Şencan, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mehmet Şencan, ne zamandan beri İNTES bünyesinde hizmet veriyor? İşte Mehmet Şencan...

Mehmet Murat kimdir?

Vakıf GYO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Murat kimdir? Mehmet Murat, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mehmet Murat, ne zamandan beri Vakıf GYO bünyesinde hizmet veriyor? İşte Mehmet Murat..

Mehmet Şimşek: Gaziantep'te 200 bin kişilik şehir kuracağız!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kanal 7'de katıldığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Şimşek: "Gaziantep'i Avrupa'nın en büyük sanayi üretim üssü haline getireceğiz" dedi.

Mehmet Şimşek: Kanal İstanbul açıklamalarım istismar ediliyor!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: " Kanal İstanbul projesinin bütçe kaynakları yerine kamu-özel işbirliği ile yapılabileceğine ilişkin açıklamam istismar ediliyor. " şeklinde açıklama yaptı.

Mehmet Geldi kimdir?

Harita-Kadastro Mühendisi ve Müteahhit Mehmet Geldi, AKP Giresun Milletvekili Adayı oldu. Peki, Mehmet Geldi kimdir? Mehmet Geldi, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? İşte Mehmet Geldi...

Mehmet Çolak kimdir?

Malatya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak kimdir? Mehmet Çolak, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mehmet Çolak, ne zamandan beri Malatya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü?

Mehmet Çiçek kimdir?

18 Mart 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Mehmet ÇİÇEK’in atandı. Peki, Mehmet Çiçek kimdir? İşte Mehmet Çiçek...

Mehmet Şimşek kimdir

Mehmet Şimşek kimdir Mehmet Şimşek kimdir

Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışı Teymur Otel'de gerçekleştirildi. Açılışa Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldı ve önemli açıklamalar yaptı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Iraklı kardeşlerimizle beraber inşallah Irak'ı yeniden inşa edeceğiz. Irak'ın o muhteşem medeniyet dönemine geri gelmesi için iş birliği yapacağız" diye açıklamalar yaptı. 

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şimşek açıklamalarında bölgenin geleceğini inşa etmeyi konuşmaktan memnuniyet duyduklarını da söyledi. 

"Çok yakında yeniden inşaayı konuşmak istiyoruz"
Dünyada en iyi ve büyük 250 müteahhitlik firması incelendiğinde Türkiye'nin ikinci sırada bulunduğuna sözlerine ekleyen Şimşek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bu aslında Irak için de fırsattır. Irak'ın yeniden inşaası konusunda bu alanda yapılacak çalışmaların önünü açacağız. Bunun yaparken elimizden geldiğince kendi kaynaklarımızı kullanmaya hazırız. Yeter ki belirli alanlarda alt yapı hazırlansın. Çok...