Meinl European Land

Meinl European Land

Samsun'da otel yapmak için 1.5 yıl önce Avusturyalı gayrimenkul geliştirme şirketi Meinl European Land ile anlaşan ve 39.5 milyon dolar teminat veren Vargı, 1.5 yıl boyunca ulaşamadığı şirkete 24 Nisan'da ihtarname yolladı

Mel2, Murat Vargı'yı 40 milyon dolar zarara uğrattı

Julius Meinl, gayrimenkul geliştirme şirketi Meinl European Land aracılığıyla, MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Vargı'yı 39.5 milyon dolar zarara uğrattı

Murat Vargı Meinl'den parasını tahsil etti

Avusturyalı batık milyarder Meinl'la ortak proje için 40 milyon dolar veren ancak iş yapılmadığı için geri isteyen Murat Vargı, parasını tahsil etti

Julius Meinl, inşaat şirketini batırdı; Karaköy'de kahveci açtı!

Avusturyalı işadamı Julius Meinl, inşaat sektöründe başarısız olduğu için ayrıldığı Türkiye’ye ailesinin işi olan kahve ile geri döndü. Yeni şirket kuran Meinl, Karaköy’de kahve dükkanı açtı

Shine Land Emlak Otomotiv Tekstil Limited Şirketi kuruldu!

Shine Land Emlak Otomotiv Tekstil Limited Şirketi Esenyurt'ta 500 bin TL sermaye bedeli ile Davood Nouri tarafından kuruldu.

Torist Land Emlak Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Torist Land Emlak Danışmanlık Limited Şirketi Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Morteza Karımı tarafından kuruldu.

F Sof Land Emlak Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

F Sof Land Emlak Danışmanlığı Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt 1 milyon TL sermaye bedeli ile Azadeh Rohani Amiri ve Bahar Zarghamboroujeni tarafından kuruldu.

B House projesine A European Property Awards ödülü!

Elips Tasarım Mimarlık'ın tasarladığı “B_House”, uluslararası arenada mimari ve iç mimari projeler tarafından yarışılan European Property Awards 2019’da “Architecture Single Residence” kategorisinde ödülün sahibi oldu

Elips Tasarım Mimarlık imzalı B_Hhouse'a, European Property Awards ödülü!

Elips Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan “B_House”, uluslararası arenada mimari ve iç mimari projelerin yarıştığı European Property Awards 2019’da “Architecture Single Residence” (Tekil Konut Mimarisi) kategorisinde ödül kazandı…

Bir Land Global Tur Turizm Taşımacılık İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bir Land Global Tur Turizm Taşımacılık İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Abbas Ranjbar, Ali Shadlou, Parisa Jahandideh ve Shahrzad Sarabadani ortaklığında kuruldu.

European System Certification Belgelendirme Limited Şirketi kuruldu!

European System Certification Belgelendirme Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Bahram Jelodarı Mamaghani tarafından kuruldu.

Royal Land Gayrimenkul ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Royal Land Gayrimenkul ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 120 bin TL sermaye bedeli ile A.Abdullatif Abdulmohsen M, Hady Hesham M Mohamed Awad ve Mosaab Fouad D. Mohamed Abdelnaby ortaklığıyla kuruldu...

Green Land Zirai Ürünler Ve İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Beylikdüzü Şubesi açıldı!

Green Land Zirai Ürünler Ve İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Beylikdüzü Şubesi bugün Beylikdüzü'nde 100 bin TL sermaye bedeli ile açıldı. 

Land Roses Turizm Emlak Sağlık Eğitim Danışmanlığı Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Land Roses Turizm Emlak Sağlık Eğitim Danışmanlığı Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Mohammed F.M.  Mohammedsdek tarafından kuruldu. 

Türk gayrimenkulcüler European Property Awards’tan ödülle döndü!

Dünya çapındaki gayrimenkul şirketlerinin tanıtılması için düzenlenen International Property Awards 2018’in 27'ncisi gerçekleşti. Türk gayrimenkulcüler, European Property Awards’tan ödülle döndü.

European Industrıal Traders İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

European Industrıal Traders İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sarıyer'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Azzam Dandachlı tarafından kuruldu.

İstanbul Tower 205’e European Property Awards’dan 2 ödül!

Levent Büyükdere Caddesi'nde inşa edilen İstanbul Tower 205 projesi “European Property Awards 2018-2019”dan “En İyi Ticari Yüksek Bina” ile “En İyi Ofis Geliştirme” ödüllerini aldı. 

Meinl European Land

Meinl European Land Meinl European Land

Geçtiğimiz günlerde, Avusturya'nın köklü ailelerinden Meinl Ailesi'nin oğlu olan ve ülkesinde milyarlarca dolarlık dolandırıcılıkla suçlanan Julius Meinl'in gayrimenkul geliştirme şirketi Meinl European Land aracılığıyla, MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Vargı'yı 39.5 milyon dolar zarara uğrattığı ortaya çıkmıştı. Avusturyalı işadamının ortak olduğu Mel2 adlı şirket, Samsun Belediyesi'ne ait bir arsa üzerinde geliştireceği karma projenin otel bölümünü satmak için Vargı'nın sahip olduğu Güzel Oteller A.Ş. ile anlaştı. Kendisini garantiye almak için 39.5 milyon dolar da teminat ve arsa payı aldı. Ancak, belediyeden ihale ile arsanın alınmasının üzerinden geçen 1.5 yılı aşkın sürede proje başlamadı. Murat Vargı da bu süreçte Mel2'nin Yönetim Kurulu Başkanı Henrik Stig Moeller'e ulaşmaya çalıştı fakat başarılı olamadı.

Meinl Land Europe bir süre önce Avusturyalı Meinl Ailesi'nin...