Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2019 yerel seçimlerinde AKP'den tekrar Belediye Başkanlığına aday olarak gösterildi. Peki, Memduh Büyükkılıç kimdir? Memduh Büyükkılıç, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Melikgazi'de 188 konut Mayıs ayında ihale edilecek!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde 4 bloktan oluşan 188 daire ve 12 dükkan ihale edilecek. 

Kayseri Melikgazi'deki Semt Polikliniği 14 Mart'ta açılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Behçelievler Mahallesi’nde inceleme yaptığı Semt Polikliniğinin 14 Mart Tıp Bayramında açılacağını söyledi.

Melikgazi'ye 40 derslikli ortaokul inşa edildi!

MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 19 Mayıs Mahallesinde belediye tarafından yaptırılan okulun 32 derslikli olarak planlandığını, hem ilkokul hem de ortaokul olarak hizmet verecek okulun 40 derslikle tamamlandığını bildirdi.

Melikgazi İş Bulma Merkezi inşaat çalışanlarının hizmetinde!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tacettin Veli Mahallesi’nde yer alan Melikgazi Eğitim ve İş Bulma Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kayseri Gökkent Mahallesi'ne pazaryeri ve sosyal tesis yapılacak!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gökkent Mahalle halkına çok amaçlı, büyük ölçekli pazaryeri ile sosyal ve spor tesisi kazandıracaklarını söyledi.

Melikgazi'yee Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, şehir içi ulaşım ve alternatif yolların bağlantıları daha seri, bilimsel ve özerk yapılabilmesi için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oluşturulduğunu söyledi.

Memduh Büyükkılıç: Alternatif ulaşıma her zaman önem verdik!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, şehir içi ulaşım ve alternatif yolların bağlantıları daha seri, bilimsel ve özerk yapılabilmesi için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oluşturulduğunu söyledi.

Melikgazi'de yol ve kavşak düzenlemeleri yapılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Girne Şehitler Caddesi ile Ahmetgazi Ayhan Bulvarının kesiştiği alanda yeni bir kavşak ve yol düzenleme çalışmasının yapılacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi ulaşım hizmetleri müdürlüğü kurdu!

Bir şehrin ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmasının en büyük etkisinin seri, engeliz, alternatifli ve güvenli yolların yer aldığını belirten Büyükkılıç, bu neden ile Melikgazi belediyesi olarak yolların güvenli ve seri olmasını önemsiyor.

Memduh Büyükkılıç: İmar planlarında detaylar olmalı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçesinin imar planlarının gelişime ve geleceğe yön veren bir planlama ve çalışma içerdiğini söyledi.

Melikgazi kız Kur'an kursu 2016 yılında tamamlanacak!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye teknik ekibi ile şantiyelerde incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç Kız Kuran Kursu inşaatının 2016 yılı başlarında tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi.

Melikgazi Tınaztepe'de sosyal ve spor tesisleri inşa edildi!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tınaztepe halkına çok amaçlı, büyük ölçekli, modern yapısı ile ve kapalı yüzme havuzu bulunan sosyal ve spor tesisi kazandırdıklarını söyledi.

Melikgazi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki okul inşaatında sona gelindi!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hayırsever Melikgazi Belediyesi olarak 19 Mayıs mahallesinde bölgenin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan okul inşaatında sona gelindiğini söyledi.

Karacaoğlu Cami'sini Melikgazi Belediyesi restore edecek!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Karacaoğlu Mahallesinde yer alan Karacaoğlu camisin de restorasyon çalışmasının Melikgazi Belediyesince yapılacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı bugün!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Meclisinin gündeminde bulunan mevzuları görüşüp karara bağlamak üzere 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat: 16.00 ‘da Melikgazi Belediye Meclisinde toplanacağını bildirdi.

Melikgazi Necmettin Erbakan Parkı yarın açılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Şirintepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 40.000 m² alan üzerindeki çok amaçlı ve büyük ölçekli Prof.Dr.Necmettin Erbakan Parkı’nın düzenlenen tören ile hizmete sunulacağını söyledi.

Melikgazi'de ulaşım projeleri sürüyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan altınoluk ile Karacaoğlu semtlerine olmak üzere 2 üst geçit yaptırılacağını bildirdi.

Melikgazi Boğazköprü'de plan değişikliği!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Boğazköprü mevkiinde yolun güvenli ve akışkanlığı, demiryolu bağlantı hattının rahatlığı ve lojistik merkezine ulaşım için yeni bir imar planı yapıldığını bildirdi.

Melikgazi kentsel dönüşümle cazibe merkezi oluyor!

Melikgazi Belediye başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç,Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptıklarını söyledi. Büyükkılıç "Melikgazi kentsel dönüşümle cazibe merkezi olacak" dedi

Melikgazi kentsel dönüşümle cazibe merkezi haline geldi!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptıklarını söyledi.

Melikgazi kız Kur'an kursu 2016 yılında tamamlanacak!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye teknik ekibi ile şantiyelerde incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç Kız Kuran Kursu inşaatının 2016 yılı başlarında tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi.

Melikgazi Tavlusun Sosyal Tesisleri'nin temeli atıldı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tavlusun Mahallesi´nin doğal ve tarihi mekanlar ile adeta şehrin simgesi olduğunu ancak belediyenin yeni yatırımları ile adeta yenilendiğini söyledi.

Melikgazi Tavlusun'a sosyal tesis inşa edilecek!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Tavlusun Mahallesi Kapalı Pazar yeri ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis inşaatında incelemelerde bulunarak, 21 Ağustos 2015’te tesisin temel atma töreninin yapılacağı müjdesini verdi.

Melikgazi Serkent ile TOKİ bağlantı yolunda asfalt çalışması yapılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan, Serkent ile TOKİ bölgesini birbirine bağlayan yeni bir şehir içi ulaşım ve bağlantı yolu olacağını ve çalışmalara başlanıldığını bildirdi.

Antakya Belediye Başkanı: Hiçbir yeşil alanı imara açmadık

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geride kalan 16 aylık dönemde Antakya içinde hiçbir park alanını imara açmadıklarını ve kente de 21 yeni park kazandırdıklarını söyledi.

Kayseri Melikgazi'ye yeni okul yapılıyor!

Esenyurt Mahallesi Ersan Sokak’ta yapımı devam eden okul inşaatının bu yıl tamamlanacağını ifade eden Başkan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,okul hakkında bilgi verdi.

Melikgazi Anbar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başladı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yer alan Anbar Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm çalışmasına başladıklarını aktardı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

Memduh Büyükkılıç kimdir?

Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi'de (Şıhlı) doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun oldu. 

Yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yaptı. 

Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi'nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı. 

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında FP'den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti'den belediye başkanı seçildi.

Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, 2019 yılı seçimlerinde de...