Memduh Büyükkılıç kimdir

Memduh Büyükkılıç kimdir

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi bölgesinin Kentsel SİT Alan olarak koruma altına aldıklarını açıkladı. 

Memduh Büyükkılıç kimdir?

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2019 yerel seçimlerinde AKP'den tekrar Belediye Başkanlığına aday olarak gösterildi. Peki, Memduh Büyükkılıç kimdir? Memduh Büyükkılıç, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Melikgazi kentsel dönüşümle yenileniyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Kayseri imar ve şehircilikte örnek gösteriliyor!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile bir röportaj gerçekleştirdik. Büyükkılıç, dergimiz için yapmış olduğu geniş açıklama ve değerlendirmelerde Kayseriyi ve Melikgazi Belediyesini anlattı...

Melikgazi'de kentsel dönüşüm hız kazanacak!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2018 yılı içerisinde Küçükali, Kazımkarabekir ve Anbar Semtlerinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Melikgazi'de kentsel dönüşüm ihaleleri yapılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Kayseri Kazımkarabekir'de 78 yapı yıkıldı!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazımkarabekir Mahallesi'nde gerçekleşen kentsel dönüşüm projesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kayseri Melikgazi'de işyeri ve bina sayısı artıyor!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her geçen gün imarlı bir gelişme gösterdiğini ilçede hem bina sayısının hem de işyeri sayısının artığını hatırlattı.

Melikgazi bu yılda şantiye alanına dönüşecek!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımlar için yatırımcı birimler arasında koordinasyon ve işbirliği amacı ile yatırım planlama toplantısı yapıldığını söyledi.

Kayseri Aydınlıkevler Mahallesi dönüşüme açık!

Kayseri Aydınlıkevler Mahallesi'nde Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Aydınlıkevler'in şehrin batı bölümünde Düvenönü ile Birlik mensucat Fabrikası arasında kalan 19601ı yıllarda yapılaşan 2-3 katlı binalardan oluşan bir semt olduğunu söyledi.

Melikgazi'de Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oluşturuldu!

Şehir içi güvenli, seri ve alternatif ulaşımına her zaman önem verdiklerini hatırlatan Büyükkılıç, şehir içi ulaşım ve alternatif yolların bağlantıları daha seri, bilimsel ve özerk yapılabilmesi için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oluşturulduğunu söyledi.

Memduh Büyükkılıç: Alternatif ulaşıma her zaman önem verdik!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, şehir içi ulaşım ve alternatif yolların bağlantıları daha seri, bilimsel ve özerk yapılabilmesi için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü oluşturulduğunu söyledi.

Kayseri'de 9 ayrı semtte 642 daire inşa edildi!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşümün başarı ile uygulandığını Melikgazi İlçesinde 2015 yılında 642 daire ile 2 dükkan inşa edildiğini söyledi.

Kayseri Melikgazi'de 2015'te 642 daire inşa edildi!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşümün başarı ile uygulandığını Melikgazi İlçesi'nde 2015 yılında 642 daire ile 2 dükkan inşa edildiğini söyledi.

Melikgazi'de yol ve kavşak düzenlemeleri yapılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Girne Şehitler Caddesi ile Ahmetgazi Ayhan Bulvarının kesiştiği alanda yeni bir kavşak ve yol düzenleme çalışmasının yapılacağını söyledi.

Memduh Büyükkılıç'tan Kayseri'ye Sağlık OSB önerisi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin sanayisi ve ekonomisi için çok önemli bir projeyi müjdeledi. 

Memduh Büyükkılıç, Elazığ'da yıkımı devam eden binaları inceledi!

Çalışmalarına devam eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Elazığ’daki deprem bölgesinde bazı incelemeler yaptı.

Kayseri Küçükali Mahallesi dönüşümle yenileniyor!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Türkmen ve teknik ekip ile birlikte Küçükali Mahallesi Kentsel Dönüşüm Bölgesinde binaların şantiye alanlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Melikgazi Belediyesi vergi tahsilat vezneleri hafta sonu açık!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatandaşların 2016 yılı Emlak, ÇTV, İlan ve Reklam Vergisi’nin ilk taksitlerini cezalı duruma düşmeden 31 Mayıs tarihine kadar ödeyebileceklerini söyledi.

Melikgazi Yeniköy'de kentsel dönüşüm şart!

Yeniköy Mahallesi'nde Cuma namazı sonrası esnaf ziyaretinde bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, bölgenin artık kentsel dönüşüme açık olduğunu çünkü birçok binanın 50 yaşın üstünde olduğunu kaydetti.

Melikgazi Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Emlak Vergisi birinci taksiti yatırma süresinin 31 Mayıs 2016 Salı günü son bulacağını hatırlatarak, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün gerekli tedbirleri aldığını söyledi.

Melikgazi Belediyesi TOKİ bölgesinde spor salonu yaptı!

MELİKGAZİ Belediyesi, Mimarsinan Demokrasi Mahallesi TOKİ bölgesinde çok amaçlı spor salonu yaptı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, spor salonunun, bundan böyle hem eğitime hem de spora katkı ve destek vereceğini söyledi.

Kayseri Melikgazi Çok Amaçlı Spor Salonu yarın açılacak!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarmisan Demokrasi Mahallesi, TOKİ alanında Çok Amaçlı Spor Salonu'nun tamamlanarak hem eğitime hem de spora katkı ve destek vereceğini söyledi.

Melikgazi Küçükali'de dönüşüm başlıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Küçükali mahallesinde yaptırılacak olan ve toplam 5 bloktan oluşan inşaat karşılığı daire ihalesinin bugün gerçekleştirildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi otoparkları yer altına indirecek!

Melikgazi Belediye Başkan Memduh Büyükkılıç, yeni konut ve ticaret imar adalarında bina ve iş yerlerine hizmet edecek olan otoparkların yer altına yapılmasını teşvik edeceklerini söyledi.

Kayseri Bozatlıpaşa Cami ibadete açıldı!

Melikgazi Belediyesi tarafından restore edilen Bozatlıpaşa Caminin açılışı yapıldı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılan açılışta caminin hayırlı olmasını dileyerek, aslına uygun bir şekilde restorasyon yaptıklarını söyledi.

Melikgazi Karacaoğlu Cami restore edilecek!

Caferbey Mahallesinde bulunan Karacaoğlu Camii'nin restorasyonunun ihale ile yaptırılacağını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tarihi yapıların özellikle Anadolu’da çok önemli eserleri olduğunu söyledi.

Melikgazi Küçükali'deki dönüşümde son durum!

KAYSERİ Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesi kentsel Dönüşüm Bölgesinde incelemelerde bulundu. Büyükkılıç, başka kurumlarda 2-3 yıl süren dönüşüm çalışmalarının Melikgazi Belediyemizce 10 ayda gerçekleştirildiğini ifade etti.

Memduh Büyükkılıç kimdir

Memduh Büyükkılıç kimdir Memduh Büyükkılıç kimdir

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kentsel SİT Alanının gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile gezi, botanik otel, tarihi mekansal yapıları ile alış veriş merkezleri oluşturacaklarını ve herkesin bu tarih içinde turizm yapmalarına imkan sağlayacaklarını ifade etti. 

Milliyet'te yer alan habere göre Gesi Kentsel SİT Alanının içerisinde kendisi ile bütünleşen çeşme, dini ibadet yerleri, köprü, kay meydanı, sivil mimarı yapıları, tarihi hizmet binaların yer alacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları açıkladı:

“Gesi Bölgesi aslında açık alan arkeoloji açık müzesi gibidir. Ancak biz Melikgazi Belediyesi olarak insanların buradan tarihi dokuyu bozmadan, tahrip etmeden daha çok yararlanmalarına imkan tanıyacağız. Değişik tarihi yapıları, mimarı eserleri ve bir bütün olarak genel hali ile düzenlenmiş, dinlenmek ve gezmek amacıyla halka açık geniş alan olarak...