Menderes Türel projeleri

Menderes Türel projeleri

Antalya Büyükşehir Meclisi’nde, yatırımların devam edebilmesi için 76 milyon liralık borç yetkisi çıktı. Büyükşehir Belediye Başkan Türel, “Proje bazlı borçlanıyoruz” dedi.

Kundu-Belek arasına 16 kilometre yol yapılacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: "Antalya tarihinin en önemli projelerinden EXPO-Kundu arasına 12 kilometre, Kundu-Belek arasına ise 4,5 kilometre olmak üzere 16,5 kilometrelik yol yapılacak" dedi.

Menderes Türel: Boğaçayı'nda inşaat 2016'da başlayacak!

Batı Çevreyolu’nun ilk etabının Haziran ayında açılacağını, Boğaçayı’nda inşaatın 2016’da başlayacağını müjdeleyen Türel, “Antalya’ya yapacağım hizmetler ve kazandıracağım eserler çocuklarıma bırakacağım en büyük miras” dedi.

Menderes Türel'den yatırım müjdesi!

Hafta sonu Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerine tüm ekibi ile birlikte çıkarma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dev yatırımların ve projelerin müjdesini verdi...

Kırsal kesime 100 milyon TL'lik yatırım yapacağız!

Kırsal kesimlerdeki yol ihtiyaçlarını gidermek için makina parkını genişlettiklerini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “2015 senesi içerisinde kırsal kesime toplam 100 milyon Liralık yatırım yapacağız” dedi.

Antalya Çevre Yolu'na mahalle baskısı geldi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, " Antalya turizmi deniz demektir. Deniz temiz olmazsa turizm olmaz. Büyükşehir olarak bütün ilçelerde öncelikli meselemiz denizi korumaktır " dedi.

Zeytinköy bambaşka bir kimliğe bürünecek!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katıldığı ANTİAD toplantısında kentsel dönüşüm projelerine değindi. Kent dönüşümü üçe ayıran Menderes Türel 'Zeytinköy bambaşka bir kimliğe bürünecek' dedi

Çevre yolu için portakal bahçeleri imara açıldı!

Antalya Batı Çevre Yolu güzergahının iki çay arasında kalan 7 kilometresinin açılabilmesi için, önemli bölümü tarla niteliğinde portakal bahçeleriyle kaplı 160 hektar alan imara açıldı.

Menderes Türel: Antalya'nın çılgın projesi Boğaçaydır!

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin kalıvaltısına katıldı. Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya ile ilgili 'Antalya'nın çılgın projesi Boğaçaydır' dedi.

Menderes Türel, Büyükşehir Yasası'nı anlattı!

Antalya Türel, "Bu yasa, uygulamada gelecekte çok ciddi kolaylıklar sağlayacak bir yasadır. "Artık vizyoner projelerin tartışıldığı, 2020'li, 20301u yılların konuşulması gereken projelerin gündemde olduğu belediye yatırımları konuşulmalıdır" dedi

Menderes Türel: Konyaaltı Sahili Antalya için çok önemli!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dünya’nın en uzun plajları arasında yer alan Konyaaltı Sahili’nde; bilim adamlarının ve mimarların seçeceği en güzel projeyi Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.

Menderes Türel: Antalya en şanslı dönemini yaşıyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya ve ilçelerine yapılacak arıtma tesisleri ile yakından ilgilendiğini ve kendisini aradığını söyledi, Türel "Antalya en şanslı dönemini yaşıyor" dedi

Finike Devlet Hastanesi ve Adliye binasında sona gelindi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike ’ye iki müjde birden verdi. Başkan Türel, Finike’nin yıllardır beklediği Devlet Hastanesi ve Adliye binasının proje aşamasına geldiğini belirtti..

Menderes Türel 9. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu’nda Antalya’yı anlattı!

Çin’in Özerk Uygur Bölgesi ’nin Başkenti Urumçi’de düzenlenen 9. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu’nda onur konuğu olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı anlattı.

Menderes Türel İmeciklilere yol sözü verdi!

Korkuteli ilçesi İmecik Yaylası Şenlikleri’ne katılan Başkan Menderes Türel, İmeciklilere, yol ve su sözü verdi. Türel, “Su için çalışmalara başladık. Yolunuz ise gelecek yılki şenliklere kadar asfaltlanacak” dedi.

Menderes Türel'den Konyaaltı Sahili projesi açıklaması!

Antalya'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Türel, Konyaaltı Sahili Projesi işletme ihalesinin iptali ve yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

Konyaaltı Sahili ihalesinde Menderes Türel'in imzası yok mu?

31 Mart tarihinden önce Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapan Menderes Türel, Konyaaltı Sahili ihalesinin iptal edilmesiyle ilgili Muhittin Böcek’in neden imzasının olmadığını sorarken, kendisinin de 15 milyon lira zarara sebep olan ihalede imzasının olmadığı ortaya çıktı.

Menderes Türel: Antalya 359 projeyle marka şehir olacak!

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut belediye başkanı ve bu seçimde AK Parti'den tekrar aday gösterilen Menderes Türel, dev projelerle Antalya'nın marka şehir olacağını söyledi.

Menderes Türel'den Antalya'ya metro müjdesi!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı açıklamada bir daha ki dönem Antalya’ya toplu ulaşımda yer altı metrosu geleceğini müjdeledi.

Menderes Türel: Antalya'yı imar ederken, gönülleri ihya ettik!

Din Görevlileri Buluşması'na katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'yı imar ederken gönülleri de ihya etmeye çalıştıklarını söyledi.

Menderes Türel: Ucubeleri yıkıp park yapıyoruz!

"Ucubeleri yıkıp park yapan bir belediye başkanıyım" diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önceliklerinin hep Antalya olduğunu söyledi.

Menderes Türel Antalya için 359 projesini açıkladı!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Antalya'yı yarınlara taşıyacak, aralarında metro, safari parkı, Konyaaltı Marina, Tünektepe, Kültür Vadisi, Kruvaziyer Limanı, akıllı kent ve Millet Bahçesi projelerinin de yer aldığı 359 projeyi açıkladı. 

Menderes Türel: Yaptıklarımız birer dünya projesi!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yerel seçimler önemli açıklamalarda bulundu. İddialı projelerini anlatan Türel, ''Bunların hepsi birer dünya projesi'' dedi. 

Menderes Türel Antalya projelerini açıkladı!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gelecek dönem için 359 proje hazırladıklarını söyledi.

Menderes Türel'den Konyaaltı ve Boğaçayı açıklaması!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçmişte Konyaaaltı Sahil Projesi’ne yönelik de itibarsızlaştırma çalışmaları yapıldığını söyledi.

Kırcami muhtarlarından Menderes Türel’e plan teşekkürü!

Kırcami muhtarları, bölgede bayram yaşatan, üst mahkemenin Kırcami planlarının iptaliyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı almasındaki gayret ve emekleri için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti.

Menderes Türel kimdir?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2019 yerel seçimlerinde AKP'nin yeniden belediye başkan adayı oldu. Peki, Menderes Türel kimdir? Menderes Türel, bugüne kadar hangi işlere görev aldı?

Antalya vizyon projelerle marka şehre dönüşüyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı vizyon projeleri ile marka şehre dönüştürmek adına yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. 

Menderes Türel projeleri Haberi

Menderes Türel projeleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı devam meclisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Menderes Türel Başkanlığı’nda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, Sakarya Bulvarı ve Düden Kavşağı arasında yapılacak katlı kavşak için 22 milyon, Sahilkent Toptancı Hal Kompleksi için 13 milyon, Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nin yapımı için 41 milyon TL olmak üzere toplam 76 milyon TL’lik borç yetkisi istendi. CHP Grubu, borçlanmanın yasal sınırı aştığı için borçlanma yetkisinde ret oyu kullandı. Ak Parti ve MHP grupları ise evet oyu kullandı.

“Borç limiti 2017 yılı için 113 milyon TL”

Belediyenin borç limitinin 2017 yılı için 113 milyon TL olduğunu söyleyen Başkan Menderes Türel, hizmet gereği borçlandıklarını ifade etti. Türel, “Borç limitinin aşması durumunda İçişleri Bakanlığı’nda izin almak zorundayız. Belediyemizin önceki yıl gelirinin 1,5 katı...