09 / 08 / 2022

Merkez Bankası faizi

Merkez Bankası faizi

Merkez Bankası 2019'un ilk faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası beklentilere paralel olarak faizlerde değişikliğe gitmedi

Sektör temsilcileri Merkez Bankası’nın faiz indirimini değerlendirdi!

İstanbul Tüccarlar Kulübü Başkanı İlker Önel, ERA Gayrimenkul Koordinatörü Mustafa Baygan ve Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Merkez Bankası’nın faiz indirimini değerlendirdi.

Faizler kalıcı bir şekilde yükseliyor!

Devekuşu gibi kafayı kuma gömmenin bir yararı yok; Merkez Bankası faizleri artırmadı diye ekonomideki faizler olduğu yerde duruyor değil. Ekonomideki tüm faiz oranları hızlı biçimde yükseldi. Yükselmeye de devam ediyor.

Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmedi!

Kurul, TCMB bünyesindeki bankalararası para piyasası ve Borsa İstanbul Repo-Ters Repo pazarlarında uygulanmakta olan faiz oranları ile bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının sabit tutulmasına karar verdi.

Döviz cinsinden borçlanma faizinde indirim!

Bankaların bir hafta vadeli olarak TCMB'den son borçlanma imkanı faizleri yarından itibaren dolar için yüzde 10'dan yüzde 7,5'e, avro için yüzde 10'dan yüzde 6,5'e indirildi.

Merkez Bankası faizi sabit tuttu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ( TCMB ) Para Politikası Kurulu (PPK ) tarafından alınan bilgiye göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz oranlarını değiştirmedi.

Merkez Bankası'nın faiz kararından sonra dolarda oluşan inanılmaz rakam! Özgür Demirtaş'tan bomba yorum

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun faizi yüzde 14'te sabit bırakma kararı sonrası dolar kuru 18 liraya dayandı. Bankanın kararını değerlendiren ekonomi profesörü Özgür Demirtaş'tan olay bir yorum geldi. İşte ayrıntılar...

Piyasaların merakla beklediği karar belli oldu! Son dakika! Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın merakla beklenen faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası bugün yaptığı toplantısında faizi sabit tuttu. İşte ayrıntılar...

Merkez Bankası faizi 'pas geçerse' dolar ne olur? Piyasa uzmanı İslam Memiş nefes kesen açıklamayı yaptı...

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugün Para politikası faiz kararını açıklamadan önce İslam Memiş'ten nefes kesen dolar açıklaması geldi.

Merkez Bankası'ndan 'eriyen dolar' açıklaması! 3 Haziran'dan sonra ortaya çıktı

Haziran ayında toplanarak politika faizi kararını açıklaması beklenen Merkez Bankası, merak edilen "dolar" açıklamasını yaptı. Bankanın 3 Haziran'ndan bugüne gelinen süreçte dolar cinsinden kaybı ortaya çıktı. İşte detaylar..

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! İşte Nisan 2022 Merkez Bankası faiz kararı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit bıraktı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı mı? Merkez faizi artıracak mı? İşte beklentiler…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın 3’üncü faiz kararını açıklayacak. Merkez Bankası, geçtiğimiz şubat ayında faizleri yüzde 14’te sabit tuttuğunu açıklamıştı. Kavcıoğlu başkanlığında yapılacak PPK toplantısının ardından Merkez’in faiz kararı belli olacak.

Merkez Bankası 3. faiz kararı ne olacak? İşte son durum!

Merkez Bankası, 2022 yılının ilk faiz kararını ocak ayında açıklamış ve faizi sabit tutmuştu. 17 Mart Perşembe günü saat 14.00'te açıklanacak Merkez Bankası 2022 yılının 3. faiz kararı ne olacak? İşte detaylar...

Avrupa Merkez Bankası faizi sabit tuttu!

Haftanın büyük bir heyecanla beklenen faiz kararı Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından açıklandı. Açıklanan karara göre Avrupa Merkez Bankası, piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranını değiştirmedi.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 14'te sabit tuttu!

Merkez Bankası, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki toplantısında faizi 500 baz puan indirmişti. Merkez Bankası bu toplantıda politika faizini yüzde 14'te sabit tutma kararı aldı.

Çin Merkez Bankası Nisan 2020'den bu yana ilk kez faiz indirdi!

Çin Merkez Bankası Pazartesi günü yaptığı açıklamada yüzde 3,85 olan bir yıl vadeli kredi temel faizi Kasım 2021'de yüzde 3,80 şeklinde belirlendi.

Merkez Bankası faiz indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirerek yüzde 14'e düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 15'e indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirdi ve yüzde 15'e düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 16'ya indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 200 baz puan indirdi ve yüzde 16'ya düşürdü.

Merkez Bankası faizi Haberi

Merkez Bankası faizi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 24'te sabit tuttu. 

TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, PPK'nın, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya başkanlığında toplandığı bildirildi.

Toplantıda, politika faizi yüzde 24 düzeyinde sabit tutuldu.

Duyuruda, son dönemde açıklanan verilerin ekonomideki dengelenme eğiliminin belirginleştiğini gösterdiğine işaret ettiği belirtildi. 

Dış talebin gücünü korurken finansal koşullardaki sıkılığın da etkisiyle iktisadi faaliyetteki yavaşlamanın devam ettiği vurgulanan duyuruda, "Cari dengedeki iyileşme eğiliminin sürmesi beklenmektedir." ifadesine yer verildi.

"Sıkı parasal duruş korunacak"

Duyuruda, şunlar kaydedildi:

"İthal girdi maliyetleri ve iç talep gelişmelerine bağlı olarak enflasyon görünümünde bir miktar iyileşme gözlenmekle birlikte fiyat istikrarına yönelik riskler devam etmektedir. Bu çerçevede Kurul, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar sıkı parasal duruşun...